खोप उपलब्ध नगराए हड्ताल गर्ने अखिल नेपाल औद्योगिक मजदूर संघको चेतावनीअखिल नेपाल औद्योगिक मजदूर संघ बालाजुले औद्योगिक क्षेत्र बालाजु भित्र रहेका उद्योगहरु अपेक्षाकृत रुपमा बढी मात्रामा सञ्चालनमा आएको र त्यहाँ काम गर्ने मजदूरहरुले स्वास्थ्यका मापदण्डको पालना नगरेको भन्दै आपत्ति जनाएको छ ।

आज एक विज्ञप्ति जारी गर्दै मजदूर संघले कोरोनाको प्रथम चरणको लकडाउनको समयमा भन्दा दोश्रो निषेधाज्ञाको समयमा यस क्षेत्रभित्र रहेका उद्योगहरु अपेक्षाकृत रुपमा धेरै सञ्चालनमा आएको र त्यहाँ काम गर्ने मजदूरहरु पनि टाढाबाट हिँडेर आउने भएको तर स्वास्थ्यका मापदण्ड पालना नगर्ने पाइएकोले अग्रपंक्तिमा काम गर्ने मजदूरहरुलाई खोपको व्यवस्था गरिदिन अनुरोध गरेको हो ।

आफ्नो विज्ञप्तीमा संघले बालाजु उद्योग विकास संघलाई छिमेकी राष्ट्र भारतबाट पनि उद्योगमा काम गर्न आउने मानिस रहेको र त्यहाँ काम गर्ने श्रमीकहरुलाई कोरोना खोप अनिवार्य उपलब्ध गराउने पहल गरिदिन अनुरोध गरेको छ ।

ज्ञापन पत्रमा यस बारेमा बारम्बार कुरा गरेपनि सरोकार वाला निकायले कुनै चासो नदेखाएको संघको गुनासो छ । त्यस्तै संघले यदि १५ दिन भित्र मजदूरलाई खोप उपलब्ध नगराए बाध्य भएर सामुहिक हढ्ताल गर्ने चेतावनी दिएको छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सरकारले कोभिड–१९ खोप प्रमाणपत्रको कन्सुलर प्रमाणीकरण गर्नु नपर्ने व्यवस्था गरेको छ । कोभिड–१९ सङ्कट व्यवस्थापन केन्द्र(सिसिएमसी) ले आइतबार स्वास्थ्य तथा

पछिल्ला केही वर्षयता मनसुनजन्यसहित विपद्का घटना बढ्दो छ । एक दशकको तथ्याङ्क हेर्दा विसं २०७२ सम्म विपद्का दुई हजारभन्दा कम

पछिल्लो समय वैवाहिक वर्षगाँठ तथा जन्मोत्सव कार्यक्रमका नाममा फजुल खर्च गर्ने प्रचलन बढ्दै गएको छ । तर, यस्ता उत्सवमा हुने

शनिबार रातिदेखि आएको बाढीले चनौटेको रातो पुल बगाएको छ । स्थानीयवासी हस्त पण्डितका अनुसार आज बिहान ७ः४५ बजे पुल बगाएको