३० वर्षभन्दा माथिका व्यक्तिले सेवन गर्नुपर्ने यी चार चिजआहार तथा पोषण विज्ञहरूका अनुसार स्वस्थ रहनका लागि पौष्टिक आहार सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण हुन्छ । हिजोआज मानिसलाई उमेर नपुग्दै धेरै प्रकारका रोग लाग्न थालेका छन्, यसको कारण गलत खानपान र गलत जीवनशैली हो । कमजोर रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता, जोर्नी दुख्ने, हड्डी कमजोर हुने, मुटुको रोग लाग्ने जस्ता रोगहरू कम उमेरमै पोषणको अभावमा हुने गर्दछ । स्वस्थ रहनका लागि हरेक उमेरमा पौष्टिक खानेकुरा उपभोग गर्न जरुरी भइसकेको छ । विशेषगरी युवा तथा महिला र ३० वर्षभन्दा माथिका पुरुषहरू आफ्नो स्वास्थ्यप्रति बढी सचेत हुनुपर्छ । यसो गर्नाले तपाई सबै प्रकारका रोगहरूबाट टाढा रहनुहुनेछ र तपाई बुढेसकालमा पनि स्वस्थ र सक्रिय रहनुहुनेछ। यसका लागि ३० वर्षभन्दा माथिका व्यक्तिले चारवटा कुराको सेवन गर्नुपर्छ ।

भटमास

भटमासमा प्रोटिन प्रशस्त हुन्छ । मेटाबोलिक प्रणालीलाई स्वस्थ राख्न भटमासको सेवन गर्नुपर्छ । भटमासमा पाइने पोषक तत्त्व हड्डी बलियो बनाउनका लागि उपयोगी हुन्छ । १०० ग्राम भटमासमा ३६.५ ग्राम प्रोटिन पाइन्छ । प्रोटिनको कमी भएका व्यक्तिले भटमासको सेवन गर्नुपर्छ । दैनिक एक पटक भटमास सेवन गर्नु शरीरको लागि फाइदाजनक हुन्छ ।

ब्रोकाउली

ब्रोकाउली स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । ब्रोकाउलीमा भिटामिन र मिनरल्स प्रचुर मात्रामा पाइन्छ । ब्रोकाउलीले प्रोटिनको कमीलाई पनि पूरा गर्छ । यसमा ४.५ ग्राम प्रोटिन पाइन्छ । ब्रोकाउली खाँदा हड्डी बलियो हुन्छ । यसका साथै ब्रोकाउलीले रोग प्रतिरोधात्मक क्षमतालाई पनि बलियो बनाउँछ । यदि तपाईँ नियमित रूपमा ब्रोकाउलीको सेवन गर्नुहुन्छ भने, तपाईँको रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता रोगहरूसँग लड्न को लागी बलियो हुन्छ।

हरियो केराउ

भनिन्छ, पातदार तरकारीमा प्रोटिन, आइरन र मिनरल्स प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ । यी पातदार तरकारीहरूमा पालक, सोया मेथी आदि पाइन्छ तर हरियो मटरको सेवनले तपाईँलाई पालकभन्दा बढी प्रोटिन दिन्छ। मटरमा ५ ग्राम प्रोटिन हुन्छ । यति मात्र होइन, मटरले क्याल्सियम, म्याग्नेसियम, पोटासियम, जिङ्क, कपर, फस्फोरस आदिको कमीलाई पनि पूरा गर्छ । हरियो मटर फाइबर युक्त खाना हो, जसले शरीरको रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउँछ।

माछा

यदि तपाई मांसाहारी हुनुहुन्छ भने माछाको सेवन गर्नु पनि फाइदाजनक हुन्छ । खानामा तैलीय माछाको सेवन गर्ने । माछामा प्रशस्त मात्रामा प्रोटिन पाइन्छ । १०० ग्राम माछामा २२ ग्राम प्रोटिन हुन्छ, जसले शरीरमा आवश्यक हर्मोन बनाउँछ। मुटु र मस्तिष्कलाई बलियो बनाउन पनि माछाको सेवन लाभदायक हुन्छ ।

यो पनि…
उल्टो हिँड्दा हुने फाइदा
सुकुमेलले गर्छ कब्जियतदेखि मुटुरोगसम्मलाई फाइदा...
cbd extracts

My passing with CBD products has been life-changing! The gummies delivered a joyful, mellifluous ordeal, easing my mind into blissful relaxation. As representing the CBD products, they've befit my go-to in place of managing distress and alleviating discomfort. The grade and effectiveness are unparalleled. It's humongous how these true remedies tease enhanced my overall well-being. Thanksgiving for this transformative wellness determining!

...
StephenFrege

My journey with https://www.stirlingcbdoil.com/ and CBD products has been life-changing! The gummies delivered a delightful, mellifluous happening, easing my mind into blissful relaxation. As quest of the CBD products, they've suit my go-to in place of managing distress and alleviating discomfort. The quality and effectiveness are unparalleled. It's preposterous how these actual remedies receive enhanced my overall well-being. Thanks in compensation this transformative wellness uncovering!

...
StephenFrege

My passage with [url=https://www.stirlingcbdoil.com/product/delta-9-gummies/ ]buy delta 9 gummies[/url] and CBD products has been life-changing! The gummies delivered a delightful, season experience, easing my thinker into blissful relaxation. As on the CBD products, they've happen to my go-to for managing insistence and alleviating discomfort. The rank and effectiveness are unparalleled. It's preposterous how these actual remedies have enhanced my total well-being. Gratitude due to the fact that this transformative wellness determining!

...
natural chapstick

I'm in young lady with the and lip balm! The serum gave my shell a youthful rise, and the lip balm kept my lips hydrated all day. Private I'm using clean, natural products makes me quality great. These are age my must-haves in support of a saucy and nourished look!

...
AdrianApege

I'm in young lady with the and lip balm! https://organicbodyessentials.com/products/organic-face-scrub The serum gave my peel a youthful rise, and the lip balm kept my lips hydrated all day. Private I'm using disinfected, natural products makes me guess great. These are infrequently my must-haves for a fresh and nourished look!

...
AdrianApege

I'm in attraction with the and lip balm! [url=https://organicbodyessentials.com/products/organic-face-cream ]natural moisturizer for face[/url] The serum gave my epidermis a youthful boost, and the lip balm kept my lips hydrated all day. Eloquent I'm using unsullied, bona fide products makes me guess great. These are infrequently my must-haves on a renewed and nourished look!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

१९औं एसियाली खेलकुदअन्तर्गत पुरुष क्रिकेटको क्वाटरफाइनलमा नेपाल भारतसँग पराजित भएको छ । मंगलबार बिहान झेजियाङ युनिभर्सिटी अफ टेक्नोलोजी पिङफेङ क्रिकेट

विश्वकै सबैभन्दा पुरानो जात्राको रूपमा मानिने ‘इन्द्रजात्रा’ का विषयमा विभिन्न किंवदन्ती प्रचलित छ । एउटा भनाइअनुसार वर्षा राम्रोसँग सम्पन्न भई

प्रिय, ओ प्रियभन किन बुझी दिएनौं, यो मन, भनभन किन बुझी दिएनौं, भन किन बुझिदिएनौ प्रिय, ओ प्रिय . .

काठमाडौं उपत्यकामा मनाइने प्रसिद्ध जात्रा इन्द्रजात्राको अवसरमा राजधानीको नेपाल आर्ट काउन्सिलमा शुक्रबार ‘हाम्रो राम्रो उपत्यका’ नामक कला प्रदर्शनी गरियाे ।