संसारको सबैभन्दा रहस्यमयी मन्दिरभारतलाई आस्थाको देश पनि मानिन्छ । जहाँ हरेक धर्मका मानिसहरू बस्छन् । त्यहाँ अनगिन्ती मन्दिर र मस्जिदहरू छन्। त्यी मध्ये केही मन्दिरहरू यस्ता छन् जसलाई रहस्यमय मानिन्छ। यस्तै एउटा मन्दिर बिहारमा रहेको छ जहाँ मन्दिरका मूर्तिहरू एक अर्कासँग अन्तरक्रिया गर्दछन्। यस मन्दिरको नाम राज राजेश्वरी त्रिपुरा सुन्दरी मन्दिर हो। यस मन्दिरको छेउबाट जाने जो कोहीले मन्दिर भित्र कोही गुनगुनाइरहेको जस्तो सुन्छ। यो मन्दिर बिहारको बक्सरमा अवस्थित छ। यो मन्दिरलाई शक्तिपीठ मानिन्छ। यही विशेषताका कारण यो मन्दिर देशभर प्रसिद्ध छ ।

यस मन्दिर करिब चार सय वर्षअघि स्थापना भएको बताइएको छ । त्यसपछि यो मन्दिर भवानी मिश्र नामक व्यक्तिले बनाएको सुनिन्छ । यस मन्दिरमा मिश्र परिवारले मात्र सेवा गर्दै आएका छन् । यहाँ धेरै देवताहरूको मूर्ति स्थापना गरिएको छ । जहाँ यी मूर्तिहरू राती आपसमा कुरा गर्छन्। राती यी मूर्तिहरूको आवाज सुनेपछि सबै डराउँछन् । यस मन्दिरमा मागेको मनोकामना पूरा हुने जनविश्वास रहेको छ ।

साथै यस मन्दिरमा तान्त्रिकहरूको अटुट आस्था रहेको छ । यहाँ कोही नहुँदा पनि धेरै किसिमका आवाज सुनिन्छन्। राज राजेश्वरी त्रिपुरा सुन्दरी मन्दिरको सबैभन्दा अनौठो विश्वास यो हो कि यहाँ स्थिर निशामा स्थापित मूर्तिहरूबाट बोल्ने आवाज आउँछ। मध्यरातमा मानिसहरू आवाज सुन्छन् । वैज्ञानिकहरूका अनुसार यो मिथक होइन । यस मन्दिरको प्राङ्गणमा कतिपय शब्दहरू गुन्जिरहेका छन् ।

यहाँ वैज्ञानिकहरूको टोली पनि गएको थियो, जसले अनुसन्धान गरेर यहाँ मानिस नभएको बताएको थियो । यही कारणले यहाँ शब्दको यात्रा भइरहन्छ। वैज्ञानिकहरूले पनि स्वीकार गरेका छन् कि यहाँ केही अनौठो चिज छ, जसले गर्दा आवाज आउँछ। यो मानिन्छ कि मुगलहरूले देशका धेरै मन्दिरहरू भत्काएका थिए तर तिनीहरूले यी शक्ति पीठहरूलाई कहिल्यै भत्काउन सकेनन्। त्यसो गर्ने हिम्मत गर्नेहरू कालको मुखमा परेका छन्।

यो पनि…
विरुवा नै लोप हुने विज्ञको चिन्ता
सबैभन्दा पुरानो यो जीवबारे वैज्ञानिक नै छक्क...
रहस्यमयी गाउँ : जहाँ बच्चा जन्मिन्छन् तर कोही अग्लो हुँदैनन् - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] मानिस जान्न चाहन्छन्। एउटा यस्तै रहस्यमयी गाउँ छ, जहाँ कम उचाइ भएका बच्चाहरू […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

एलियनको बारेमा धेरै वर्षदेखि बहस चलिरहेको छ। केही मानिसहरू विश्वास गर्छन् कि त्यहाँ एलियनहरू छन्। र केही मानिसहरू भन्छन् कि

न्यु ब्रिउ कुनै साधारण बियर होइन । यो ‘रिसाइकल’ गरिएको ढलबाट बनाइएको हो । सिंगापुरको राष्ट्रिय पानी एजेन्सी पव (पीयूबी)

संसारभर दुर्घटनामा धेरैको मृत्यु हुने गरेको छ । सवारीसाधनको चाप बढेसँगै दुर्घटनाका घटना पनि बढेका छन् । पहाडी क्षेत्र वा

साइन्स एडभान्सेस जर्नलमा प्रकाशित एउटा नयाँ अध्ययनले शरीरको गन्ध उस्तै भएका मानिस साथीको रूपमा प्राकृतिकरूपमा मिलनसार र साथी बन्न सक्ने

Suggested