रहस्यमयी गाउँ : जहाँ बच्चा जन्मिन्छन् तर कोही अग्लो हुँदैनन्संसारमा धेरै त्यस्ता ठाउँहरू छन्, जसको बारेमा मानिस जान्न चाहन्छन्। एउटा यस्तै रहस्यमयी गाउँ छ, जहाँ कम उचाइ भएका बच्चाहरू मात्रै जन्मिन्छन्। अचम्मको कुरा, यी बालबालिकाको उचाइ बुढेसकालसम्म बढ्दैन । यो गाउँलाई अहिले श्रापित गाउँ पनि भनिन्छ । यो गाउँ चीनमा अवस्थित छ। यो गाउँ चीनमा मात्र नभई विश्वकै लागि रहस्य बनेको छ । यो शापित गाउँ चीनको सिचुआन प्रान्तको हो ।

यसको नाम याङ्सी हो। याङ्सी नामको यो गाउँमा अधिकांश जनसङ्ख्या छोटो कदका मानिसहरूको छ। यस गाउँको कुल जनसङ्ख्याको पचास प्रतिशत मानिस यस्तै छन्। तिनीहरूको कुल लम्बाइ २ फिट देखि मात्र तीन फिट सम्म हुन्छ। भनिन्छ, चीनको यस गाउँमा जन्मेका बालबालिकाको उचाइ ५ देखि ७ वर्षसम्म सामान्य रूपमा बढ्छ तर त्यसपछि रोकिन्छ । अर्थात्, तिनीहरूको लम्बाइ २ फिट देखि ३ फिट १० इन्च रहन्छ र त्यसपछि तिनीहरूको लम्बाइ ब्रेक गरिन्छ। यीमध्ये केहीको उचाइ १० वर्षको उमेरसम्म बढ्छ।

यस गाउँ वरिपरि बसोबास गर्ने मानिसहरूको विश्वास छ कि यो गाउँ कुनै नराम्रो शक्तिको छायामा रहेको छ, जसका कारण यहाँका मानिसहरूको उचाइ बढ्दैन। अर्कोतर्फ यो गाउँ प्राचीनकादेखि नै श्रापमा परेको जनविश्वास रहेको छ, जसको प्रभाव अहिले पनि गाउँमा देखिन्छ । तर, विगत ६० वर्षमा मानिसहरू यस्तो हुनुको रहस्य के हो भनेर कसैले थाहा पाउन सकेको छैन । वैज्ञानिकहरूले पनि यसको रहस्य पत्ता लगाउन धेरै प्रयास गरे तर थाहा पाउन सकेनन् ।

दशकौँ पहिले यो गाउँमा खतरनाक रोग फैलिए यस गाउँका वृद्धाहरू बताउँछन्। रोगका कारण आज पनि यस गाउँका बालबालिकाको उचाइ केही समयपछि रोकिन्छ । चीनको यो गाउँमा विगत ६० वर्षदेखि यस्तो भइरहेको छ । यस गाउँमा मानिसहरू बौना भएको बारे धेरै पटक अनुसन्धान पनि भएको थियो तर आज सम्म वैज्ञानिकहरूले यो समस्याको समाधान पाउन सकेका छैनन् । यति मात्र होइन, गाउँका प्राकृतिक सम्पदामा धेरै अनुसन्धान भए पनि सकारात्मक नतिजा निस्कन सकेको छैन ।

याङ्सी गाउँका बारेमा केही वैज्ञानिकहरूले यहाँको माटो खराब भएको बताएका छन् । जसका कारण मानिसको उचाइ बढ्दैन । एकै समयमा, बौनापनको कारण ती विषाक्त ग्यासहरू पनि हुन सक्छ जुन धेरै वर्ष पहिले चीनमा जापानले छोडेको थियो। कारण जेसुकै होस् तर रहस्य आज पनि कायमै छ ।

यो पनि…
इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँ
एउटा रहस्यमय रुख...
Kay

I am really impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays. Visit my web blog ... viraje

...
Micaela

Greetings from Los angeles! I'm bored to death at work so I decided to browse your website on my iphone during lunch break. I enjoy the information you present here and can't wait to take a look when I get home. I'm surprised at how quick your blog loaded on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, good site! Take a look at my web site; 20061

...
Enriqueta

I have read several excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how a lot effort you put to create such a great informative web site. my web page отбеливающий крем для интимных зон

...
Nannette

Hello, I enjoy reading through your post. I wanted to write a little comment to support you. Also visit my blog post - Form for Online Visa

...
Adeline

When I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I get 4 emails with the same comment. Perhaps there is an easy method you can remove me from that service? Thanks! Here is my web page :: 룸알바

...
Bonny

Keep on writing, great job! Here is my web site :: mposlot.com

...
Eloy

https://www.hydroxychloroquinex.com/ buy hydroxychloroquine online Visit my web site; hydroxychloroquine pharmacy

...
Earlene

You could certainly see your enthusiasm within the article you write. The sector hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to say how they believe. All the time follow your heart. Check out my web-site forex binary options

...
Barbra

whoah this blog is great i really like studying your posts. Keep up the good work! You realize, a lot of persons are searching round for this info, you can help them greatly. my blog post :: gramfreefollowers.com

...
Zack

Hi, Neat post. There is an issue along with your web site in web explorer, might test this? IE nonetheless is the marketplace chief and a large portion of folks will leave out your great writing because of this problem. My web-site binary options broker

...
Lorena

I like it when individuals come together and share opinions. Great website, stick with it! Also visit my blog - 총판모집

...
Julianne

Hey There. I found your blog using msn. That is an extremely neatly written article. I will make sure to bookmark it and return to learn extra of your useful info. Thanks for the post. I will definitely return. My web page :: прижигание эрозии шейки матки цена

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

एलियनको बारेमा धेरै वर्षदेखि बहस चलिरहेको छ। केही मानिसहरू विश्वास गर्छन् कि त्यहाँ एलियनहरू छन्। र केही मानिसहरू भन्छन् कि

बलिउडको सन् ५० देखि ६० को दशकका फिल्ममा प्रमुख डान्सरका रूपमा परिचित शीला वाजको निधन भएको छ । उनको ९०

भारतीय क्रिकेट टोलीका पूर्वकप्तान विराट कोहलीले करिब एक वर्षयता शतक प्रहार गर्न सकेका छैनन् । कोहलीले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटको तीनै फर्म्याट

ऐतिहासिक सम्पदाको धनी पनौती नगरमा धार्मिक र साहसिक खेल–पर्यटनलाई उच्च प्राथमिकतामा राखिएको छ । पर्यटनका रणनीतिक योजना तथा पूर्वाधार निर्माण

Suggested