English

ढाडको कालोपन हटाउन कागतीमा यी चिज मिसाउनुहोस्आजको समयमा केटीहरूलाई ब्याकलेस कपडा लगाउन निकै मन पर्छ । तर, कयौँ पटक यस्तो देखिन्छ कि मानिसहरू आफ्नो शरीरको बाहिरी भागको धेरै ख्याल राख्छन्, तर जब शरीरको भित्री भागको कुरा आउँछ, तिनीहरूलाई खासै ध्यान दिँदैनन् । सरसफाइको अभाव र अत्यधिक घामका कारण ढाड कालो हुन थाल्छ । यस्तो अवस्थामा ब्याकलेस लुगा लगाउनु पर्दा समस्या हुन्छ । मानिसहरू ढाड सच्चाउन पार्लरमा हजारौँ रुपैयाँ खर्च गर्छन् ।

हामी तपाईँलाई कागतीको केही यस्ता प्रयोग बताउनेछौँ, जसलाई पालना गरेर तपाई आफ्नो ढाड राम्ररी सफा गर्न सक्नुहुन्छ । यसका लागि तपाईँले धेरै पैसा खर्च गर्नु पर्दैन। ढिलो नगरी, हामी तपाईँलाई बताउन चाहन्छौँ कि कागती प्रयोग गरेर तपाई आफ्नो ढाड सफा गर्न सक्नुहुन्छ।

कागती र एलोभेरा धेरै लाभदायक छन्

कागती र एलोभेरा मिसाएर आफ्नो ढाड सफा गर्न सकिन्छ। यसका लागि पहिले एउटा कचौरामा दुई वटा कागतीको रस निचोर्नुहोस् । यसपछि यसमा दुई चम्चा एलोभेरा जेल हाल्नुहोस्। यदि यो ताजा छ भने, अझ राम्रो हुनेछ। दुवैलाई मिलाएर पछाडिको भागमा राम्रोसँग मसाज गर्नुहोस्। केही समय पछि यसलाई धुनुहोस्।

चनासँग कागती प्रयोग गर्नुहोस्

कागती र बेसारको पिठो मिसाएर ढाडमा लगाउन सकिन्छ । यसका लागि पहिले एउटा कचौरामा एक चम्चा चना लिनुहोस्। त्यसमा एउटा कागतीको रस निचोर्नुहोस्। त्यसमा दुई चम्चा दही र एक चम्चा गुलाबजल मिसाउनुहोस् । अब यसलाई पछाडिको भागमा लगाउनुहोस् र पाँच मिनेटको लागि छोड्नुहोस्। हटाउनु अघि आफ्नो पछाडि स्क्रब गर्नुहोस्।

कागतीमा दालको धुलो मिलाउनुहोस्

कागतीको साथ मुसुरोको दाल प्रयोग गर्नुहोस्, सबैभन्दा पहिले कचौरामा तीन चम्चा मुसुरोको दालको पाउडर राख्नुहोस्। यसमा दुई चम्चा कागतीको रस हाल्नुहोस्। एक सानो चम्चा एलोभेरा र दही जोड्नुहोस्। सबै कुरा राम्ररी मिसाएपछि यसलाई पछाडिको भागमा लगाउनुहोस् र राम्रोसँग सुकाउन दिनुहोस्। स्क्रब गरेपछि सफा गर्नुहोस्।

चामलको पिठो पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ

पछाडिको भाग सफा गर्न पहिले एउटा भाँडोमा चामलको पिठो लिनुहोस् र त्यसमा दुई चम्चा दही हाल्नुहोस्। यसमा कागतीको रस हाल्नुहोस् र राम्रोसँग मिलाउनुहोस्। चामलको प्याकलाई पछाडिको भागमा लगाउनुहोस् र १० मिनेटको लागि छोड्नुहोस्। त्यस पछि यसलाई धुनुहोस्।

यो पनि…
सुन्दर छालाको लागि उपयोगी टमाटर
डार्क सर्कल लुकाउन यसरी मेकअप गर्नुहोस्Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम

‘तपाई जति प्रकृति नजिक पुग्नु हुन्छ, प्रकृति त्यति नै तपाई नजिक आइपुग्छ’, यो भनाई हङकङका नेपाली व्यवसायी राज गुरुङलाई ठ्याक्कै

एक साँझ हामी सूर्यास्त अवलोकन गर्न हेग शहरको अत्याधिक प्रसिद्ध समुन्द्रतट स्केभनिनगन गएका थियौँ । हाम्रो टोलीमा इटाली, फ्रान्स, नर्वे,