यसरी हट्छ भित्तामा लागेको तेलको दागघरको भित्तामा लागेको कुनैपनि दाग राम्रो देखिदैन् । यसले घरको सुन्दरतालाई विगारिरहेको हुन्छ । घरको भित्तामा लाग्ने दागहरु मध्ये तेलको दाग पनि एक हो । यो दाग हामीले खाना पकाउँदा वा कहिलेकाहीँ हात भित्तामा दल्नाले पनि लाग्ने गर्छ । यस्तो किसिमको दागलाई हटाउन गाह्रो पनि हुन्छ । यो दाग साबुनपानी वा सर्फ पानीले पनि कहिले काही सफा हुुँदैन । घरको भित्तामा लागेको तेलको दागलाई सजिलै सफा गर्नका लागि यि उपायहरु अपनाउन सकिन्छ ।

भिनेगर

मसलाको रुपमा प्रयोग हुने भिनेगर भित्तामा लागेको दाग हटाउन एकदमै प्रभावकारी हुन्छ । सफा स्पन्जमा थोरै भिनेगर हालेर भित्तामा लागेको दागमा घोट्नुहोस् । दागमा तबसम्म रगड्नुहोस् जबसम्म दाग सफा हुदैन् । दाग सफा भइसकेपछि भिनेगर हटाउनका लागि अर्को सुख्खा कपडाले पुछ्नुहोस् ।

मकैको पिठो

मकैको पिठो र पानीको पेस्टले भित्तामा लागेको दागलाई सफा गर्न सकिन्छ । एक कप पानीमा तीन चम्चा मकैंको पिठो हाल्नुहोस र पेस्ट बनाउनुहोस् । त्यो पेस्टलाई दाग लागेको ठाउँमा लगाएर केही समय छोड्नु होस् । त्यसपछि चिसो कपडाले पेस्ट निकाल्नुहोस् । तेलको दाग सफा नहुँदासम्म यो प्रक्रिया गरिरहनुहोस् ।

तातोपन

तातोपनको सहयोगले पनि भित्तामा लागेको दाग सजिलै हटाउन सकिन्छ । यसका लागि तपाईले आयरनको प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । तर आयरन सिधै भित्तामा प्रयोग गर्नु हँुदैन । आयरनलाई ताताउनुहोस्, केही पेपर टवेल दोब्राएर दाग लागेको ठाउँमा राख्नुुहोस् । एक हातले पेपर टवेल समात्नुहोस र अर्को हातले ताताएको आयरनले थिच्नुहोस् । यसरी पेपर टवेलले भित्ताको तेल सजिलै सोस्ने काम गर्छ । यो प्रक्रिया तेलको दाग ननिस्किदासम्म गरिरहनु होस् । तेलको दाग निस्के पछि साबुन पानीले सफा गर्नुहोस ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

हामीले बनाउने अधिकांश तरकारीमा आलु र टमाटरको प्रयोग धेरै नै हुन्छ । जे तरकारी बनाउनमा पनि पहिला आलु र दोश्रोमा

नेवारी समुदायको रैथाने खाने परिकारमध्ये बारा चल्तीको खानामध्ये एक हो । यसलाई नेवारी भाषामा वो भनिन्छ । यसलाई कालो दालको

ढिक्री थारू समुदायको लोकप्रिय परिकार हो । नेवारी परिकार योमरीजस्तै हुन्छ ढिक्री, यसलाई चामलको पिठोबाट बनाइन्छ । थारू समुदायमा ढिक्री

घरमा बोटबिरुवा लगाउनाले घरको वातावरणमा हरियाली त हुन्छ नै, यसका साथै परिवारको सदस्यहरूको स्वास्थ्यमा पनि सकारात्मक प्रभाव पर्छ । बोटबिरुवा