निफमा तीन नेपाली चलचित्रले प्रतिस्पर्धा गर्नेनेपाल अन्तर्राष्ट्रिय चलचित्र महोत्सव (निफ) २०२१ मा यो वर्ष तीन वटा नेपाली चलचित्रले नेपाली फिचर फिल्म प्रतिस्पर्धामा भाग लिने भएका छन् ।

महोत्सवका लागि नेपाली चलचित्र लाटोकोसेरो, सरिता ११ वर्ष र आमा खान्डो फिचर फिल्म प्रतिस्पर्धाको लागि छानिएको छ । नेपाल चलचित्र तथा सांस्कृतिक प्रतिष्ठानले वर्षेनी आयोजना गर्दै आइरहेको निफको यो चौथो संस्करणको महोत्सवको लागि ५२ देशबाट ४५० चलचित्र प्राप्त भएको थियो ।

आन्तरिक छनौट समितिले दिएको नम्बरको आधारमा उच्च नम्बर पाउने चलचित्र मध्येबाट ३१ देशका ६६ चलचित्र प्रतिस्पर्धाका छनोट गरिएको छ । कार्यक्रम आगामी २०७८ वैशाख २३–२७ मा काठमाडौंमा हुनेछ ।

छनोट भएका चलचित्र मध्येबाट एक चलचित्रले नेपाली फिचर फिल्म प्रतिस्पर्धामा उत्कृष्ट चलचित्रको लागि एक लाख नगद पुरस्कार तथा ट्रफी प्राप्त गर्नेछ । यिनै चलचित्रबाट उत्कृष्ट निर्देशक, लेखक, छाँयाकार, अभिनेता, अभिनेत्री ट्रफी पनि पाउने छन् । उत्कृष्ट सर्ट फिल्मले पनि ५० हजार प्राप्त गर्नेछ ।

यसैगरी सर्वोकृष्ट वृत्तचित्रलाई १ हजार डलर तथा माउन्ट एभरेष्ट अवार्ड, सर्वोकृष्ट एनिमेटेड फिल्मलाई ७५० डलरसहित मञ्जुश्री अवार्ड, सर्वोकृष्ट लघुचलचित्रलाई ५ सय डलर तथा वागमती अवार्ड प्रदान गरिने प्रतिष्ठानको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

विश्वको कथाहरूको उत्सव भन्ने नाराका साथ फिल्म संस्कृतिको विकास गर्ने उद्धेश्यसहित सुरु भएको फेस्टिभलमा यो वर्ष महामारीको विषयमा बनेका फिल्मलाई अलग्गै क्याटगोरीमा प्रतिस्पर्धा गराई अवार्ड वितरण गरिने निर्णय पनि गरिएको छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

कोलम्बियाकी प्रख्यात गायिका साकिरा जहिल्यै आफ्ना गीतका कारण चर्चामा आइरहन्छिन् । उनका हरेक गीत उत्तिकै लोकप्रिय हुन्छन् । तर ,अहिले

लड्ने–भिड्ने मेरो सानैदेखिको स्वभाव थियो । सानोतिनो कुरामा बिनासित्ती निहुँ खोज्ने बानी थियो । जोरी खोज्दै कोही आयो भने त

हामी पोखराको अमरसिंह हाईस्कुलबाट छुट्टीपछि घर जाँदै थियौं । गफ गर्दै, केटी–केटीको समूह । आधा बाटो जतिमा खत्रीपसल भन्ने ठाउँ

हामी उसलाई ‘माइला’ भन्छौं । नामबाट बोलाउँदाभन्दा ‘माइला’ भन्दा बढ्ता आत्मीय लाग्छ । सानामा माइलो अलि चकचके थियो । एक

Suggested