‘अब धनगढीले कसैको कार्यकर्ता पाल्नुपर्दैन, न्यायपूर्ण विकास हुन्छ’धनगढीमा एउटा परिचित नाम छ । त्यो हो ‘गोपी दाई’ । अब गोपी दाई धनगढीमामात्र होइन, देशभर परिचित भइसकेका छन् । ठूलो साहसलाई सफलतामा परिणत गरेका गोपाल हमाल उर्फ ‘गोपी दाई’ धनगढी उप–महानगरपालिकाको प्रमुख पदमा विजयी भएसँगै उनलाई बधाई तथा शुभकामनाको ओइरो लागेको छ ।

नलागोस् पनि किन ? स्वतन्त्र उम्मेदवारी घोषणा गरेका हमालले मुलधारका राजनीतिकका उम्मेदवारलाई पराजयको बाटोमा पुर्याए ।

आँप चुनाव चिन्ह पाएका उनले कुल खसेको ६३ हजार ७ सय १५ मतमध्ये २६ हजार ८ सय ६५ मत ल्याए भने उनका निकटतम प्रतिद्वन्द्वी निर्वतमान मेयर नेपाली कांग्रेसका नृपबहादुर ओड १४ हजार ८ सय १७ मतमै सिमित भए ।

गठबन्धनको समेत साथ पाएका ओडका अघि यसपाली हमालले कमाल गरेकै हुन् । किनभने २०७४ सालमा भएको स्थानीय निर्वाचनमा कांग्रेसका ओडसँग उनी २ हजार ७ सय ९८ मतान्तरले पराजित बनेका थिए । यद्यपि, हमालले त्यतिबेलाको बदला अहिले लिएका छन् ।

नगरप्रमुखमा विजेता बनेसँगै हमालले ‘हाम्रो धनगढी हामी बनाउँछौं’ अभियानलाई मुर्त रुप दिने बताए । साथै, निर्वाचन अघि प्रतिवद्धता गरेका सबै कुराहरुलाई पूर्ण कार्यान्वयन गर्नेमा उनी प्रतिवद्ध छन् ।

धनगढी बासीले मलाई मेयर बनाउनुभयो अब ५ वर्ष धनगढीको विकासमा केन्द्रीत हुनेछु,’ उनले भने, ‘अब धनगढीले कसैको कार्यकर्ता पाल्नुपर्दैन, न्यायपूर्ण विकास हुन्छ ।

धनगढीलाई भ्रष्टाचारमुक्त बनाउने, बेरुजू शून्यमा झार्ने, विकास बजेटको खर्च नहुने परिपाटीको अन्त्य गर्ने, घरघरमै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण गर्ने, फोहोरमैला व्यवस्थापनको वैज्ञानिक विधि अपनाउने उनको योजना छ । त्यसैगरी, धनगढीलाई सुन्दर र हराभरा बनाउने, पार्किङ र खेल मैदानको व्यवस्था गर्ने, साइकल लेनको निर्माण गर्ने उनले बताए । ‘धनगढी बासीले मलाई मेयर बनाउनुभयो अब ५ वर्ष धनगढीको विकासमा केन्द्रीत हुनेछु,’ उनले भने, ‘अब धनगढीले कसैको कार्यकर्ता पाल्नुपर्दैन, न्यायपूर्ण विकास हुन्छ ।’

यसैगरी उनले आगामी ५ वर्षसम्म उपमहानगरपालिकाबाट कुनै पनि सेवा सुविधा नलिने घोषणासमेत गरेका छन् ।

को हुन् हमाल ?

हक्की स्वभाव, स्पष्ट वक्ताको छबी बनाएका हमाल एक सामाजिक अभियन्ता हुन् । २०६४ सालमा कैलाली उद्योग वाणिज्य संघको अध्यक्ष बनेका हमालको सामाजिक प्रतिष्ठा त्यतिबेलैबाट चुलिएको हो । त्यतिबेला संघको अध्यक्षको हैसियतमा उनले चलाएको ‘सुन्दर सुदुरपश्चिम’ अभियानले उनलाई एकाएक चर्चामा ल्यायो ।

यसैगरी, धनगढी विमानस्थलका लागि ‘एक पैसा अभियान’ चलाएका हमालले विभिन्न संघसंस्थामा आवद्ध भएर काम गर्नेक्रममा हमालमा राजनीतिक चेत पलायो ।

२०७४ को स्थानीय निर्वाचनमा पनि धनगढी उपमहागरको प्रमुख पदमा स्वतन्त्र उम्मेदवारी दिए । त्यतिबेला पराजित भएपनि जनताको सेवामा निरन्तर लागिपरे । यहीक्रममा उनी विवेकशील साझा पार्टीमा आवद्ध भए । २०७४ साउन २८ गते विवेकशील साझाले उनलाई सुदूरपश्चिम संयोजक बनायो । यद्यपि, उनले गत फागुनमा पार्टीबाट राजीनामा दिएका थिए ।

तैपनि उनी जनताको सेवा र सामाजिक हितमा भने लागिरहेका नै थिए । त्यसैको आशिर्वादस्वरुप जनताले उनलाई धनगढी उपमहानगरपालिकाको प्रमुख बनाए । त्यसो त अबका दिनमा जनताको सेवा गर्न र मन जित्न पार्टीको झण्डा बोक्नैपर्छ भन्ने सिद्धान्तले काम नगर्ने हमालको विजयले छर्लङ्ग पार्छ ।

यो पनि…
‘पाँच वर्षमा खाँदबारीलाई नमुना नगरपालिकाको रुपमा देशभर चिनाउँछु’
‘जनताको पसिना र सिपलाई विकाससँग जोड्नेछु’...
Eileen

Sports betting, football betting, cricket betting, euroleague football betting, aviator games, aviator games money - first deposit bonus up to 500 euros.Sign up bonus

...
Benjamin

Sports betting, football betting, cricket betting, euroleague football betting, aviator games, aviator games money - first deposit bonus up to 500 euros.Sign up bonus

...
Earle

I'm truly enjoying the design and layout of your blog. It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Outstanding work!How to make money online? Copy successful trades of traders in copy binary options and copy crypto trading. From 100% to 1000% per month can reach your income. Here is my web site: binary option

...
Mei

Greetings! I know this is binary options halal kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at options for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

...
Sebastian

I always emailed this weblog post page to all my friends, because if like to read it next my friends will too. Here is my webpage ... binary options autobots logo

...
Dinah

Hello there! Quick question that's completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My web site looks weird when browsing from my apple iphone. I'm trying to find a template or plugin that might be able to fix this problem. If you have any suggestions, please share. Cheers! my site ... lighttpd cgi binary options

...
Tonya

Everything is very open with a really clear explanation of the issues. It was truly informative. Your website is very useful. Thank you for sharing! my page :: binary options pro signals performance bicycle

...
놀이터추천순위

글을 정말 잘 쓰시네요 저는놀이터추천순위에 관한 블로그에 관심이 몹시 많습니다.올해 비슷한 대단한 글을 확인하는 것은 찾기 힘듭니다

...
놀이터추천

매우 높은 수준의 글입니다 저는메이저사이트순위에 관한 웹사이트에 관심이 매우 좋아 합니다.이번주 들어 관련있는 최고의 게시글을 확인하는 것은 검색하기 힘듭니다

...
Jai

I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don't know who you are but definitely you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers! my blog post - binary options signals software

...
섹스

안녕하세요 저는 강간에 관심이 많은 사람입니다.

...
섹스

안녕하세요 저는 집단섹스에 관심이 많은 사람입니다.

...
섹스

안녕하세요. 제 웹사이트는 성교에 관한 주제를 다루고 있습니다. [check message : YETIE MASSAN]

...
Berniece

It's in point of fact a great and useful piece of info. I am happy that you just shared this useful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing. Feel free to surf to my site - binary options magnet software

...
May

Incredible points. Sound arguments. Keep up the good spirit. Also visit my webpage; youtube binary options 60 sec software

...
Terrance

Hi there, I enjoy reading all of your article post. I like to write a little comment to support you. my website :: binary options robot mt4 platform

...
Lynell

Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed profit in 60 seconds binary options software review Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Thanks

...
Jere

Wow, amazing binary options signals review blog layout! How long have you ever been running a blog for? you make blogging glance easy. The entire glance of your web site is excellent, as smartly as the content material!

...
Willa

Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips? Look into my blog post - best signal provider for binary options

...
Julio Pergram

The problem with the old school bakeware made of metal is that they rust.

...
Noemi

Hi there to all, it's truly a nice for me to go to see this web page, it consists of helpful Information. Feel free to visit my webpage free binary options robot

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो शरीरको ६० प्रतिशतभन्दा बढी भाग पानीले बनेको हुन्छ । पानी बिना जीवन छैन। शरीरमा पर्याप्त मात्रामा पानी भएको कारणले

आज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो अदालतको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जहाँ मानिस होइन भूतलाई सजाय हुन्छ । तपाईँले संसारका यस्ता

लगातार चार कारोबार दिन घटेपनि बुधबार सेयर बजार ४.९७ अंकले बढेको छ। आज नेप्से परिसूचक ४.९७ प्रतिशतले बढेर २११६.६५ बिन्दुमा

नङको सौन्दर्य बढाउन महिलाहरूले विभिन्न प्रकारका नेल पेन्टको प्रयोग गर्छन् । यसले हातको सौन्दर्य मात्र बढाउँदैन, तपाईँको समग्र लुक सुधार्न

Suggested