महामारीमा यात्रु ठग्ने पक्राउमहानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाले महामारीमा यात्रुसँग बढी भाडा लिई ठगी गर्ने थप तीन जनालाई पक्राउ गरेको छ । निषेधाज्ञामा महाशाखाले छड्के चेकजाँच तथा अनुगमनलाई तीव्रता दिएको छ ।

महामारीको अवस्थामा यात्रुहरु ठगिन सक्ने कुरालाई मध्यनजर गर्दै विशेष टोली परिचालन गरेका छौं,’ उनले भने, ‘टोलीले त्यस्ता स्थानहरूमा गइ कहिले आफै यात्रु बनेर भाडा मोलमोलाई गर्ने त कहिले यात्रुहरुसँग गोप्य रुपमा बुझ्ने, सोधपुछ गर्ने र बढी भाडा लिएको पाइए निगरानीमा राखेर नियन्त्रणमा लिने गरेका छौं ।

उपत्यकामा जारी भएको निषेधाज्ञा पश्चात वैदेशिक रोजगारबाट घर फर्कने र अत्यावश्यक परि उपत्यका बाहिरका जिल्लाहरु जान चाहने यात्रुहरुसँग तोकेको भन्दा तीन गुणा बढी भाडा लिने काउण्टरका कर्मचारीलाई नियन्त्रणमा लिइएको महाशाखाका प्रमुख एसएसपी जनक भट्टराई बताउँछन् । उनीहरुलाई गौशाला र कोटेश्वरबाट नियन्त्रणमा लिइएको हो ।

‘महामारीको अवस्थामा यात्रुहरु ठगिन सक्ने कुरालाई मध्यनजर गर्दै विशेष टोली परिचालन गरेका छौं,’ उनले भने, ‘टोलीले त्यस्ता स्थानहरूमा गइ कहिले आफै यात्रु बनेर भाडा मोलमोलाई गर्ने त कहिले यात्रुहरुसँग गोप्य रुपमा बुझ्ने, सोधपुछ गर्ने र बढी भाडा लिएको पाइए निगरानीमा राखेर नियन्त्रणमा लिने गरेका छौं ।’

कोटेश्वरबाट धनुषा मिथिलाका ४३ बर्षिय कृष्ण देवकोटा, झापा गौरदहका ४२ बर्षिय खड्ग बहादुर भण्डारी र गौशालाबाट दोलखा सिंगटी घर भई भक्तपुर बस्ने बर्ष ३४ वर्षीय राम सुरेललाई यात्रु ठगेको आरोपमा पक्राउ गरिएको महाशाखाले पुष्टि गरेको छ । पक्राउ परेका सुरेललाई गौशाला वृत्त र अन्य दुई जनालाई आवश्यक कारबाहीको लागि प्रहरी प्रभाग कोटेश्वरमा बुझाएको छ ।

विभिन्न समस्यामा परेका र विदेशबाट आएकाहरुबाट बढी भाडा लिइ ठगी गर्ने हालसम्म ८ जनालाई पक्राउ गरिसकिएको महाशाखाले जनाएको छ ।

काठमाडौंदेखि झापा मोरङ्ग जाने यात्रुहरुसँग जनही ३ हजारदेखि ४ हजार ५ सयसम्म भाडा लिने ईन्द्रेणी हाईसको काउण्टर र प्रदेश३–०१–००६ ख १४३१ नम्बरको भाडा बसका कर्मचारीलाई पक्राउ गरिएको भट्टराईले बताए ।

विभिन्न समस्यामा परेका र विदेशबाट आएकाहरुबाट बढी भाडा लिइ ठगी गर्ने हालसम्म ८ जनालाई पक्राउ गरिसकिएको महाशाखाले जनाएको छ ।

बढी भाडा लिएमा वा सार्वजनिक यातायात सम्बन्धी कुनै गुनासो भएमा प्रहरीको हटलाइन १०० वा ट्राफिक कन्ट्रोल १०३ मा सम्पर्क गर्न समेत महाशाखाले अनुरोध गरेको छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

महाकवि लक्ष्मीप्रसाद देवकोटा संग्राहलयको उद्घाटन गरिएको छ । काठमाडौंको मैतीदेवीस्थित कविकुञ्जमा निर्मित महाकवि लक्ष्मीप्रसाद देवकोटा संग्राहलयको शुक्रबार उद्घाटन गरिएको हो

गत शुक्रबारबाट विश्वभर प्रदर्शनमा आएको प्रेमगीत ३ को कमाइ सार्वजनिक गरिएको छ । निर्माता तथा निर्देशक सन्तोष सेनले गत शुक्रबारदेखि

दुई वर्षअघि घोषणा भएको फिल्म ‘नालापानी’ आगामी कात्तिक ४ गतेबाट प्रदर्शनमा आउँदैछ । रिमेश अधिकारीको लेखक तथा निर्देशन रहेको यो

भारतीय टेलिभिजन उद्योगकी ‘क्वीन’ एकता कपूर र उनकी आमा शोभा कपुरविरुद्ध वेब सिरिज ‘एक्सएक्सएक्स सिजन २’ को विषयलाई लिएर बेगूसराय

Suggested