केटाकेटीको शव रुखको खोडमा गाडिन्छआज पनि संसारमा यस्ता धेरै जनजाति छन् जसले हजारौँ वर्ष पुरानो अनौठो परम्पराको पालना गरिरहेका छन् । मानिसहरूले विकास र आधुनिकतालाई अँगालेका छन्, तर यी जनजातिहरू अझै पनि अन्य मानिसहरूबाट टाढा छन् र आफ्नो परम्परा अनुसार जीवन बिताइरहेका छन्। तिनीहरूका केही परम्पराहरू धेरै अनौठो छन्, जसको बारेमा थाहा पाउँदा अचम्म लाग्छ। आज हामी तपाईँलाई यस्तै एउटा जनजाति र यसको अनौठो परम्पराको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ । यो जनजाति इन्डोनेसियामा बस्छ। इन्डोनेसियाको ताना तारोजामा यो परम्परा पालन गरिन्छ। यहाँ मानिसहरूले आफ्ना बच्चाहरूको अन्तिम संस्कार धेरै अनौठो तरिकाले गर्छन्।

बालबालिकाको शव रुखको खोडमा गाडिएको छ

यहाँ मानिसहरूले बालबालिकाको मृत्यु भएपछि शवलाई रूखको खोडमा गाड्छन्। यस ठाउँमा शवलाई रुखभित्र गाड्ने चलन छ । यहाँका बासिन्दाहरूले ठूलाको अन्तिम संस्कार साझा तरिकाले गर्छन् तर बालबालिकाको मृत्यु हुँदा यो परम्परालाई पालना गर्छन्। वास्तवमा, यी मानिसहरू आफ्नो बच्चाको मृत्युमा शोक गर्छन् तर तिनीहरू आफ्नो बच्चालाई प्रकृतिसँग जोड्छन्। मानिसहरूले आफ्नो बच्चालाई प्रकृतिसँग जोड्दा गर्व गर्छन्। इन्डोनेसियाको यस क्षेत्रमा बालबालिकाको शव गाड्न मानिसहरूले यो विधि अपनाउने गर्छन् ।

यसरी रुखमा गाड्छन्

यहाँका मानिसहरू आफ्ना छोराछोरीको शव गाड्न रुखको खोड खोल्छन्। यसपछि बच्चाको शवलाई कपडामा बेरेर रुखको खोडमा हालिन्छ । यस कारण, शव बिस्तारै प्राकृतिक रूपमा रूखको एक हिस्सा बन्न जान्छ। मान्छेहरू भन्छन्, यस्तो दुनियाँ छोडेर सदा रुख बनेर रहन्छ।

बच्चाहरू सधैँ रुखको रूपमा अभिभावकको साथमा हुन्छन्

मानिसहरूले आफ्ना छोराछोरीलाई रूखको खोडमा गाड्छन् र रूखलाई आफ्नो बच्चा मान्छन्। यहाँ बस्ने मानिसले रुखभित्र खाली ठाउँ बनाउँछन् । भगवानले आफ्नो सन्तान आफूबाट खोसिए पनि यही परम्पराका कारण आफ्नो सन्तान नगएको उनीहरूको विश्वास छ । छोराछोरी सधैँ आफ्नो आमाबाबुसँग बस्छन्।

यो पनि…
औँठाको छापजस्तै देखिने टापु
संसारको खतरनाक टापु, मान्छे गएपछि फर्केर आउँदैनLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

स्वास्थ्यलाई राम्रो बनाउन सबैलाई स्वस्थ खानपानसँगै नियमित व्यायाम गर्न सुझाव दिँदै आएको स्वास्थ्य विज्ञहरूले अब राम्रो निद्रालाई बानीमा समावेश गरेका

तपाईँले संसारका सबै तालहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। कोही धेरै ठुला छन् र कोही धेरै साना र गहिरो आकारका छन्।

धेरै जनालाई घर सजाउने मन हुन्छ, जसका कारण घरमा हरियो बिरुवा रोपेर घरको सौन्दर्य बढाउँछन् । यसबाहेक, घरको बाल्कोनी पनि

यदि तपाईँ छालाको हेरचाहमा प्राकृतिक उत्पादनहरू समावेश गर्न चाहनुहुन्छ भने, एलोभेरा उपयुक्त हुन्छ। एलोभेरामा धेरै यस्ता गुणहरू छन् जुन छालाको