बजेट कम : सजावट धेरैसबैले आफ्नो घर सुन्दर होस् भन्ने चाहन्छन् । कहिलेकाही हामी आफ्नो आर्थिक स्थितिले गर्दा घरलाई सजाउन सक्दैनौँ । त्यसैले, आज हामी, सजिलो र सस्तो तरिकाले घर सजाउने उपायहरू लिएर आएका छौँ ।

कलर

घरलाई आकर्षक ढंगले सजाउनका लागि उपयुक्त कलरको छनोट गर्न सबैभन्दा गाह्रो निर्णय हो । बोल्ड वा नरम रङको प्रयोगले घरमा चमक थपिन्छ । साथै, भित्तामा कालो रङको पेन्टिङ गर्दा थप आकर्षक देखिन्छ ।

झ्यालको सजावट

घरलाई आकर्षक बनाउन झ्यालको सजावट धेरै आवश्यक हुन्छ । झ्यालको सजावट गर्न धेरै सहज छ । आकर्षक झ्यालबिना घर अधुरोे देखिन्छ । झ्यालमा पर्दाको छनोट गर्दा प्राकृतिक रेशम, सूती कपडा र कपासयुक्त गर्नुपर्दछ । पर्दाको छनोट गर्दा भित्तामा लगाइएको कलर, बेड, सोफाहरू तथा गलैँचाको कलरसँग मेलखाने हुनुपर्दछ ।

लाइट

आकर्षक लाइटिङले घरलाई निकै सुन्दर लुक्स दिन्छ । त्यसैले, डिजाइनर लाइट फिक्स्चर्स प्रयोग गर्दा तपाईंको घरमा अधिक सुन्दरता थपिन्छ । साथै, सस्तो मूल्यमा पनि झुमरु लाइट पाउन सक्नुहुन्छ । घरको सुन्दरतामा बत्तीको छनोट एकदमै महत्वपूर्ण मानिन्छ । अहिले धेरैले आफ्नो घरमा लाइटिङमा निकै ध्यान दिइएको पाइन्छ ।

सरसफाइ

घरलाई आकर्षक र सुन्दर देखाउने सबैभन्दा सजिलो तरिका सरसफाइ नै हो । घर दैनिक सरसफाइ गर्नुपर्छ । सामानहरू मिलाएर राख्नुपर्दछ । फर्निचर, झ्याल, ढोका, दराजलगायत सफा गरिरहनुपर्छ । जुत्ता र कपडाहरू मिलाएर राख्न सकिन्छ । घरमा नियमित सरसफाइले घरभित्र पस्दा फ्रेस महशुस हुन्छ ।

यो पनि…
इन्टेरियर डेकोरेसनले घरलाई सुन्दर बनाउनुहोस
बाथरूमकाे सरसफाइले देखाउँछ घरको सुन्दरताLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

जीवनमा समय धेरै महत्त्वपूर्ण छ । जीवनमा समयले मात्र सही बाटो देखाउँछ तर यसका लागि समयको सही दिशा हुनु आवश्यक

सोफाले हाम्रो बैठक कोठालाई आकर्षक बनाउने काम गर्छ। पाहुनाहरू घरभित्र पस्दा सबैभन्दा पहिले बैठक कोठाको सोफालाई ध्यान दिन्छन् । साथै,

पूजा कोठा घरको सबैभन्दा पवित्र अङ्ग हो, जहाँ मानिसहरूले पूजा मात्र गर्दैनन्, यसलाई कुनै न कुनै चीजले सजाउँछन्, यसले पूजा

प्रत्येक घरको भान्सा भनेको सम्पूर्ण परिवारलाई सँगै ल्याउने ठाउँ हो। किनभने गृहिणीको आधाभन्दा बढी समय भान्सामा बित्छ, जहाँ महिलाहरूले घरका