English

महामारीमा यात्रु ठग्ने पक्राउमहानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाले महामारीमा यात्रुसँग बढी भाडा लिई ठगी गर्ने थप तीन जनालाई पक्राउ गरेको छ । निषेधाज्ञामा महाशाखाले छड्के चेकजाँच तथा अनुगमनलाई तीव्रता दिएको छ ।

महामारीको अवस्थामा यात्रुहरु ठगिन सक्ने कुरालाई मध्यनजर गर्दै विशेष टोली परिचालन गरेका छौं,’ उनले भने, ‘टोलीले त्यस्ता स्थानहरूमा गइ कहिले आफै यात्रु बनेर भाडा मोलमोलाई गर्ने त कहिले यात्रुहरुसँग गोप्य रुपमा बुझ्ने, सोधपुछ गर्ने र बढी भाडा लिएको पाइए निगरानीमा राखेर नियन्त्रणमा लिने गरेका छौं ।

उपत्यकामा जारी भएको निषेधाज्ञा पश्चात वैदेशिक रोजगारबाट घर फर्कने र अत्यावश्यक परि उपत्यका बाहिरका जिल्लाहरु जान चाहने यात्रुहरुसँग तोकेको भन्दा तीन गुणा बढी भाडा लिने काउण्टरका कर्मचारीलाई नियन्त्रणमा लिइएको महाशाखाका प्रमुख एसएसपी जनक भट्टराई बताउँछन् । उनीहरुलाई गौशाला र कोटेश्वरबाट नियन्त्रणमा लिइएको हो ।

‘महामारीको अवस्थामा यात्रुहरु ठगिन सक्ने कुरालाई मध्यनजर गर्दै विशेष टोली परिचालन गरेका छौं,’ उनले भने, ‘टोलीले त्यस्ता स्थानहरूमा गइ कहिले आफै यात्रु बनेर भाडा मोलमोलाई गर्ने त कहिले यात्रुहरुसँग गोप्य रुपमा बुझ्ने, सोधपुछ गर्ने र बढी भाडा लिएको पाइए निगरानीमा राखेर नियन्त्रणमा लिने गरेका छौं ।’

कोटेश्वरबाट धनुषा मिथिलाका ४३ बर्षिय कृष्ण देवकोटा, झापा गौरदहका ४२ बर्षिय खड्ग बहादुर भण्डारी र गौशालाबाट दोलखा सिंगटी घर भई भक्तपुर बस्ने बर्ष ३४ वर्षीय राम सुरेललाई यात्रु ठगेको आरोपमा पक्राउ गरिएको महाशाखाले पुष्टि गरेको छ । पक्राउ परेका सुरेललाई गौशाला वृत्त र अन्य दुई जनालाई आवश्यक कारबाहीको लागि प्रहरी प्रभाग कोटेश्वरमा बुझाएको छ ।

विभिन्न समस्यामा परेका र विदेशबाट आएकाहरुबाट बढी भाडा लिइ ठगी गर्ने हालसम्म ८ जनालाई पक्राउ गरिसकिएको महाशाखाले जनाएको छ ।

काठमाडौंदेखि झापा मोरङ्ग जाने यात्रुहरुसँग जनही ३ हजारदेखि ४ हजार ५ सयसम्म भाडा लिने ईन्द्रेणी हाईसको काउण्टर र प्रदेश३–०१–००६ ख १४३१ नम्बरको भाडा बसका कर्मचारीलाई पक्राउ गरिएको भट्टराईले बताए ।

विभिन्न समस्यामा परेका र विदेशबाट आएकाहरुबाट बढी भाडा लिइ ठगी गर्ने हालसम्म ८ जनालाई पक्राउ गरिसकिएको महाशाखाले जनाएको छ ।

बढी भाडा लिएमा वा सार्वजनिक यातायात सम्बन्धी कुनै गुनासो भएमा प्रहरीको हटलाइन १०० वा ट्राफिक कन्ट्रोल १०३ मा सम्पर्क गर्न समेत महाशाखाले अनुरोध गरेको छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

लगभग ६ दशकदेखि बालअधिकारको लागि ‘राष्ट्रिय बाल दिवस’ मनाइदै आए पनि बालबालिकाहरुको अवस्थामा कुनै सुधार देखिएको छैन । यस क्षेत्रमा

सहरका स्थानीय रैथाने चिनियाँ नयाँ वर्षको उमंगमा उर्लिरहेका बेला गत आइतबार हङकङेली नेपालीहरूको लामै लर्को भने युङ लङ थिएटरतर्फ सोझिएको

वि विल राइज फाउन्डेसनका संस्थापक अध्यक्ष एवं तेक्वान्दो ग्रान्ड मास्टर तुलसीकुमार गुरुङले पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय म्याराथनका लागि नगद ५ लाख सहयोग

वैज्ञानिकले वजन घटाउने नयाँ तरिका बताएका छन् । नयाँ रिसर्चका अनुसार वजन घटाउन चाहनेले बिस्तारै बिस्तारै खाना चपाएर खाने बानी