English

बुधबार नेप्से ५.१७ अंकले बढ्योसेयर बजार सूचक नेप्से बुधबार ५.१७ अंकले बढेको छ । यस वृद्धिसँगै सूचक २३७६.१७ विन्दुमा आइपुगेको छ । करिब १ अर्ब रुपैयाँको सेयर कारोबार भएको छ । एउटा कम्पनीको मूल्यमा सकारात्मक सर्किट लागेको छ ।

यस दिन २२८ कम्पनीको २८ लाख ८५ हजार भन्दा बढी कित्ता सेयर कारोबार भएको छ । १३ मध्ये ९ वटा समूहमा हरियाली देखिएको छ । ५ करोड २१ लाख रुपैयाँभन्दा बढीसहित कारोबार रकममा अरुण भ्याली हाइड्रोपावर अग्रस्थानमा रहेको छ । यसैगरी, दोस्रो र तेस्रो स्थानमा क्रमशः हिमालयन डिष्टिलरी र नेपाल फाइनान्स परेका छन् ।

सेयर कारोबार रकम (टर्नओभर) निकै ड्राई हुँदै गएको छ । साथै, लामो समयदेखि करेक्सनमा रहेको बजारमा सेयर भाउहरु समेत निकै सस्तो भइसकेको छ । विगत ९ महिनायता बजार लगातारजसो घट्दा बजारमा सेयर भाउ न्यून विन्दुमा आएको छ ।

अधिकांश कम्पनीहरुको मूल्य ५२ हप्ताको औसत मूल्य भन्दा पनि तल झरिसकेको अवस्था छ । ब्लुचीप कम्पनीहरुको भाउमा पनि ५०–७० प्रतिशतसम्म घटेको देखिन्छ । कम्पनीहरूले दिएका बोनस सेयरलाई समायोजन गरेर हेर्दा पनि भाउ थप सस्तो भएको पाइन्छ ।

यो पनि…
के–केमा पाइन्छ कृषि अनुदान, कसरी लिने ?
धानमा आत्मनिर्भर हुन ६ लाख ६८ हजार मेट्रिक टनको खाँचोLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सहरका स्थानीय रैथाने चिनियाँ नयाँ वर्षको उमंगमा उर्लिरहेका बेला गत आइतबार हङकङेली नेपालीहरूको लामै लर्को भने युङ लङ थिएटरतर्फ सोझिएको

वि विल राइज फाउन्डेसनका संस्थापक अध्यक्ष एवं तेक्वान्दो ग्रान्ड मास्टर तुलसीकुमार गुरुङले पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय म्याराथनका लागि नगद ५ लाख सहयोग

काठमाडौंका धीरज बस्नेत र आर्थिक बस्नेत पुरुष समलिङ्गी जोडी हुन् । उनीहरूले ६ महिनाअघि विवाह गरे । करिब डेढ वर्षको

आज भ्यालेन्टाइन डे । यस दिन प्रेमी प्रेमीकाले एकअर्कालाई उपहार दिने चलन छ । त्यो उपहारमा केवल माया छ ।