उपियाँबाट छुट्कारा पाउने घरेलु उपायउपियाँ प्राणीको रगत खाएर बाँच्ने परजिवी हो । उपियाँ यदि घरमा एक पटक आयो भने यसबाट छुट्कारा पाउन मुस्किल हुन्छ । किनभने उपियाँले आफ्नो जीवनकालमा लगभग पाँच सय अण्डा पार्छ । जसकारण यसबाट छुटकारा पाउन एकदमै गाह्रो हुन्छ ।

यो लेखमा यदी घरमा उपियाँ आयो भने यसबाट कसरी छुट्कारा पाउने भन्ने बिषयमा केही घरेलु उपायहरुको जनकारी दिदैछौ ।

पुदिनाको पात

पुदिनाको गन्ध उपियाँलाई मन पर्दैन । पुदिनाको पातलाई उपियाँ भएको स्थानमा दैनिक फेरबदल गरेर राख्ने गर्नुहोस् । यसरी राख्दा उपियाँ पुदिनाको गन्धले मर्छ । तपाईले पुदिनाको पातको रस बनाएर स्प्रेको रुपमा पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।

रातो खुर्सानी

रातो खुर्सानी उपियाँ मार्ने एउटा उत्तम उपाय हो । एक चम्चा रातो सुर्खानीको धुलो, अदुवा, ज्वनोको तेल र एक कप पानीको मिश्रण बनाउनुहोस् । यसको रस छानेर निकाल्नुहोस् । उक्त झोललाई दैनिक ३ देखि ४ पटक उपियाँ भएको स्थानमा स्प्रे गर्नुहोस् । यसरी हप्तादिन स्प्रे गरेमा तपाईले उपियाँबाट छुट्कारा पाउन सक्नु हुन्छ ।

नीमको तेल

एक ठुलो चम्चामा नीमको तेल, एक कप पानी र आधा चम्चा सर्फ पाउडर लिनुहोस् । तेल, पानी र सर्फको मिश्रण बनाउनुहोस् । यो मिश्रणलाई स्प्रेको बोतलमा राखेर दैनिक उपियाँ भएको स्थानमा स्प्रे गर्नुहोस् । यसरी तपाईले सधैका लागि उपियाँबाट छुट्कारा पाउनु सक्नुहुन्छ । नीममा एन्टिव्याक्टेरियल गुण भएका कारणले किरालाई मार्न मद्दत गर्छ ।

रबिंग राक्सी

९० प्रतिशत अल्कोेहलको मात्रा भएको रबिंग राक्सी स्प्रे बोतलमा राख्नुहोस् । तपाईले उपियाँ भएको स्थानमा दैनिक ३–४ पटक स्प्रे गर्नुहोस् । अल्कोेहलका कारणले उपियाँको सेल्स मर्दै जान्छ र उपियाँवाट चाडै नै छुटकारा हुन्छ ।

स्टीम गर्ने

स्टीम गर्न तपाईले मेसिन खरिद गर्न पनि सक्नुहुन्छ । जुन मेसिनले स्टिम उत्पादन गर्दछ । यदी खरिद गर्न सकिदैन भने एउटा लचिलो ट्यूब जडान गरी एउटा समान्य केट्लीलाई स्टीम मेसिन बनाउन पनि सकिन्छ । यसको सहयताले उपियाँ रहेको क्षेत्रमा स्टिम गर्नसकिन्छ । यो स्टिमले उपियाँको अण्डा मार्छ र उपियाँको संख्या घट्दै जान्छ ।

किटनाशक

उपियाँ फर्निचर, ओछ्यान, सिरक र डस्नामा बस्न रुचाउने परजीवीमा पर्छ । यसबाट छुट्कारा पाउन तपाईले किटनाशक औषधिको पनि प्रयोग गर्नसकिन्छ । यस्ता औषधिहरु एग्रोभेटमा सजिलै पाउन सकिन्छ ।...
Deftdiess

For Women Considering or Undergoing Mastectomy with N1 Breast Cancer allergic reaction to zithromax

...
orikige

doxycycline hyclate 100mg for std levitra spironolactone for acne cause weight gain According to IHME in Seattle, Washington, only 13 of the 75 countries with the worst child mortality rates will achieve a two thirds reduction by the deadline

...
Squancy

Carlton alnFoWJMSRvuczG 6 28 2022 lasix indication The youngest patient was 23 years old while eldest one was 78 years old

...
Scieste

It comes down to how you feel about risk, Hudis says tamoxifen uses We define BNST Guansembles and show they differ from restraint stress activated cells

...
Ornadia

buy priligy 30 mg x 10 pill By far the best products I ve used, used something previously which was dreadful

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

धेरैजस्तो मानिसहरू आफ्नो घरमा रङको छनोट गर्दा सेतो, सादा तथा हल्का रङ छान्ने गरेका छन् । सोही रङ भित्री कोठाहरूमा

घरमा पाहुनाहरू आउँछन्, उनीहरूले घरको बैठक कोठा हेरेर पुरै घरको कल्पना प्राप्त गर्न सक्छन्। यो घरको कोठा हो, जसलाई हामी

यदि तपाईँ नयाँ घरमा सर्नु भएको छ वा नयाँ घर बनाउँदै हुनुहुन्छ भने, तपाईँ आफ्नो बेडरूमलाई फरक लुक दिन चाहनुहुन्छ

घरमा सकारात्मक ऊर्जा बढाउन रुख तथा बिरुवाहरू निकै सहयोगी साबित हुन्छन् । वास्तुशास्त्रका अनुसार घरमा लगाइएका केही बिरुवालाई सुख, समृद्धि

Suggested