सुगारिका केसीको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तकपूर्व मिस नेपाल तथा संचारकर्मी सुगारीका केसी पुस्तक प्रेमी हुन् । फर्सदको समयमा उनलाई पुस्तक पढ्न असाध्यै मनपर्छ । लकडाउनको बेलामा थुप्रै राम्रा राम्रा पुस्तकहरु पढेको उनी सुनाउँछिन् । जति काममा व्यस्त भए पनि हप्तामा एक दिन केही समय भने उनी पुस्तक पढ्नको लागि छुट्याउने गर्छिन् । उनको सिफारिसमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक यस प्रकार छन् ः

नथिया
सरस्वती प्रतिक्षाद्वारा लिखित नथिया पुस्तक मैले लकडाउनको समयमा पढेको पुस्तक हो । मैले पढेका पुस्तकहरु मध्ये यो पुस्तक एकदमै मन परेको थियो । यो पुस्तकमा प्रयोग भएका शब्दहरु एकदमै सरल छन् । नेपाली समाजमा महिलाको भोगाई उनीहरुलाई समाजले हेर्ने दृष्टिकोण लगाएतका सबै कुरा समेटिएको छ । विभिन्न स्थानमा रहेको नारी कुप्रथा, त्यसभित्रको बेथितिलाई जिवन्तरुपमा चित्रण गरिएको उपन्यास ‘नथिया’ पछिल्लो समयमा लेखिएको नेपाली साहित्यको राम्रो कृति हो । त्यसैले यो पुस्तक सबैले एकपटक पढ्नै पर्छ जस्तो लाग्छ ।

इन्दिरा गान्धी बायोग्राफी
पुपुल जयकरद्वारा लिखित पुस्तक इन्दिरा गान्धी बायोग्राफी पनि मैले पढेका पुस्तकहरु मध्ये एकदमै मन परेको पुस्तक हो । यो पुस्तकमा एउटा महिलाले कति संर्घष गर्नु पर्छ भन्ने कुरा समेटिएको छ । र, देशको पहिलो महिला प्रधानमन्त्री हुनको लागि गान्धीले गर्नु भएको संर्घष एकदमै राम्ररी लेखिएको छ । यस पुस्तकमा पुपुल जयकरले गान्धी भित्र लुकेका धेरै व्यक्तित्वहरू उजागर गरेका छन् ।

हट, फ्ल्याट एण्ड क्राउडेड
हट, फ्ल्याट एण्ड क्राउडेड थोमस एल फ्राइडन्यानद्वारा लिखित पुस्तक हो । यो पुस्तक पनि असाध्यै राम्रो छ । फ्रिडम्यानले कसरी ग्लोबल वार्मिङ द्रुत रूपमा बढ्दो छ ? हामीले के के गल्तिहरु गरि रहेका छौँ ? जस्ले गर्दा वतावरण प्रदुषण बढेको छ भन्ने कुरा औंलाएका छन् । त्यसको साथै विश्वलाई कसरी जोगाउन सकिन्छ भन्ने कुराहरु पुस्तकमा समेटिएको छ । त्यसैले यो पुस्तक सबै युवाहरुले एक पटक पढ्नु पर्छ ।

छुटाउनु भयो की
यस्तो थियो महाकवि लक्ष्मीप्रसाद देवकोटाको लाइफस्टाइल
कोरोनासँगै यसरी बदलियो लाइफस्टाइलLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय टेलिभिजन अभिनेत्री श्वेता तिवारी हालै आफ्नो वेब शोसँग जोडिएको एक इभेन्टका लागि भोपाल पुगेकी थिइन्। श्वेतासँगै इभेन्टमा रोहित रोय,

दक्षिण भारतीय लोकप्रिय जोडी धनुष र ऐश्वर्या रजनीकान्तले गत १७ जनवरीमा सम्बन्धविच्छेदको घोषणा गरे । विवाहको करिब १८ वर्षपछि उनीहरूले

बलिउड अभिनेत्री ज्याकलिन फर्नान्डिज अहिले गलत कामका कारण चर्चामा छिन्। महाठग सुकेश चन्द्रशेखरको दुई सय करोड मनी लन्ड्रिङ मामिलामा उनको

बलिउड निर्देशक जेपी दत्ताले सन् १९९७ मा सनी देओल, सुनील सेट्टी र अक्षय खन्ना जस्ता स्टारलाई लिएर फिल्म ‘बोर्डर’ बनाएका

Suggested