सार्वजनिक यातायातको जोरबिजोर हट्यो, अब के–के खुल्न बाँकी ?काठमाडौं उपत्यकाको सार्वजनिक यातायातमा लागू भएको जोर–बिजोर प्रणाली हटेको छ । काठमाडौं उपत्यका (काठमाडौं, भक्तपुर, ललितपुर) का प्रमुख जिल्ला अधिकारीको आइतबार बसेको संयुक्त बैठकले निषेधाज्ञालाई केही खुकुलो बनाउँदै उक्त निर्णय गरेको हो ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंद्धारा जारी आदेशमा काठमाडौं उपत्यकाभित्र सञ्चालन हुने सार्वजनिक सवारी साधनहरु सिट क्षमता अनुसार स्वास्थ्य मापदण्ड पालना गरी चलाउनुपर्ने जनाइएको छ ।

साथै, असार ३१ सम्म निषेधाज्ञा थप गरिएको काठमाडौंका प्रमुख जिल्ला अधिकारी कालीप्रसाद पराजुलीले बताए । यसैगरी औषधि तथा स्वास्थ्य सामग्री सम्बन्धि सबै पसल जुनसुकै समयमा निर्बाध सञ्चालन गर्न पाइनेछ । अन्य पसल तथा व्यवसायहरु स्वास्थ्य मापदण्ड पालना गरेर साँझ ६ बजेसम्म खोल्न पाइने आदेशमा उल्लेख छ ।

त्यस्तै, अत्यावश्यक वस्तुहरुको अनलाइन अर्डर, रेष्टुरेन्ट एवं फास्टफुड तथा अन्य अर्डरहरु टेक अवे वा होम डेलिभरी प्रयोजनका लागि ७ बजेसम्म सञ्चालन गर्न पाइने जनाइएको छ । परीक्षा तथा अन्य विषयको हकमा २५ जनाभन्दा बढी मानिसहरु भेला नहुनेगरी सञ्चालन गर्न पाइने उल्लेख छ ।

के–केमा निषेध ?

सबै प्रकारका सभा, सम्मेलन, सिनेमा हल, पार्टी प्यालेस, डान्सबार, दोहोरी, नाचघर, क्लब, स्वीमिङ पुल, सैलुङ, ब्युटी पार्लर, फुटसल, जिमखाना, पुस्तकालय, चिडियाखाना लगायतालाई सञ्चालनमा निषेध गरिएको छ ।

यस्तै, विवाह व्रतवन्ध तथा सामूहिक रुपमा गरिने सांस्कृतिक कार्यहरु होटल तथा पार्टी प्यालेसमा गर्न नपाइने उल्लेख छ । नित्य पूजाबाहेकका धार्मिक तथा सांस्कृतिक गतिविधि, शैक्षिक संस्थानहरुमा भौतिक उपस्थितिमा पठनपाठनमा रोक लगाइएको जनाइएको छ ।

आदेश :Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नेपाल अटोमोबाइल्स डिर्लस एशोसिएसन अफ नेपाल (नाडा) को आगामी निर्वाचनका लागि अध्यक्ष पदका प्रत्यासी उम्मेदवार करण चौधरीले आफ्नो समूहका सदस्यहरुको

महिला हिंसा अन्त्य गर्नपर्छ भन्ने नारा हामीले प्राय सुनिरहेका हुन्छौ । यो विषयमा चर्चा हुन थालेको लामो समय भईसक्यो ।

राप्रपा अध्यक्ष पशुपति शमशेर जबराले पार्टीको हितका लागि आफूले नेतृत्वको दाबी छोडेको जानकारी दिएका छन् ।  काठमाडौंमा बुधबारबाट सुरु भएको

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले अत्यावश्यक कामबाहेक विदेश भ्रमण नगर्न अपिल गरेको छ । कोभिड–१९ को ओमिक्रोन भेरियन्टको सङ्क्रमणलाई दृष्टिगत गर्दै