English

खोप उपलब्ध नगराए हड्ताल गर्ने अखिल नेपाल औद्योगिक मजदूर संघको चेतावनीअखिल नेपाल औद्योगिक मजदूर संघ बालाजुले औद्योगिक क्षेत्र बालाजु भित्र रहेका उद्योगहरु अपेक्षाकृत रुपमा बढी मात्रामा सञ्चालनमा आएको र त्यहाँ काम गर्ने मजदूरहरुले स्वास्थ्यका मापदण्डको पालना नगरेको भन्दै आपत्ति जनाएको छ ।

आज एक विज्ञप्ति जारी गर्दै मजदूर संघले कोरोनाको प्रथम चरणको लकडाउनको समयमा भन्दा दोश्रो निषेधाज्ञाको समयमा यस क्षेत्रभित्र रहेका उद्योगहरु अपेक्षाकृत रुपमा धेरै सञ्चालनमा आएको र त्यहाँ काम गर्ने मजदूरहरु पनि टाढाबाट हिँडेर आउने भएको तर स्वास्थ्यका मापदण्ड पालना नगर्ने पाइएकोले अग्रपंक्तिमा काम गर्ने मजदूरहरुलाई खोपको व्यवस्था गरिदिन अनुरोध गरेको हो ।

आफ्नो विज्ञप्तीमा संघले बालाजु उद्योग विकास संघलाई छिमेकी राष्ट्र भारतबाट पनि उद्योगमा काम गर्न आउने मानिस रहेको र त्यहाँ काम गर्ने श्रमीकहरुलाई कोरोना खोप अनिवार्य उपलब्ध गराउने पहल गरिदिन अनुरोध गरेको छ ।

ज्ञापन पत्रमा यस बारेमा बारम्बार कुरा गरेपनि सरोकार वाला निकायले कुनै चासो नदेखाएको संघको गुनासो छ । त्यस्तै संघले यदि १५ दिन भित्र मजदूरलाई खोप उपलब्ध नगराए बाध्य भएर सामुहिक हढ्ताल गर्ने चेतावनी दिएको छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम

काठमाडौंबाट करिब १ सय १० किलोमिटरको दूरीमै नेपालको राष्ट्रिय चरा डाँफे हेर्न पाइन्छ भन्ने थाहा पाउँदा कतिपयलाई अपत्यारिलो लाग्दो हो

सलाम तिमीलाई तमाम शिशिरहरुसधैँ मुटु उनिरहने प्रिय झिरहरुयो घाउ नि सहुँला पुरानो त भर्न देउधन्यवाद जिन्दगी चियर्स मेरा पिरहरु मुक्तककार