प्राकृतिक चियाले तीन हप्तामा कपाल झर्न रोक्छकपाल झर्नु एक समस्या हो, जसको कारण प्रत्येक व्यक्ति समस्यामा परेका छन् । उनीहरू यसबाट छुटकारा पाउन चाहन्छन् तर मानिसले उचित उपचार गर्न सकेका छैनन् । वास्तवमा, आजको समयमा कपाल झर्नुको धेरै कारणहरू छन् । क्याल्सियम, आइरन तथा निद्राको कमी, थाइराइड, अटोइम्यून रोग, तनाव, कोभिड, दीर्घकालीन रोग र न्यून पोषणका कारण कपाल झर्ने समस्याले अधिकांश मानिसलाई सताएको छ । यस समस्याबाट छुटकारा पाउन यहाँ उल्लेख गरिएका ३ चिजको प्रयोग गर्नुपर्छ, जसका कारण कपाल झर्न कम हुनुका साथै कपालको वृद्धि पनि राम्रो हुन्छ ।

कपाल झर्ने आयुर्वेदिक उपचार

गाईको घिउ

राति सुत्नुअघि वा बिहान उठेपछि नाकमा गाईको घिउको २ थोपा हाल्दा कपाल झर्ने, कपाल बढ्ने, कपाल फुल्ने, स्मरण शक्ति, एकाग्रता, राम्रो निद्रा, दिमागको वृद्धि जस्ता धेरै फाइदा हुन्छन् । यदि गाईको घिउले तपाईँलाई राम्रो गर्दैन भने, आयुर्वेदिक तेलहरू जस्तै अनु तेल, षड्बिन्दु तेल प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। यी आयुर्वेदिक तेलहरूले कपालको वृद्धि बढाउनुका साथै कपालको सबै समस्याबाट बच्नका साथै साइनसाइटिस, टाउको दुख्ने जस्ता समस्याहरूका लागि पनि फाइदाजनक हुन्छ। यी तेलहरू प्रयोग गर्नु अघि, आयुर्वेदिक चिकित्सकसँग परामर्श लिनुहोस्।

हेयर आयल वा हेयर मास्क

हाम्रो शरीरलाई आवश्यक पोषण खानाबाट प्राप्त हुन्छ, तर स्वस्थ कपालका लागि प्रत्यक्ष पोषण चाहिन्छ। कपालमा तेल लगाउने र कपालमा मास्क लगाएर कपाललाई पोषण प्राप्त हुन्छ। तनाव, निद्राको कमी, थाइराइडका कारण हुने कपाल झर्ने समस्यामा नरिवलको तेल, भृङ्गराज, नीम र हिबिस्कसको फूलको प्रयोग निकै फाइदाजनक हुन्छ । यदि यो कपालको तेल प्रयोग गरेपछि कपाल झर्ने समस्यामा कुनै फरक महसुस भएन भने कपालका लागि उत्तम जडीबुटी क्यासिया, हिबिस्कस फूल, नीम र भृङ्गराजको हेयर मास्क प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

कपाल झर्नका लागि प्राकृतिक चिया उत्तम

प्राकृतिक चिया पिउनाले पिट्टालाई फाइदा हुन्छ र कपाललाई राम्रो पोषण प्रदान गर्दछ। एक गिलास पानीमा ८–१० ताजा करी पातहरू लगभग ३ मिनेट उमालेर, त्यही पानीमा १ वटा हिबिस्कस फूल हालेर फेरि ३ मिनेट उमाल्नुहोस् । केही समय पछि पानी फिल्टर गर्नुहोस् र चिसो हुन दिनुहोस्। चिया ५ देखि ८ मिनेटमा तयार हुनेछ। तपाईँले यो प्राकृतिक चिया बिहान खाली पेट, बेलुका राती सुत्नुअघि लिन सक्नुहुन्छ ।

यो पनि…
यी हुन् पुरुषले फेसनमा ध्यान दिनैपर्ने कुराहरु
तोरीको तेल : जसले पुर्याउँछ शरीरलाई यस्तो फाइदाLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

हङकङमा तुलसीकुमार गुरुङद्वारा लिखित र वि विल राइज फाउन्डेसनद्वारा प्रकाशित आत्मकथा ‘तुलसी’को लोकार्पण गरिएको छ। गुरुङ वि विल राइज फाउन्डेसन,

सिटिजन लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनीले प्रिमियम मूल्यमा सर्वसाधारण सेयर सार्वजनिक निष्कासन गर्ने पारित गरेको छ । आइतबार छायादेवी कम्प्लेक्समा सम्पन्न भएको

मधुमेह एक गम्भीर रोग हो, जसलाई नियन्त्रण गर्न बिरामीले आफ्नो खानपान र जीवनशैलीमा विशेष ध्यान दिनुपर्छ । चिनीको मात्रा बढेमा

काजु स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । सबैलाई मन पर्छ। तर यो मुद्रास्फीतिको युगमा यसलाई किन्न त्यति सजिलो छैन। किनकि

Suggested