लोक सर्जक खेम सेन्चुरीको नजरमा पढ्नैपर्ने ३ पुस्तकलोकगायक एवं सर्जक खेम सेन्चुरी अहिले एकदमै व्यस्त कलाकारको सूचीमा पर्छन् । एकपछि अर्को हिट गीत दिन सफल सेन्चुरी अहिले पनि नयाँ गीतको तयारीमा व्यस्त छन् । आफ्नो काममा एकदमै व्यस्त उनलाई केही समय फुर्सद मिलेको खण्डमा पुस्तक पढ्न मन पर्छ । उनले पढेका थुप्रै पुस्तकहरूमध्ये उनलाई एकदमै मन परेको तीन पुस्तक यस प्रकार छ –

चिना हराएको मान्छे
वरिष्ठ हास्यकलाकार हरिवंश आचार्यद्वारा लिखित ‘चिना हराएको मान्छे’ मलाई एकदमै मन परेको पुस्तक हो । यस पुस्तकले जीवन जिउने कला सिकाउँछ । धेरै जनाको सिफारिसमा मैले यो पुस्तक पढेको थिएँ । पुस्तक पढिसकेपछि मलाई एकदमै राम्रो पुस्तक पढेछु भन्ने अनुभूति भएको थियो ।

उत्कृष्ट अभिनयले सबैको मन जित्न सफल कलाकारले आफ्नो वास्तविक जीवनमा भोगेका विभिन्न उतार चढावको कुरा चिना हराएको मान्छेमा पाइन्छ । मान्छेको जीवनमा आइपर्ने उतार चढावलाई कसरी व्यवस्थापन गर्नुपर्छ भन्ने शिक्षा यो पुस्तकबाट लिन सकिन्छ ।

समर लभ
मैले पढेको पुस्तकहरूमध्ये समर लभ पनि असाध्यै मन परेको पुस्तक हो । यस पुस्तका एउटा छुट्टै प्रेमकथा समेटिएको छ । युवा पुस्ताहरूले धेरै मन पराएको पुस्तक पनि हो समर लभ । साधारण प्रेम कथामा आधारित यस पुस्तकमा भाषा पनि निकै सरल प्रयोग भएको छ । कथामा प्रस्तुत भएका पात्रहरू पनि असाध्यै प्रिय लाग्छन् । यस पुस्तकाको केही हरफहरूले मेरो मन छोएको थियो ।

मुनामदन
महाकवि लक्ष्मीप्रसाद देवकोटाको लोकप्रिय पुस्तक मुनामदन पनि एकदमै राम्रो छ । युवा अवस्था हुँदा पढेको पुस्तक भएर होला यो पुस्तक पनि मलाई मन पर्छ । एकदमै सरल भाषा प्रयोग भएको छ । महाकवि देवकोटाले यस पुस्तकमा समेट्नुभएको विषयवस्तु हाम्रो समाजसँग मिल्छ । नेपालीहरूको भावनालाई यस पुस्तकमा समावेश गरिएको छ । यस पुस्तकको प्रेम कथा पनि एकदमै राम्रो छ ।

छुटाउनु भयो की
यस्तो थियो महाकवि लक्ष्मीप्रसाद देवकोटाको लाइफस्टाइल
कोरोनासँगै यसरी बदलियो लाइफस्टाइल...
डा. शेरबहादुर पुनको नजरमा पढ्नैपर्ने ३ पुस्तक - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] […]

...
प्रेमकथा : लभ, समान–अन्तर - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] […]

...
बस्नेतको ‘महाभारा’ सार्वजनिक, छोरीले गरिन् लोकार्पण - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय टेलिभिजन अभिनेत्री श्वेता तिवारी हालै आफ्नो वेब शोसँग जोडिएको एक इभेन्टका लागि भोपाल पुगेकी थिइन्। श्वेतासँगै इभेन्टमा रोहित रोय,

दक्षिण भारतीय लोकप्रिय जोडी धनुष र ऐश्वर्या रजनीकान्तले गत १७ जनवरीमा सम्बन्धविच्छेदको घोषणा गरे । विवाहको करिब १८ वर्षपछि उनीहरूले

बलिउड अभिनेत्री ज्याकलिन फर्नान्डिज अहिले गलत कामका कारण चर्चामा छिन्। महाठग सुकेश चन्द्रशेखरको दुई सय करोड मनी लन्ड्रिङ मामिलामा उनको

बलिउड निर्देशक जेपी दत्ताले सन् १९९७ मा सनी देओल, सुनील सेट्टी र अक्षय खन्ना जस्ता स्टारलाई लिएर फिल्म ‘बोर्डर’ बनाएका

Suggested