बिना झन्झट यी टिप्सका साथ घर सफा राख्नुहोस्आलस्यले गर्दा घर सफा गर्दैनौँ, जसले गर्दा हाम्रो घर एकदमै फोहोर हुन्छ । यदि तपाई पनि बिना मिहिनेत आफ्नो घर सफा गर्न चाहनुहुन्छ भने हामी तपाईँलाई केही सजिलो टिप्स बताउन गइरहेका छौँ । यी टिप्सहरू पालना गरेर, तपाईँ कडा परिश्रम बिना सजिलै आफ्नो घर सफा गर्न सक्नुहुन्छ।

बिहान ओछ्यान मिलाउनुहोस्

बिहान उठेपछि मात्र अल्छी नगरी ओछ्यान मिलाउनुपर्छ । यदि तपाईँले यसो गर्नुभयो भने तपाईँलाई कुनै प्रकारको समस्या पर्दैन र तपाईँको ओछ्यान केही मिनेटमा नै चिटिक्क हुनेछ। यदि ओछ्यान ठिक छैन भने पछि हामी अल्छी बन्छौँ र दिनभर खराब रहन्छ।

कम सामान राख्नुहोस्

यदि तपाईँले सामान राम्रोसँग सफा गर्न सक्नुहुन्न भने तपाईँले घरमा कम सामान राख्नु पर्छ। यसो गर्दा तपाईँको घर धेरै फोहोर हुनेछैन, न त धेरै सरसफाइ गर्नु पर्नेछ । त्यहाँ जति कम सामान छ, यसलाई सफा गर्न कम मेहनत लिनेछ। सामाग्री कम भएमा फोहोर धेरै फैलिँदैन ।

डोर मेट भएको निश्चित हुनुहोस्

तपाईँको घरमा जताततै डोर मेट हुनुपर्छ। यदि तपाईँ चाहनुहुन्छ भने, तपाईँले कोठाबाट बाथरुमको बाहिरी भागसम्म डोर मेट राख्न सक्नुहुन्छ। कतैबाट आउनु अघि, आफ्नो खुट्टा डोर मेटमा पुछ्नुहोस्। यसो गर्नाले तपाईँलाई कुनै पनि समस्या पर्दैन र तपाईँको घर पनि सफा हुनेछ।

खाना पकाउने बित्तिकै सफा गर्नुहोस्

यदि तपाईँ चाहनुहुन्छ भने, तपाईँ खाना पकाउनको साथ सरसफाइ पनि गर्न सक्नुहुन्छ। यसो गर्नाले तपाईँको भान्सा फोहोर हुने छैन र पछि सफा गर्नु पर्दैन । खाना पकाउँदा फोहोर लाग्ने बित्तिकै त्यसलाई सफा गर्नुपर्छ । कुनै पनि काम पछिको लागि नछोड्नुहोस्, यसो गर्नाले मिनेटमै काम बन्नेछ र कम मेहनतमा घर सफा हुनेछ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन