बुधबार नेप्से ५.१७ अंकले बढ्योसेयर बजार सूचक नेप्से बुधबार ५.१७ अंकले बढेको छ । यस वृद्धिसँगै सूचक २३७६.१७ विन्दुमा आइपुगेको छ । करिब १ अर्ब रुपैयाँको सेयर कारोबार भएको छ । एउटा कम्पनीको मूल्यमा सकारात्मक सर्किट लागेको छ ।

यस दिन २२८ कम्पनीको २८ लाख ८५ हजार भन्दा बढी कित्ता सेयर कारोबार भएको छ । १३ मध्ये ९ वटा समूहमा हरियाली देखिएको छ । ५ करोड २१ लाख रुपैयाँभन्दा बढीसहित कारोबार रकममा अरुण भ्याली हाइड्रोपावर अग्रस्थानमा रहेको छ । यसैगरी, दोस्रो र तेस्रो स्थानमा क्रमशः हिमालयन डिष्टिलरी र नेपाल फाइनान्स परेका छन् ।

सेयर कारोबार रकम (टर्नओभर) निकै ड्राई हुँदै गएको छ । साथै, लामो समयदेखि करेक्सनमा रहेको बजारमा सेयर भाउहरु समेत निकै सस्तो भइसकेको छ । विगत ९ महिनायता बजार लगातारजसो घट्दा बजारमा सेयर भाउ न्यून विन्दुमा आएको छ ।

अधिकांश कम्पनीहरुको मूल्य ५२ हप्ताको औसत मूल्य भन्दा पनि तल झरिसकेको अवस्था छ । ब्लुचीप कम्पनीहरुको भाउमा पनि ५०–७० प्रतिशतसम्म घटेको देखिन्छ । कम्पनीहरूले दिएका बोनस सेयरलाई समायोजन गरेर हेर्दा पनि भाउ थप सस्तो भएको पाइन्छ ।

यो पनि…
के–केमा पाइन्छ कृषि अनुदान, कसरी लिने ?
धानमा आत्मनिर्भर हुन ६ लाख ६८ हजार मेट्रिक टनको खाँचोLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

आजको व्यस्त जीवनशैलीमा मानिसलाई तनाव र डिप्रेसन हुनु सामान्य कुरा हो । साथै तनावका कारण निद्रा नलाग्ने समस्या पनि हुन्छ

होण्डाले आफ्नो डिलर नेटवर्कमा कार्यरत टेक्निसियनको सीप र दक्षता अभिवृद्धि गर्ने उद्देश्यले ‘होण्डा टेक्निसियन स्किल कन्टेस्ट २०२३’ सम्पन्न गरेको छ

संसारमा पूरा दिन २४ घण्टाको हुन्छ, जसमा दिनको १२ घण्टा र रातको त्यति नै घण्टा हुन्छ। दिनको पछि रात र

गर्मी मौसम नजिकिँदै गर्दा छाला सम्बन्धी समस्या पनि मानिसमा देखा पर्न थालेको छ । वास्तवमा, हामी सबैले जाडोमा चर्को घामबाट