घर बाहिरको नेमप्लेटले पनि निम्त्याउन सक्छ ठुलो नोक्साननेमप्लेट, जुन घर बाहिर राखिन्छ। ताकि धेरै व्यक्तिहरू जस्तै अतिथिहरू, डेलिभरी कर्मचारीहरू, कुरियरहरू वा पोस्ट मेनहरूलाई तपाईँको घर फेला पार्न समस्या नपरोस्। यसका साथै घरबाहिर लगाइएको नेमप्लेटले तपाईँको नाम के हो र तपाई कुन व्यवसायसँग आबद्ध हुनुहुन्छ भन्ने पनि बताउँछ । तर के तपाईँलाई थाहा छ घर बाहिरको नेमप्लेट पनि विनाशको कारण बन्न सक्छ । नामको प्लेट घरबाहिर राखिए पनि घरभित्र बस्ने मानिसलाई असर गर्छ । वास्तुका अनुसार घर बाहिरको नेमप्लेटले घरमा नकारात्मक र सकारात्मक प्रभाव पार्छ ।

अन्य चीजहरू जस्तै नेमप्लेट लगाउने नियम वास्तुमा पनि दिइएको छ। वास्तु अनुसार लगाइने नेमप्लेटले घरमा सुख–समृद्धि ल्याउँछ। यदि तपाईँको घर बाहिर गलत नेमप्लेट छ भने, वास्तु दोष छ। यसकारण जान्नुहोस् नेमप्लेट लगाउने सही तरिकाः

नेमप्लेटको दिशा

घरको बाहिर नेमप्लेट लगाउँदा मुख्य ढोकाको देब्रेपट्टि राख्नुपर्छ भन्ने कुरामा ध्यान दिनुहोस्। ढोकाको बीचमा वा दाहिने तिर नेमप्लेट कहिल्यै नराख्नुहोस्। यसो गर्नु वास्तु अनुसार ठिक मानिँदैन।

नेमप्लेट लेखन

नेमप्लेटमा फन्ट साइज धेरै ठूलो वा धेरै सानो हुनु हुँदैन भन्ने कुरामा पनि ध्यान राख्नुहोस्। नेमप्लेटको फन्ट यस्तो हुनुपर्छ कि जुनसुकै उमेरका व्यक्तिले निश्चित दूरीबाट सजिलै पढ्न सक्नेछन्। साथै, नेमप्लेटमा लेख्नको लागि सेतो, अफ सेतो, हल्का पहेँलो, केसर आदि जस्ता रङ्गहरू प्रयोग गर्नुहोस्। तर गल्तीले पनि नेमप्लेटमा नीलो, कालो, खैरो वा यस्तै गाढा रङहरू प्रयोग गर्नु हुँदैन। वास्तुका अनुसार यस्ता रङको नेमप्लेटले घरमा ख्याति कम हुने गर्छ ।

नेमप्लेट धातु

तामा, स्टिल वा पीतल जस्ता कुनै पनि धातुको घरबाहिर नेमप्लेट राख्न सक्नुहुन्छ। यसबाहेक, तपाईँ काठ, ठोस गिलास वा ढुङ्गाबाट बनेको नेमप्लेट पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। तर प्लास्टिकबाट बनेको नेमप्लेट कहिल्यै नराख्नुहोस्। यसले घरमा नकारात्मकता ल्याउँछ। यो पनि ध्यान राख्नुहोस् कि नेमप्लेट दानेदार हुनु हुँदैन र यसमा कुनै प्वालहरू हुनु हुँदैन।

नेमप्लेटको आकार

नेमप्लेट जडान गर्दा आकार दिमागमा राख्नुहोस्। वास्तुका अनुसार गोलाकार, त्रिकोणीय र असीमित नेमप्लेट घरको लागि उत्तम हुन्छ। यसरी वास्तु अनुसार आफ्नो घर बाहिर राम्रो नेमप्लेट लगाउन सक्नुहुन्छ। यसले घरमा सकारात्मक ऊर्जा फैलाउनेछ। घरायसी समस्या र रोगहरू टाढा रहनेछन् । किनभने वास्तुका अनुसार नेमप्लेटले वास्तु दोषलाई घरभित्र आउनबाट रोक्छ।

यो पनि…
प्रवेशद्वारमा भएको नेमप्लेटले बदलिन्छ घरको वातावरण
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन