के एलियनहरू मानिससँग कुरा गर्न चाहन्छन् ?ब्रह्माण्डमा एसियनहरू छन् ? के अर्को ग्रहमा जीवन छ ? संसारभरका वैज्ञानिकहरू यस प्रश्नको उत्तर खोजिरहेका छन् तर अहिलेसम्म कुनै सफलता भने पाउन सकेको छैन । संसारमा धेरै मानिस छन् जसले एलियन्स देखेको दाबी गरेका छन् । अज्ञात उडान वस्तुहरू (यूएफओ) को घटनाहरू अक्सर आकाशमा देखिन्छन् । धेरैले एलियन्सको बारेमा यस्तो दाबी गर्छन्, जसको बारेमा थाहा पाउँदा अचम्म लाग्छ ।

पृथ्वी बाहेक अन्य ग्रहमा जीवन रहेको कुरा धेरै पटक भनिएको छ । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाका प्रमुखले पनि एलियन्स हुनै पर्ने बताएका छन् । पृथ्वी बाहेक कतै जीवन छैन भन्न नसकिने उनको भनाइ छ । उनले विदेशी हुन सक्ने प्रबल सम्भावना व्यक्त गरेका छन् । उनले केही महिनाअघि एलियनबारे सोधिएको प्रश्नमा ठूलो कुरा भनेका थिए । नासाका प्रमुख बिल नेल्सनलाई सोधिएको थियो कि, ‘के निश्चित रूपमा एसियनहरू छन् ?’ उनले यो प्रश्नको जवाफमा एउटा मात्र शब्द भने, ‘हो’ । उनले भने कि हामीलाई थाहा छ हाम्रो मिल्की वे बाहेक अरबौँ मिल्की वे छन् ।

उनले भने, ‘अरबौँ होइन करोडौँ आकाशगंगा छन् । यससँगै करोडौँ सूर्यहरू छन्। यदि यति ठूलो ब्रह्माण्ड छ भने कतै पृथ्वीजस्तै अवस्था हुनसक्ने सम्भावना छ । त्यसैले त्यहाँ जीवनको सम्भावना हुन सक्छ।’

एसियनहरूको खोजीका बीचमा, लामो समयदेखि एक अनौठो घटना भइरहेको छ। यो घटना विगत ३५ वर्षदेखि भइरहेको छ । एक मिडिया रिपोर्टका अनुसार वैज्ञानिकहरूले विगत तीन दशकदेखि अनौठो रेडियो सिग्नल प्राप्त गर्दै आएका छन् । यो सङ्केत धेरै रहस्यमय छ र यसको स्रोत बारे कसैलाई थाहा छैन।

रिपोर्टका अनुसार यो सिग्नल २० मिनेटको लागि मात्र आउँछ र त्यसपछि अचानक आफै गायब हुन्छ । १९८८ देखि, यी रेडियो तरङ्गहरू वैज्ञानिकहरूसँग निरन्तर सम्पर्कमा छन्।

एलियन्सले रेडियो सिग्नल पठाउँदै छन् ?

सुरुमा वैज्ञानिकहरूले यसतर्फ ध्यान दिएनन्, तर जब उनीहरूले रेडियो अभिलेख डाटा हेरे, उनीहरूले बुझे कि एउटै प्रकारका तरङ्गहरू आउँछन् । यी तरङ्गहरू केही सेकेन्ड र मिल सेकेन्डमा देखा पर्दछ र लगभग २१ मिनेटको लागि रहन्छ । यी लहरहरू पृथ्वीसँग सम्बन्धित छैनन् ।

कारण के हो ?

वैज्ञानिकहरूले यसको कारण मरेको तारा भएको विश्वास गर्छन्। यो ताराको चुम्बकीय क्षेत्र धेरै गहिरो छ। त्यस्ता ताराहरूबाट यस्ता लहरहरू आउँछन् । यी लहरहरूले विगत ३५ वर्षदेखि वैज्ञानिकहरूलाई चकित पारेको छ । वैज्ञानिकहरूले अनौठो सङ्केतहरू खोजिरहेका छन् ।

यो पनि…
मानिसको जस्तै ओठ भएको एलियन जीव
सबैभन्दा पुरानो यो जीवबारे वैज्ञानिक नै छक्कLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सोफाले हाम्रो बैठक कोठालाई आकर्षक बनाउने काम गर्छ। पाहुनाहरू घरभित्र पस्दा सबैभन्दा पहिले बैठक कोठाको सोफालाई ध्यान दिन्छन् । साथै,

सैनिक श्रीमती संघद्वारा शुक्रवार साँझ फरक क्षमता भएका बालबालिकाको सहयोगार्थ आर्मी अफिसर्स क्लब काठमाडौंमा एक बिशेष कार्यक्रम ‘वरदान सुर–सन्ध्या’को आयोजना

‘झट्ट हेर्दा न्याउरी मुसाजस्तै देखिने पानीमा बस्ने दुर्लभ प्राणी ‘ओत’ पहिले–पहिले चितवनमा पनि थियो भन्ने कुरा अङ्कलहरूबाट सुनेको थिए, योपटक

भदौ २६ गतेका लागि तय भएको बीपी साहित्य महोत्सवको स्थगित कार्यक्रम बुधबार भएको छ । ११०औँ बीपी जयन्तीका अवसरमा यही