यसरी हट्छ भित्तामा लागेको तेलको दागघरको भित्तामा लागेको कुनैपनि दाग राम्रो देखिदैन् । यसले घरको सुन्दरतालाई विगारिरहेको हुन्छ । घरको भित्तामा लाग्ने दागहरु मध्ये तेलको दाग पनि एक हो । यो दाग हामीले खाना पकाउँदा वा कहिलेकाहीँ हात भित्तामा दल्नाले पनि लाग्ने गर्छ । यस्तो किसिमको दागलाई हटाउन गाह्रो पनि हुन्छ । यो दाग साबुनपानी वा सर्फ पानीले पनि कहिले काही सफा हुुँदैन । घरको भित्तामा लागेको तेलको दागलाई सजिलै सफा गर्नका लागि यि उपायहरु अपनाउन सकिन्छ ।

भिनेगर

मसलाको रुपमा प्रयोग हुने भिनेगर भित्तामा लागेको दाग हटाउन एकदमै प्रभावकारी हुन्छ । सफा स्पन्जमा थोरै भिनेगर हालेर भित्तामा लागेको दागमा घोट्नुहोस् । दागमा तबसम्म रगड्नुहोस् जबसम्म दाग सफा हुदैन् । दाग सफा भइसकेपछि भिनेगर हटाउनका लागि अर्को सुख्खा कपडाले पुछ्नुहोस् ।

मकैको पिठो

मकैको पिठो र पानीको पेस्टले भित्तामा लागेको दागलाई सफा गर्न सकिन्छ । एक कप पानीमा तीन चम्चा मकैंको पिठो हाल्नुहोस र पेस्ट बनाउनुहोस् । त्यो पेस्टलाई दाग लागेको ठाउँमा लगाएर केही समय छोड्नु होस् । त्यसपछि चिसो कपडाले पेस्ट निकाल्नुहोस् । तेलको दाग सफा नहुँदासम्म यो प्रक्रिया गरिरहनुहोस् ।

तातोपन

तातोपनको सहयोगले पनि भित्तामा लागेको दाग सजिलै हटाउन सकिन्छ । यसका लागि तपाईले आयरनको प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । तर आयरन सिधै भित्तामा प्रयोग गर्नु हँुदैन । आयरनलाई ताताउनुहोस्, केही पेपर टवेल दोब्राएर दाग लागेको ठाउँमा राख्नुुहोस् । एक हातले पेपर टवेल समात्नुहोस र अर्को हातले ताताएको आयरनले थिच्नुहोस् । यसरी पेपर टवेलले भित्ताको तेल सजिलै सोस्ने काम गर्छ । यो प्रक्रिया तेलको दाग ननिस्किदासम्म गरिरहनु होस् । तेलको दाग निस्के पछि साबुन पानीले सफा गर्नुहोस ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

महँगो शो पिसमा पैसा लगानी गर्नुको साटो घरलाई फरक लुक दिन राम्रो गलैँचाहरूमा पैसा खर्च गर्नुहोस् । जुन सस्तो हुनुका

घर चाहे सानो होस् वा ठूलो, आफ्नै सानो र चिटिक्कको घर बनाउने सपना सबैको हुन्छ । घर बनेपछि पनि अरुको

हामीले आफूलाई शान्तरूपमा पाउनको लागि घर शान्त हुनुपर्छ । आफ्नो सुत्ने कोठाबाट सबभन्दा बढी आराम पाउँछौं र कोठाको सजावट आफैँले

घरबाहिर तथा बैठक कोठालाई सजाएर राख्दा घरको वातावरण सकारात्मक मात्रै होइन, तपाईंलाई एउटा फरक छवि पनि दिने गर्छ । घरभित्रको

Suggested