शरीर दुख्ने समस्या कम गर्ने ४ घरेलु उपायएउटै ठाउँमा लगातार काम गर्दा शरीर र मांसपेशीमा दुखाई महसुस हुन्छ । कहिलेकाहीँ शारीरिक रूपमा सक्रिय नहुनाले पनि शरीर दुख्न थाल्छ । शरीर दुख्ने धेरै कारण हुन सक्छन् जस्तै थकान, कमजोरी, व्यायाम नगर्नु, एकै ठाउँमा बस्नु वा अन्य कुनै रोग । अक्सर मानिसहरू शरीर दुखाइ कम गर्नको लागि पेन किलर  सेवन गर्छन् । पेन किलरको प्रयोगबाट पनि साइड इफेक्ट हुन्छ । त्यसैले निम्न घरेलु उपाय अपनाएर शरीर दुख्ने समस्याबाट छुटकारा पाउन सकिन्छ:

शरीरको दुखाई कम गर्ने ४ घरेलु उपाय 
– एप्पल साइडर भिनेगरको सेवनले शरीरको दुखाइबाट छुटकारा पाउन सकिन्छ । यसमा एन्टी–इन्फ्लेमेटरी, एन्टी–माइक्रोबियल गुणहरू हुन्छन्, जसले कुनै पनि प्रकारको दुखाइलाई हटाउँछ । एक गिलास तातो पानी लिनुहोस् ।  यसमा एक चम्चा एप्पल साइडर भिनेगर, एक चम्चा मह मिसाउनुहोस् । यसको सेवनले दुखाईमा आराम मिल्छ ।

– अदुवामा एन्टी इन्फ्लेमेटरी, एनाल्जेसिक तत्त्व हुन्छ, जसले शरीरको दुखाइ, सुन्निने समस्यालाई कम गर्न मद्दत गर्छ ।  भाँडामा एक कप पानी हाल्नुहोस् । यसमा अदुवाका केही टुक्राहरू हालेर उम्लिन दिनुहोस् ।  यसलाई छान्नुहोस् र तातै पिउनुहोस् ।  चियामा अदुवा मिसाउँदा पनि दुखाईमा आराम मिल्छ ।

– तोरीको तेल तताएर पुरै शरीरमा मालिस गर्नाले पनि दुखाइबाट आराम मिल्छ ।  यसले रक्तसञ्चार सुधार गर्छ । सुन्निने समस्या कम गर्न तोरीको तेलले मालिस गर्नु राम्रो हुन्छ । तोरीको तेललाई मनतातो गरी शरीरमा मालिस गर्ने । तेलमा केही लसुनको पोटी, ओरेगानो मिसाएर पनि मसाज गर्न सकिन्छ । मसाज गरेको आधा घण्टापछि नुहाउने । 

– कहिलेकाहीँ खानामा आवश्यक भिटामिन र खनिजको कमीले पनि शरीर र मांसपेशी दुख्ने गर्छ ।  मांसपेशी स्वस्थ राख्न भिटामिनको सेवन आवश्यक छ ।  भिटामिन बी १, डी र ई को कमीले पनि स्नायु, मांसपेशीमा क्षति पुर्याउन सक्छ ।  यसले शारीरिक कमजोरी र पीडा निम्त्याउँछ ।  यस्तो अवस्थामा खानामा भिटामिन युक्त चीजहरू समावेश गर्नुहोस् । 

छुटाउनु भयो कि ?
कुन उमेरसमूहका मानिसले कति घन्टा सुत्ने ?
मोटोपना घटाउन के खाने के नखाने ?...
अनामिकाको खोजी - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] हराइरहेका बेला काँपिरहेको मेरो शरीरको ख्याल गर्दै न्यानो उपस्थिति लिएर […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

पश्चिमी वायुको प्रभावले देशका अधिकांश भेगमा बदली हुनाका साथै कतिपय प्रदेशमा हल्का वर्षा र उच्च पहाडी तथा हिमाली भेगमा हल्का

यतिखेर देशभर चिसो बढ्न थालेसँगै सामान्यदेखि जटिल स्वास्थ्य समस्या देखिन सक्ने भन्दै चिसोबाट बच्न जनस्वास्थ्यविद्ले सुझाव दिएका छन्। जल तथा

कोरोना भाइरसको तेस्रो लहर ओमिक्रोनको संक्रमण बढिरहेका बेला झापाका स्वास्थ्यकर्मीले १४ बुँदे माग राख्दै प्रधानमन्त्रीलाई शुक्रबार ज्ञापनपत्र बुझाएका छन्। राष्ट्रिय

काठमाडौंका विभिन्न क्षेत्रमा शुक्रबार तीन व्यक्ति मृत फेला परेका छन्। बुढानीलकण्ठ नगरपालिका-२ भङ्गाल डेरा गरी बस्ने महोत्तरी बर्दिवासकी ४५ वर्षीया

Suggested