केडिसी अस्पतालमा ‘होलबडी’ चेकअप गर्दा १५ प्रतिशत छुटकाठमाडौंको सामाखुशीस्थित कान्तिपुर डेन्टल कलेज शिक्षण अस्पताल तथा रिसर्च सेन्टरले ‘होलबडी’ चेकअपमा १५ प्रतिशतसम्म छुट प्याकेज घोषणा गरेको छ । अस्पतालले असोज १५ देखि कात्तिक मसान्तसम्मका लागि उक्त छुटमा होलबडी चेकअपको विभिन्न प्याकेज ल्याएको हो ।

अस्पतालले बालबालिका, वयस्क, वृद्धवृद्धा, महिला, पुरुष, मधुमेह र मुटुका बिरामीका लागि विशेष प्याकेज सार्वजनिक गरेको छ । जसमा बेसिक हेल्थ चेकअप प्याकेज पनि समावेश छ । उक्त प्याकेजको ३ हजार १ सय ६० रुपैयाँ शुल्क तोकिएको छ । जसअन्तर्गत चिकित्सक परामर्श, सिबिसी, सुगर, कोलेस्टेरोल, छातीको एक्स–रे, पिसाबको जाँच, एसजीओटी, एसजीपीटी, क्रेटिनिन, इसिजी र दाँतको जाँच हुने अस्पतालका अध्यक्ष तथा प्रमुख कार्यकारी अधिकृत डा. बुद्धीमान श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

यसैगरी, बालबालिका लागि हेल्थ चेकअप प्याकेज फर चिल्ड्रेन छ । जसको शुल्क ५ हजार ५० रुपैयाँ छ । यसअन्तर्गत बालबालिकाको सिबिसी, युरिया, क्रेटिनिन, प्रोटिन, सिए प्लस प्लस, फस्फोरस, अल्कालाइन फस्फाटेस, रक्तसमूह, एल्बुमिन, युरिन रुटिन, स्टुल रुटिन, आँखा परीक्षण, बालबालिकाको वृद्धिविकासका लागि परामर्श र दन्त परीक्षण हुनेछ ।

त्यस्तै, पुरुषको लागि जारी गरिएकोे प्याकेजको शुल्क १० हजार ५ सय ५० रुपैयाँ छ । जसमा चिकित्सक परामर्श, सिबिसी, युरिक एसिड, क्रेटिनिन, सोडियम, पोटासियम, रक्त समूह परीक्षण, सुगर, पीएसए, थाइरोइड, एएसटी, एएलटी, लिपिड प्रोफाइल, इसिजी, युएसजी, छातीको एक्स–रे, दिसा, पिसाब परीक्षण, इको र दन्त परीक्षण हुनेछ ।

मधुमेहका बिरामीका लागि जारी गरिएको प्याकेजको शुल्क ८ हजार ५० रुपैयाँ रहेको छ । जसअन्तर्गत चिकित्सक परामर्श, सुगर जाँच, एचबीए वन सी, सोडियम, पोटासियम, लिपिड प्रोफाइल, युरिया, क्रेटिनिन, सिबिसी, युरिन रुनिट, युरिन माइक्रो एल्बुमिन, इसिजी, इको र दन्त परीक्षण हुने डा. श्रेष्ठ बताउँछन् ।

यसैगरी, कार्डियो हेल्थ चेकअप अर्थात मुटु परीक्षण प्याकेजको ८ हजार ६ सय ५० रुपैयाँ शुल्क लाग्नेछ । जसमा चिकित्सक परामर्श, सिबिसी, सुगर फास्टिङ, क्रेटिनिन, लिपिड प्रोफाइल, इएसआर, थाइरोइड, एसजिओटी, एसजिपिटी, सोडियम, पोटासियम, युरिन रुटिन, इसिजी, इको र सिआर हुनेछ ।

त्यस्तै, पुरुषको लागि जारी गरिएकोे प्याकेजको शुल्क १० हजार ५ सय ५० रुपैयाँ छ । जसमा चिकित्सक परामर्श, सिबिसी, युरिक एसिड, क्रेटिनिन, सोडियम, पोटासियम, रक्त समूह परीक्षण, सुगर, पीएसए, थाइरोइड, एएसटी, एएलटी, लिपिड प्रोफाइल, इसिजी, युएसजी, छातीको एक्स–रे, दिसा, पिसाब परीक्षण, इको र दन्त परीक्षण हुनेछ ।

त्यस्तै, महिलाका लागि ल्याइएको प्याकेजमा चिकित्सकको परामर्श, सिबिसी, युरिक एसिड, क्रेटिनिन, सोडियम, पोटासियम, ब्लड सुगर, थाइरोइड, एएसटी, एएलटी, लिपिड प्रोफाइल, इसीजी, इको, अल्ट्रासाउन्ड, छातीको एक्सरे, युरिन सी/एस, युरिन रुटिन, स्टुल रुटिन, पीएपी स्मियर, स्त्री रोग परामर्श र दन्त परीक्षण हुनेछ । यो प्याकेजको शुल्क ११ हजार २ सय ५० रुपैयाँ रहेको छ ।

त्यसैगरी, वृद्धवृद्धाका लागि ल्याइएको प्याकेजको शुल्क पनि ११ हजार २ सय ५० नै छ । जसअन्तर्गत चिकित्सक परामर्श, सिबिसी, युरिक एसिड, क्रेटिनिन, एचबिए वन सी, रक्त समूह परीक्षण, थाइरोइड, पोटासियम, ब्लड सुगर, एएसटी, एएलटी, लिपिड प्रोफाइल, इसिजी, युएसजी, इको, छातीको एक्सरे, भिजन टेस्ट, युरिन आर/ई र दन्त परीक्षण लगायतलाई समेटिएको छ ।

आम नागरिकलाई स्वास्थ्यप्रति संवेदनशील र सचेत बनाउने उद्धेश्यले बेला–बेलामा अस्पतालले हेल्थ प्याकेज ल्याउने गरेको डा. श्रेष्ठ बताउँछन् । ‘हरेक मानिसले वर्षमा एकपटक होलबडी चेक अप गर्नैपर्छ,’ उनी भन्छन्, ‘जसले स्वास्थ्यमा आउन सक्ने गम्भीर समस्याबाट जोगाउँछ ।’

यो पनि पढ्नुहोस् :
नेपालमा अंगदान र चुनौती
यस्तो छ अंगदानको कानूनी प्रकिया
अंगदानलाई नागरिकको पहुँचमा पुर्याउन सरकारलाई सुझाव
नेपालमा दिर्घरोगका बिरामीको ग्राफ उकालो लाग्दै– २ वर्षयता कोरोना महामारी मूख्य कारक बन्दै...
यी हुन् चिसो मौसममा देखिने स्वास्थ्य समस्या र बच्ने उपाय « Mero LifeStyle

[…] ध्यान दिनुपर्छ ।यो पनि पढ्नुहोस् :केडिसी अस्पतालमा ‘होलबडी’ चेकअप गर्द…नेपालमा अंगदान र चुनौतीयस्तो छ […]

...
मधुमेह एक समस्या अनेक « Mero LifeStyle

[…] पनि पढ्नुहोस् :केडिसी अस्पतालमा ‘होलबडी’ चेकअप गर्द…नेपालमा अंगदान र चुनौतीयस्तो छ […]

...
के हो होलबडी चेकअप ? कुन अस्पतालमा कति लाग्छ खर्च ? « Mero LifeStyle

[…] जनाएको छ ।यो पनि पढ्नुहोस् :केडिसी अस्पतालमा ‘होलबडी’ चेकअप गर्द…नेपालमा अंगदान र चुनौतीयस्तो छ […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

भनिन्छ,कूटनीतिमा खानपिन तथा पहिरनले धेरै कुराको संकेत गर्छ । कूटनीति यस्तो क्षेत्र हो जहाँ लुगा लगाउने र खाना खाने,बोल्ने शैलीले

आजभन्दा ४२ वर्षअघि हो, कमला श्रेष्ठले व्यवसायमा हात हालेको । जतिबेला महिलाहरु चुलो–चौको र घर–व्यवहारमामात्र सीमित थिए । व्यवसाय त

उदयपुरकी सिता (नाम परिर्वतन) लाई चिनेजानेकाले सामुहिक बलात्कार गरे । ४ छोराछोरीकी आमा समेत रहेकी सिता असार १५ को राति

एमालेको १०औं महाधिवेशन उद्घाटनका लागि चितवनको नारायणी नदी किनारमा मञ्च तयार छ । देशभरबाट नेता कार्यकर्ता चितवनमा उर्लिएका छन् । स्वास्थ्य