‘मह’ जोडीलाई ‘महामूर्ख’ उपाधि सर्वाधिक प्रिय उपहारमिथिला नाट्य कला परिषद् (मिनाप)ले होलीको अवसरमा प्रत्येक वर्ष जनकपुरधाममा आयोजना गर्ने महामूर्ख सम्मेलनमा यस वर्ष महामूर्खको उपाधि वरिष्ठ कलाकारद्वय मदनकृष्ण श्रेष्ठ र हरिवंश आचार्य ‘मह’ जोडीलाई प्रदान गरिएको छ ।

प्रदेश २ का भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्री जितेन्द्र सोनल र मिनापका अध्यक्ष परमेश झाले आइतबार मह जोडीलाई उपाधि प्रदान गरेका थिए । सो अवसरमा महजोडीले उपाधि आफ्नो जीवनको सर्वाधिक प्रिय उपहार भएको धारणा राखे ।

मिनापले विभिन्न १५ विधामा उपाधि प्रदान गरेको छ । कार्यक्रमका अतिथि मन्त्री सोनलले आफै ‘मूर्ख शिरोमणि’को उपाधि पाएका छन् । सोनललाई मह जोडीले उपाधि प्रदान गरेका थिए ।

मिनापले विभिन्न १५ विधामा उपाधि प्रदान गरेको छ । कार्यक्रमका अतिथि मन्त्री सोनलले आफै ‘मूर्ख शिरोमणि’को उपाधि पाएका छन् । सोनललाई मह जोडीले उपाधि प्रदान गरेका थिए ।

यस्तै, प्रदेशसभा सदस्य परमेश्वर साहले ‘बज्रकिट’, जनकपुरधाम उपमहानगरपालिका–४ का वडाध्यक्ष सुदर्शन सिंह ‘बैशाखानन्द’, जसपाका नेता राजीव झा ‘वंश कुरहारी’, सञ्चार उद्यमी शंकर साह ‘मुसरीलाल’ र सितल साहले ‘ढोरवा’को उपाधि पाएका छन् ।

उता महिला नेतृ विन्दु ठाकुरले ‘खुब सुरती’को उपाधि पाएकी छिन् भने मिथिला चित्रकार एससी सुमनले ‘घरघुस’को उपाधि पाए । पर्यावरण अभियन्ता सुरेश शर्मा ‘हाराशेख’, सुजित झा ‘सिलौटानन्द’, सञ्चारकर्मी अशोक दत्त ‘बोतलानन्द’, मोडल क्याम्पसका सञ्चालक वीरेन्द्र साह ‘लोढाशंकर’, वीरेन्द्र कर्ण ‘बज्रकिट’ र मैथिली विकास कोषको अध्यक्ष जीवनाथ चौधरी ‘पटमूर्ख’को उपाधिले सम्मानित भए ।

महामूर्ख सम्मेलनको सुरुवात

मैथिली साहित्य परिषद वीरगञ्जले २०५० सालमा पहिलोपटक महामूर्ख सम्मेलनको आयोजना गरेको थियो । यसको परिकल्पना विश्लेषक चन्द्रकिशोरले गरेका थिए । वीरगञ्जमा करिब सात बर्ष महामूर्ख सम्मेलन गरियो । तर आयोजक संस्था मैथिली साहित्य परिषद सेलाउँदै गएपछि मिनापले २०६१ सालबाट महामूर्ख सम्मेलन जनकपुरधाममा मनाउन थाल्यो ।
तस्विरः हरिवंश आचार्यको फेसबुकबाटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

युवा पुस्तामाझ निकै लोकप्रिय गायक हुन्– स्वप्न सुमन । कभर गीत गाएरै चर्चामा आएका सुमन यतिबेला सांगीतिक कार्यक्रममा व्यस्त छन्

बल्खु चोकदेखि सय मिटर पूर्वतर्फको उकालोमा रहेको ‘टुबेल बास्केट्स क्याफे’मा म कसैलाई कुर्दै छु । एक महिनाअघि देखिको भेट्ने योजना

आज तिहारको दोस्रो दिन अर्थात लक्ष्मी पूजा । सधैं तेस्रो दिन पर्ने लक्ष्मी यसपाली तिथि घटबढका कारण दोस्रो दिन नै

सन् २०१२ मा मिस नेपाल अर्थ भएकी नग्मा श्रेष्ठ सन् २०१७ मा ‘मिस युनिभर्स नेपाल’ घोषित भइन् । हिडेन ट्रिजरले