English

यी ठाउँमा जान प्रतिबन्धसंसारमा धेरै रहस्यमय र अद्वितीय ठाउँहरू छन्। यी ठाउँको बारेमा थाहा पाउँदा पत्याउनै गाह्रो हुन्छ । वैज्ञानिकहरूले पनि आजसम्म धेरै रहस्यहरू पत्ता लगाउन सकेका छैनन्। धेरै रहस्यमय ठाउँहरूमा घुम्न प्रतिबन्ध छ। यी मध्ये धेरै ठाउँहरू एलियन, भूत र अन्य कारणले रहस्यमय छन्। आज हामी तपाईँलाई केही रहस्यमय ठाउँहरूको बारेमा बताउनेछौँ, जसको बारेमा थाहा पाउँदा तपाईँलाई पत्यार लाग्दैन ।

उलुरु, अस्ट्रेलिया

उलुरु (एयर्स रक) अस्ट्रेलियाको एक प्रमुख पर्यटकीय आकर्षणको केन्द्र हो। त्यहाँ बलौटे ढुङ्गाको चट्टान छ, जुन कछुवाको माथिल्लो खोल जस्तो देखिन्छ। यहाँ आदिवासीहरूको बसोबास रहेको बताइन्छ । सबैभन्दा अचम्मको कुरा यो हो कि यस पहाडको रङ्ग दिनमा धेरै पटक परिवर्तन भइरहन्छ। यो संसारको एक मात्र पहाड हो जसको रङ्ग निरन्तर बदलिन्छ। यो पहाड ५० हजार वर्ष पुरानो भएको मानिन्छ । किन यस्तो हुन्छ, यो रहस्यबाट आजसम्म पर्दा उठ्न सकेको छैन ।

कलावंती दुर्ग, महाराष्ट्र

कलावंती दुर्गलाई रहस्यमय मानिन्छ । यो किल्ला भारतको माथेरान र पनवेलको बीचमा अवस्थित छ, जुन धेरै डरलाग्दो छ। यस किल्लाको धेरै कथाहरू छन्। स्थानीय बासिन्दाका अनुसार यस किल्लामा नकारात्मकताको बास हुन्छ जसका कारण मानिसहरू यहाँ आकर्षित भएर आत्महत्या गर्ने गरेका छन् । सबैभन्दा डरलाग्दो कुरा यो छ कि यो भग्नावशेषमा मध्यरात पछि, चिच्याएको आवाज सुनिन्छ।

भानगढ किला, राजस्थान

भानगढ किला राजस्थानको अलवर जिल्लामा अवस्थित छ, जुन भारतको सबैभन्दा प्रेतवाधित ठाउँ मानिन्छ। यो किल्ला श्रापित भएको भनिन्छ । साँझपछि यस किल्ला भित्र जान प्रतिबन्ध लगाइएको छ । सरकारले साँझ ६ बजेपछि यो किल्ला वा वरपरको क्षेत्रमा नजान निर्देशन दिएको छ । भनिन्छ, भानगढमा एक तान्त्रिक बस्थे, जो यहाँ राजकुमारी रत्नावतीसँग विवाह गर्न चाहन्थे।

तान्त्रिकले एक पटक राजकुमारीलाई आफ्नो नियन्त्रणमा ल्याउन आफ्नी दासीलाई धन्यको तेल दिएका थिए। यो तेलको बोतल कामदारको हातबाट चट्टानमा खस्यो। यसपछि ढुङ्गा तान्त्रिकतिर तान्दै गयो जसमा उनी गाडिएर मरे । मृत्युअघि तान्त्रिकले त्यहाँ बस्ने मानिसहरूलाई श्राप दिएका थिए। तान्त्रिकको मृत्युपछि राजकुमारीसहित सबैको मृत्यु भएको बताइन्छ । यी मानिसहरूको आत्माहरू यहाँ भड्किन्छन्।

रहस्यमय सहर

भगवान् रामले रावणलाई मारेर लङ्का जितेर राज्य विभीषणलाई सुम्पिएका थिए । रावणका कान्छो भाइ र लङ्कामा शासन गरिरहेका विभीषणले भगवान् रामलाई लङ्का आउँदै गरेको राम सेतु तोड्न अनुरोध गरे। यसपछि भगवान् रामले आफ्नो धनुषको एउटा छेउले पुल भाँचिदिए । त्यसै बेलादेखि यो ठाउँ धनुष कोटीको नामले प्रसिद्ध भयो।

यो रहस्यमय सहर तमिलनाडुको पूर्वी तटमा अवस्थित छ। धनुष कोटीसँग भगवान् रामको गहिरो सम्बन्ध रहेको हुनाले यहाँ भूत लागेको दाबी गरिएको छ । यसको पछाडिको कारण यहाँ सन् १९६४ मा आएको भीषण चक्रवात मानिन्छ ।

आँधीपछि यहाँ आएका मानिसहरूले यहाँ केही अनौठो छ भन्ने महसुस गरेका थिए । जनताका यी अनुभवपछि तमिलनाडु सरकारले यो सानो सहरलाई भूत सहरको सूचीमा राखेर बस्नका लागि अयोग्य घोषित गरेको छ । सूर्यास्तपछि यहाँ कोही पनि नजान सरकारले चेतावनी दिएको छ ।

यो पनि…
गल्फ खेल्न अन्तरिक्ष जाने अर्बपति

‘थ्री डी पड’ मा पल्टिएको १५ सेकेन्डमा नै हुन्छ मृत्युवरण Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम

‘तपाई जति प्रकृति नजिक पुग्नु हुन्छ, प्रकृति त्यति नै तपाई नजिक आइपुग्छ’, यो भनाई हङकङका नेपाली व्यवसायी राज गुरुङलाई ठ्याक्कै

एक साँझ हामी सूर्यास्त अवलोकन गर्न हेग शहरको अत्याधिक प्रसिद्ध समुन्द्रतट स्केभनिनगन गएका थियौँ । हाम्रो टोलीमा इटाली, फ्रान्स, नर्वे,