यी हुन् विश्वका सबैभन्दा रहस्यमय ठाउँहाम्रो पृथ्वी धेरै रहस्यले भरिएको छ। जसको बारेमा मानिसहरूलाई धेरै कम थाहा छ। आज हामी तपाईँलाई संसारका केही ठाउँहरूबारे बताउन गइरहेका छौँ जहाँ गुरुत्वाकर्षणले काम गर्न छोड्छ। आज पनि यी ठाउँहरूको बारेमा यो रहस्य कायमै छ। सबैभन्दा अचम्मको कुरा के छ भने यी ठाउँहरू वरपरका सबै ठाउँहरू सामान्य अवस्थामा छन्। यी मध्ये एक सेन्ट इग्नास मिस्ट्री स्पट हो। जुन अमेरिकाको मिसिगन सहरमा छ । यो ठाउँलाई ‘सेन्ट इग्नास मिस्ट्री स्पट’ पनि भनिन्छ। यो ठाउँ १९५० मा पत्ता लगाइएको थियो जब केही मानिसहरूको एक टोली यस ठाउँमा अनुसन्धान गर्न पुग्यो। त्यसपछि तिनीहरूका सबै उपकरणहरू यहाँ आउन बन्द भयो।

धेरै दिन पछि थाहा भयो कि यहाँ ३०० वर्ग फुट को क्षेत्र मा गुरुत्वाकर्षण को बल काम गर्दैन। यो ठाउँमा उभिएर तपाईँलाई स्पेसशिपमा बसेको जस्तो महसुस हुनेछ । यसपछि स्पूक हिलको कुरा गरौँ। यो ठाउँ अमेरिकाको फ्लोरिडामा पनि छ । यहाँ गाडी बन्द गरेपछि पार्किङ गरेमा स्वतः ढलान वा पहाडतर्फ जान्छ । यो यहाँ गुरुत्वाकर्षण बलले काम नगरेको कारण हुन्छ। उही समयमा, अमेरिकाको शान्ता क्रुज क्यालिफोर्नियाको रहस्यमय स्थानमा पनि गुरुत्वाकर्षण बलले काम गर्दैन।

त्यसैले यो ठाउँलाई ‘मिस्ट्री स्पट’ भनिन्छ। यो ठाउँ सन् १९३९ मा पत्ता लागेको थियो । त्यसपछि अन्वेषकहरूलाई यो ठाउँमा कुनै रहस्यमय बल लुकेको छ जस्तो लाग्यो, तर गहिरो अनुसन्धान गर्दा १५० वर्ग फिटको गोलाकार क्षेत्रमा गुरुत्वाकर्षण बलले काम गर्दैन। त्यसैले यहाँको पानी तलबाट माथितिर बग्छ। साथै, यदि एक व्यक्तिले चाहन्छ भने, ऊ यहाँ कुनै पनि कोणबाट खसेर उभिन सक्छ। यससँगै भारतमा पनि यस्तै ठाउँ छ । जहाँ गुरुत्वाकर्षण बलले काम गर्न छोड्छ।

भारतमा यो ठाउँलाई ‘म्याग्नेटिक हिल’ भनिन्छ। यो ठाउँ पनि फ्लोरिडाको स्पुक हिलसँग मिल्दोजुल्दो छ। यहाँ पनि सवारीसाधन बिना सहारा पहाडमा आफै गुड्छन् । यहाँ गाडीहरू २० किलोमिटर प्रतिघण्टाको गतिमा हिमालतर्फ स्वतः सर्छन् । यो रहस्यमय ठाउँलाई लद्दाखको ‘म्याग्नेटिक हिल’ भनिन्छ। यस्तै एउटा ठाउँ अमेरिकाको साउथ डकोटामा पनि छ जहाँ गुरुत्वाकर्षण बल समाप्त हुन्छ ।

यो ठाउँ Cosmos Mystery Spot को नामले चिनिन्छ। यो ठाउँ संसारका अन्य ठाउँहरू भन्दा पूर्णतया फरक छ। विचित्र प्रकारका रूखहरू यहाँ देखिन्छन्, जुन अनौठो रूपमा एउटै तर्फ झुकेका छन्। यहाँ तपाईँ लडेर मात्र एक खुट्टामा उभिन सक्नुहुन्छ। यो ठाउँमा आएर तौल पूरै घटेको महसुस हुनेछ ।

यो पनि
वैज्ञानिकले पत्ता लगाए यस्तो रहस्य
जहाँ ४० मिनेट मात्रै रात पर्छ...
Omignee

DAPI nuclear marker staining was used as counterstain propecia vs finasteride

...
जहाँ गह्रौँ ढुङ्गा आफै हिँड्छन् - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] संसारमा यस्ता धेरै रहस्यमय ठाउँ र चीजहरू छन्, जसको बारेमा जान्दा […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सुन्दर देखिने रहर कसलाई नहोला र ! हरेक मानिस शारीरिक रूपमा सुन्दर देखिन चाहन्छन् । तर, खानपान र हेरचाहमा ख्याल

गाउँको नाम सुन्दा चारैतिर फैलिएको हरियालीका तस्बिर आँखाअगाडि आउन थाल्छन् । जसका कारण गाउँहरू निकै उत्साहित हुन्छन् । आज हामी

मौसम जस्तोसुकै होस्, यात्राको आफ्नै रमाइलो छ। जसरी गर्मी मौसममा विभिन्न प्रकारका लुगा लगाइन्छ, त्यसैगरी यस मौसममा जुत्ता किन्दा धेरै

इनडोर प्लान्टहरूले हावा शुद्ध पार्छ, हावामा प्रदूषकहरू घटाउँछ, अक्सिजनको स्तर बढाउँछ, तपाईँको मुड बढाउँछ र सकारात्मक वातावरण सिर्जना गर्छ। बिरुवालाई