कैलालीमा स्वाब संकलन स्थगितकैलालीमा अस्पतालको क्षमताले नधान्ने भएपछि स्थानीय निकायमा गएर गरिँदै आएको स्वाब संकलन केही दिनका लागि स्थगित गरिएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय कैलालीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी खगेन्द्रप्रसाद रिजालका अनुसार जिल्लामा संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढेको र अस्पतालले नधान्ने स्थिति आएपछि शनिबारदेखि स्वाब संकलन बन्द गरिएको हो ।

यसैगरी, कैलालीस्थित घोडाघोडी अस्पतालका अध्यक्ष विष्णु सापकोटाले पनि हाललाई स्वाब संकलन बन्द गरिएको जानकारी गराए ।
‘स्थानीय तहबाट धेरै स्वाब संकलन भए र सेती अञ्चल अस्पतालको २ सयदेखि २ सय ५० स्वाब परीक्षण गर्ने क्षमता छ,’ उनले भने, ‘अस्तपालले नै नथेग्ने भएपछि जिल्लामा स्वाब संकलन बन्द गरिएको हो ।’ संक्रमणको दर तीव्र गतिमा फैलिएपछि कैलालीमा ३० गतेसम्म निषेधाज्ञा जारी छ ।

बैंक र वित्तिय संस्थाहरु बिहान ९ बजेदेखि ११ बजेसम्म जिल्लाभर एउटामात्र शाखा सञ्चालन गर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालयले निर्देशन गरेको छ । यसका साथै खाद्यान्न पसलहरु बिहान ६ बजे देखि ९ बजेसम्म खुल्ला गर्न र सरकारी कार्यालयका कर्मचारीलाई सवारी साधनको कम प्रयोग गर्न भनिएको छ ।

कैलालीको गौरीफन्टा नाकाबाट दैनिक ८ सयदेखि १ हजार मानिस नेपाल भित्रिने गरेको कार्यालयका सूचना अधिकारी शिवराज जोशीले जानकारी दिए । उनका अनुसार यो नाकाबाट मात्र चैतदेखि अहिलेसम्म ४३ हजार हाराहारीमा मानिसहरु भारतबाट नेपाल भित्रिएका छन् ।
उनीहरुको एन्टिजीन परीक्षण गरी नेपाल भित्र्याइएको जोशीले बताए । कोरोना पुष्टि भएका ६० जनालाई धनगढी उप–महानगरपालिका वडा नं. १५ मा रहेको आइसोलसनमा राखिएको छ ।

यसैगरी कैलालीमा खाद्यान्न, औषधि, अस्पताल जाने बिरामी, कुरुवा, कार्यालय जाने कर्मचारी बाहेक अरुलाई बाहिर हिँडडुल गर्न नदिइएकोे प्रहरी कार्यालय कैलालीका डिएसपी भरतबहादुर चौधरीले बताए । ‘अनावश्यक हिँडडुल गर्न दिएका छैनौं,’ उनले भने, ‘मास्क नलगाउने र अनावश्यक हिँडडुल गर्नेलाई २ देखि ३ घण्टा होल्डमा राखेर कारवाही गरेका छौं ।’ निषेधाज्ञा उल्लंघन गर्ने, मास्क नलगाउने १० हजार ३ सय ६१ जनालाई कारवाही गरिएको चौधरीले जानकारी दिए ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची र इन्द्रावती नदीमा आएको बाढीका कारण मेलम्ची बजार आसपासका बस्ती डुबानमा परेका छन् । मंगलबारदेखि परेको अविरल वर्षाले

दोस्रो लहरको कोरोनाले सबै क्षेत्र प्रभावित भएको छ । शिक्षा, अर्थ, व्यपार र यातायात लगायतका व्यवसाय पूर्णरुपमा ठप्प छन् ।

सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची र इन्द्रावती नदीमा आएको बाढीका कारण मेलम्ची बजार आसपासका बस्ती डुबानमा परेका छन् । मंगलबारदेखि परेको अविरल वर्षाले

डा. हेमराज कोइराला । जापानका सर्वश्रेष्ठ जीवित पुरूष केन तनका आफ्नो दीर्घ जीवनको राज शरीरिक शक्रियतालाई मान्छन्। आफूलाई शरीरिक रूपले