English

मानसिक स्वास्थ्य सम्बन्धी बुझ्न पढ्नै पर्ने एक पुस्तक

'अन्तर्मनका रंगहरू'


नेपाली समाजमा मानसिक स्वास्थ्यलाई लाजको विषय बनाइने गरेको छ । मानसिक समस्या ढाकछोप गर्नाले रोग झन जटिल बन्दै गैरहेको हुन्छ । मानसिक रोग एकपटक लागेपछि कहिल्यै सन्चो हुँदैन भन्ने भ्रम व्याप्त छ । यसै भ्रमलाई चिर्न विश्व मानसिक स्वास्थ्य दिवसको अवसरमा खिमा रिजालको यसै सम्बन्धी पुस्तक ‘अन्तर्मनका रंगहरू’ विमोचन भएको छ ।

पुस्तकमा रिजालले कामको सिलसिलामा अध्ययन गरेका मनोपरामर्श र आचारसंहिता ,मानसिक स्वास्थ्य र जटिलता, त्यसको समाधान, तनाव व्यवस्थापन आत्महत्या रोकथाम,मनोत्रास चिन्ताजन्य विकार ,लैङ्गिक हिंसामा मनोसामाजिक सहयोग,कन्भर्सन डिसअर्डर ,छारेरोग,उदासीनता, मेनोपज, लागुपदार्थ सम्बन्धी समस्या , इन्टरनेटको लत सिजोफ्रेनिया लगायतका बिषयमा घटना अध्ययन र त्यसको समाधानसहित मिहिन ढंगले बर्णन गरेका छन् । अनामिकाको सुन्दर आवरण चित्र रहेको यो पुस्तक हरेकले पढ्न जरूरी छ ।

तस्विर : मेरो लाइफस्टाइलLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

ग्लोबल आइएमई बैंकको क्रेडिट कार्ड बाहकले ६ हजार रुपैयाँमै विदेश भ्रमण गर्न पाउने भएका छन् । ग्लोबल आइएमई बैंक लिमिटेडले

मानिसहरू यो सोच्छन् कि नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्नको लागि उनीहरूले केही मूर्खतापूर्ण कामहरू गर्नुपर्छ- मदिरा पिउनु, मुर्ख्याइँ गरेर सवारी हाँक्नु,

राइज मिडियाका प्रमोटर सुनिल गुरुङलाई पितृशोक परेको छ । उनका बुबा पोखरेली समाजसेवी बिल बहादुर गुरुङको उपचारकै क्रममा मंगलबार राती

उत्तरमा चुरेपहाड, दक्षिणमा तराईको समथर फाँट । पूर्वमा बबई नदी पश्चिममा बग्ने सङ्लो कर्णालीको चिसो पानी । र बीचमा हरियाली