बेडरूम सजाउन अपनाउनुहोस् यी टिप्ससुत्ने कोठा ठूलो होस् वा सानो, यसलाई राम्रोसँग सजाउनु धेरै महत्त्वपूर्ण छ। जब तपाईँको बेडरूम आफैले सजाउनुहुन्छ, तब आफैले सजाएको बेडरूमले तपाईँलाई एक फरक अनुभूति दिनेछ। सुत्ने कोठा सजाउँदा भित्ताको रङ, कोठाको आकार, मौसम र तपाईँको सोचाइमा भर पर्छ तर केही टिप्सहरू छन् जसलाई अपनाएर तपाईँ आफ्नो बेडरूमलाई आकर्षक बनाउन सक्नुहुन्छ। त्यसैले यसलाई सजाउने तरिका जानौँ।

सही ओछ्यान छनोट

सुत्ने कोठामा ओछ्यानलाई राम्ररी सजाउनु एउटा कला हो, यसका लागि सही साइजको ओछ्यान छनोट गर्नुहोस्, ताकि कोठामा ओछ्यान राखेपछि पनि कोठामा थोरै ठाउँ बाँकी नहोस् । ओछ्यानमा बक्सको प्रावधान राख्नुहोस् ताकि कुनै पनि सामान बाहिर नराख्नुहोस्। भित्ताको रङ अनुसार बेड किन्नुहोस्, किनकि यसले कोठा सफा र आरामदायी देखिन्छ। ओछ्यानको लागि आरामदायक गद्दा छान्नुहोस्।

ओछ्यान सजावट

ओछ्यान सजाउनको लागि डेकोरेटिभ तकिया, राम्रो बेडसीटको प्रयोग गर्नुहोस्, बेडको साइज अनुसार तकियाको साइज पनि छनोट गर्नुहोस्। आफ्नो भित्तासँग मिल्ने हल्का रङको बेडसीट सधैँ लिनुहोस्। यदि तपाईँको कोठा सानो छ भने, ठूला प्रिन्ट र गाढा रङ भएको बेडसीट कहिल्यै नलिनुहोस्। सानो आकृतिहरू यस्तो कोठाको लागि उपयुक्त हुनेछ।

प्रकाश को प्रयोग

सुत्ने कोठामा उज्यालोको सही प्रयोग गर्नु अति आवश्यक छ। सुत्ने कोठामा कहिले पनि धेरै चम्किलो बत्ती प्रयोग नगर्नुहोस्, सुत्ने कोठामा पहेँलो बत्ती वा मधुरो बत्तीको प्रयोग सही हुनेछ । शयन कक्ष मध्यम प्रकाशमा रोमान्टिक देखिन्छ। शयन कक्षमा धेरै सामानहरू कहिल्यै न भर्नुहोस्, बेडरूममा कम्ती सामान राख्नुहोस् ताकि बेडरूम सफा देखिन्छ।

बेडरूममा फर्निचर राख्नुहोस्

सुत्ने कोठामा, ओछ्यान आफैँले सम्पूर्ण ठाउँ ओगटेको छ, यस्तो अवस्थामा, साइड टेबल, सानो फर्निचर बाँकी ठाउँमा राख्न सकिन्छ, जसमा तपाईँ बस्न सक्नुहुन्छ। यसबाहेक साइड टेबलमा केही सजावटका सामान वा फूलका भाँडाहरू राख्नुहोस्, यसले कोठालाई सुन्दर बनाउनेछ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन