हङकङद्वारा ४ प्रदेशलाई ४८० थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोगहङकङका दुई संस्था हिस्टर सन होतुङ र अमरधन मेमोरियल फाउण्डेशनले संयुक्त रुपमा ४ सय ५० थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गरेको छ । यी दुई संस्थाले झन्डै १ करोड रुपैयाँ बराबरको अक्सिजन सिलिण्डर नेपाललाई सहयोग गरेका हुन् ।

फाउण्डेसनका संस्थापक त्रिलोक गुरुङले पहिलो चरणको सिलिण्डर चार प्रदेशका लागि नेपाल पठाइएको बताए । सिलिण्डर गण्डकी प्रदेशका लागि १२५, कर्णाली प्रदेशका लागि १२५, सुदुरपश्चिम प्रदेशका लागि ११० र बागमती प्रदेशका लागि ९० थान रहेको छ ।

नेपाल आइपुगेका उक्त सिलिण्डरहरु एनआरएन कोभिड–९१९ उच्चस्तरीय कमिटी मार्फत् वितरण हुनेछन् । दोश्रो चरणमा नेपालमा थप १० देखि १२ करोड रुपैयाँ बराबरको स्वास्थ्य सामाग्री पठाउन लागेको संस्थापक गुरुङको भनाइ छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

‘ब्लु डायरी’ नाम सुन्नासाथ हामीलाई ‘ब्लु’ शब्दले पक्कै झस्काउँछ । किन कि नेपाली समाजमा ब्लु शब्दले पारेको प्रभाव त्यस्तै छ

कमेडी च्याम्पियन २ का विजेता भरतमणि पौडेलले पूर्वयुवराज पारस शाहसँग भेट गरेका छन् । दुवैबीच एक घन्टा कुराकानी भएको थियो

कोभिड- १९ विरुद्धको एस्ट्राजेनेका खोपको दोस्रो मात्रा आज मंगलबारदेखि काठमाडौं जिल्लामा लगाइँदैछ । काठमाडौं महानगरपालिका तथा कीर्तिपुर, चन्द्रागिरि, नागार्जुन, कागेश्वरी

मंगलबार बिहान काठमाडौं उपत्यकासहित देशका विभिन्न क्षेत्रमा बदली रहेको छ । दिउँसो देशका थोरै स्थानमा  हल्का वर्षाको सम्भावना रहेको मौसम