English

निषेधाज्ञामा कलाकारका नयाँ योजना र गुनासाकोरोना भाइरसको संक्रमण तीव्र गतीमा फैलिएसँगै यतिबेला काठमाडौं उपत्यकामा निषेधाज्ञा जारी छ । सामान्य नागरिकदेखि सेलिब्रेटी छवि बनाएका व्यक्तिहरु घरभित्रै छन् । लामो समय घरमै बस्न परेपछि सबैले केही न केही योजना त बनाउने नै भए । कोही गत वर्षको लकडाउनमा घर बस्दा गरेका गतिविधिलाई दोहो-याउने सुरसारमा छन् भने कसैले नयाँ योजना बनाइरहेका छन् । आखिर के छ नेपाली कलाकारहरुको लकडाउन योजना ? यहाँ चर्चा गरिएको छ:

जितु नेपाल, हास्य कलाकार

गत वर्षको लकडाउनले समय कसरी बिताउने भन्ने केही कुरा सिकाएको छ । घरायसी काम गरेँ, किताव पढेर समय बिताइएको थियो । अझै अनलाइन लुडोको त लत नै बसेको थियो । यसपाली पनि अनलाइनमा साथीहरुसँग लुडो खेल्ने योजना छ । साथै, घरमै नयाँ परिकार बनाएर खाने, बिहानै योग, ध्यान, व्यायाम गर्ने योजनामा छु । साथै, पढ्ने, लेख्ने कामलाई पनि निरन्तरता दिन्छु । अहिले पुष्कर शाहको ‘संसारलाई साढे पाँच फन्को’ किताव पढिरहेको छु । यस्तै, अन्य कितावहरु पनि पढ्ने सूचीमा छन् ।

सरिता लामिछाने,नायिका

गत वर्षको लकडाउनमा ९० दिनसम्म त घरबाट बाहिरै निस्किन । श्रीमान र छोरीसँग रमाइलो गर्दै समय बितेको थियो । यसपाली पनि निषेधाज्ञाको पूर्ण पालना गरिरहेको छु । अत्यावश्यक कामबाहेक घरबाहिर ननिस्कने प्रण गरेकी छु । घरभित्र उत्तिकै बस्दा ‘बोरिङ’ हुनसक्छ । त्यसैले साथीभाईहरुसँग कुराकानी गर्ने, परिवारसँग रमाइलो गर्ने, व्यायाम गर्ने, सकारात्मक सोचेर समय बिताउने योजनामा छु ।

भुवन केसी, अभिनेता

जसरी हुन्छ मुड खराब हुन नदिने बारे सोचिरहेको छु । खासै योजना त बनाएको छैन । देशमा कोरोना माहामारी फैलिएको बेलामा पनि नेताहरु सरकार आफ्नो कुर्सी जोगाउनमै व्यस्त भएको देख्दा दुःख लाग्छ । जनताले दुःख कष्ट भोगिरहेको बेलामा पनि सरकारले सर्वसाधारण जनताको लागि केही गरेन भन्ने चिन्तामा नै मेरो अघिल्लो लकडाउन बित्यो । त्यसैले यसपाली जनतालाई सचेत गराउने शर्ट मुभी बनाउने सोचमा छु । यसको अलावा घरमा छोरा अनमोलसँग रमाइलो कुराकानी गर्दै समय बित्छ ।

रेखा थापा, अभिनेत्री

अघिल्लो लकडाउनको लामो समय मैले योग ध्यान तथा आध्यात्मतिर केन्द्रित गराएँ । यो पटकको निषेधाज्ञामा यसरी नै समय बिताउँछु भन्ने योजना छैन । स्वस्थ रहनको लागि व्यायाम, योग गर्ने तथा आध्यात्मिक कितावहरु पढ्ने जस्ता कार्यहरुलाई निरन्तरता दिन्छु । परिवारसँग समय बिताउने तथा समस्यामा परेकाहरुलाई सहयोग गर्न पनि पछि पर्दिन ।

पुष्प खड्का, नायक

पोहोर सालको लकडाउनको एकमहिना जति त रमाइलो नै भएको थियो । तर, एकमहिनापछि भने समय बिताउन एकदमै गाह्रो भएको थियो । त्यसपछि फिल्म, वेब सिरिजहरु हेरेर, अनलाइन गेम खेलेर, कितावहरु पढेर समय बिताएको थिएँ ।
यसपाली पनि तिनै कुराहरुलाई निरन्तरता दिँदै छु । जे होस् गत वर्षभन्दा अहिले मन आत्तिएको छ ।

रिमा विश्वकर्मा, नायिका

कामको ब्यस्तता घरमा आराम गरेर बस्ने समय हुँदैन थियो । निषेधाज्ञाले केही फुर्सदिलो बनाएको छ । त्यसैले यो समयमा कविता लेख्ने, चित्र कोर्ने, परिवार तथा आफन्तसँग सामाजिक सञ्जालमार्फत् कुराकानी लगायताका काम गरेर समय बिताउने सोचमा छु ।

सविन श्रेष्ठ, नायक

गतवर्ष लकडाउनमा लुडो धेरै खेलियो । यसपाली पनि पोहोरकै ग्रुप मिलेर अनलाइन लुडो खेल्ने योजनामा छु । एकदुई दिन त व्यस्थताबाट फुर्सद मिलेजस्तो भएको छ । तर, यो लकडाउन कतिसम्म लम्बिन्छ भन्ने टुंगो छैन । त्यसैले युट्युबमा अलि धेरै सक्रिय भएर समय बिताउने सोचमा छु । युट्युबमार्फत् व्यक्तिगत ब्लग, फिटनेशका कुराहरु शेयर गर्नेछु ।

कुमार कट्टेल, हास्य कलाकार

गतवर्ष १ महिनाजति घरमै क्यारेम खेलेर बित्यो भने केही समय चितवनमा निर्माणाधिन गौतम बुद्ध अन्तराष्ट्रिय क्रिकेट रंगशालामा व्यस्त भएँ । यसपाली पनि क्यारेम त खेलिन्छ नै । यसका साथै, फिल्म हेर्ने, परिवारसँग रमाइलो गर्ने, सकेसम्म सक्किगोनीको छायांकन गर्ने योजना छ ।

सञ्चिता लुईटेल, नायिका

पुराना स्कुले साथीहरुसँग अनलाइनमा कुराकानी तथा लुडो खेल्ने अवसर अघिल्लो लकडाउनले दिएको थियो । अहिले पनि सबै साथीहरु फूर्सदिला भएकाले लुडो खेल्ने कुरा भइरहेको छ । छोराछोरी, श्रीमानसँग पनि घरभित्रै खेल्न मिल्ने खेलहरु खेलेर रमाइलो गरी समय बिताउने सोचमा छु । व्यस्तताका कारण बाँकी रहेका कामहरु गर्नेछु । यसको अलावा गीत गाउने, चित्र कोर्ने लगायतका सिर्जनात्मक काममा समय बिताउँछु ।

मेलिना राई, गायिका

घरमै आराम गर्ने, सामाजिक सञ्जालमार्फत् साथीभाईहरुसँग कुराकानी गर्ने, फिल्म हेर्ने, किताव पढ्ने योजना छ । गतवर्ष अनलाइन लुडो खेल्दा निकै रमाइलो भएको थियो । यसपाली पनि साथीहरुसँग अनलाईन लुडो खेल्न मन छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

हालसालै सम्पन्न विश्व प्रसिद्द कान्स फिल्म फेस्टिभलको ७७ औँ श्रृङ्खलामा काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाह (बालेन) ले सहभागी जनाएको कुराले

गायक सुरेश लामाको सुमधुर स्वरमा सजिएको ‘माया बस्यो’ बोलको म्युजिक भिडियो सार्वजनिक भएको छ।  युवा प्रेम र आकर्षणको भावानालाई व्यक्त

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त