यी टिप्सले हराएको सुन्दरता फिर्ता ल्याउनेछदैनिक छाला हेरचाह दिनचर्या राम्रो बानी मध्ये एक हो। यदि तपाईँको छाला पनि नीरस छ भने यसको पछाडि धेरै कारण हुन सक्छन् । जसमा तपाईँको खराब जीवनशैली, गलत खाना र खराब छाला हेरचाहको दिनचर्या समावेश छ। हाम्रो शरीर जस्तै हाम्रो छालालाई पनि हेरचाह चाहिन्छ र यसका लागि तपाईँले दैनिक छाला हेरचाहको दिनचर्या पालना गर्नुपर्छ। यी टिप्सहरू अपनाएर तपाईँ आफ्नो नीरस र क्षतिग्रस्त छालालाई चम्किलो छालामा परिणत गर्न सक्नुहुन्छ।

फेस वासको छनोट

तपाईँको छालाबाट सबै प्रकारको फोहोर हटाउनको लागि राम्रोसँग अनुहार धुनु आवश्यक छ। यसका लागि आफ्नो छालाको प्रकार अनुसार राम्रो गुणस्तरको फेस वास किन्नुहोस्।

मोइस्चराइजर छनौट

यदि तपाईँको छाला तैलीय छ र तपाईँलाई कुनै मोस्चराइजर चाहिँदैन भन्ने लाग्छ भने तपाई गलत हुनुहुन्छ । सबैको छालालाई मोइस्चराइजर चाहिन्छ। यदि तपाईँको छाला तैलीय छ भने तपाईँले तेलमुक्त मोस्चराइजर प्रयोग गर्नुपर्छ र यदि तपाईँको छाला सुख्खा छ भने साधारण मोइस्चराइजर प्रयोग गर्नुहोस्।

सनस्क्रिन प्रयोग गर्नुहोस्

यदि तपाईँ कतै बाहिर जाँदै हुनुहुन्छ भने सनस्क्रिन प्रयोग गर्न आवश्यक छ। यसले तपाईँको छालालाई सूर्यको हानिकारक किरणहरूबाट जोगाउँछ र यदि तपाईँ घरबाट बाहिर निस्कनु भएको छैन भने पनि तपाईँले कम्तीमा SPF ३० वा सोभन्दा कमको सनस्क्रिन लगाउनुपर्छ। तपाईँले यसलाई प्रत्येक ४ घण्टामा लगाइरहनुपर्छ। यदि तपाईँ यसलाई प्रयोग गर्नुहुन्न भने, तपाईँको छालामा धेरै क्षति हुन सक्छ।

रात्रि क्रिम प्रयोग गर्नुहोस्

तपाईँले नाइट क्रिम प्रयोग गरिरहनुपर्छ। तर यदि तपाईँको छाला बढी सेन्सेटिभ छ भने तपाईँले एक पटक आफ्नो छाला विशेषज्ञसँग परामर्श लिनुपर्छ । कहिलेकाहीँ केही नाइट क्रिमहरू धेरै गाढा हुन्छन् र यसले तपाईँको छालामा पिम्पलहरू निम्त्याउन सक्छ। त्यसैले आफ्नो डाक्टरसँग परामर्श गरेर निश्चित हुनुहोस्।

यो पनि…
कपाल झर्न रोक्ने पाँच प्राकृतिक उपाय जसले नयाँ कपाल उमार्न पनि सहयोग गर्छ
मोटोपना घटाउन के खाने के नखाने ?Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

धेरैको बानी हुन्छ कि उठ्ने बित्तिकै सबैभन्दा पहिले चिया वा कफी पिउने। धेरै मानिसहरू आफूलाई ताजा बनाउन खाली पेटमा चिया

मानव सभ्यताको विकास करोडौँ वर्ष पुरानो हो। आज तपाईँ हामीले देखेको सभ्यता धेरै प्रगतिशील र उन्नत छ, तर करोडौँ वर्ष

साताको पहिलो कारोबार दिन आइतबार सेयर बजार ३२.४३ अंकले बढेको छ। आज नेप्से परिसूचक १.६८ प्रतिशतले बढेर १९६५.९८ बिन्दुमा पुगेर

बेसार स्वास्थ्यका साथै छालाको लागि पनि निकै लाभदायक हुन्छ । अनुहारको सुन्दरता बढाउन बेसारको प्रयोग गर्न सकिन्छ । यसले छालाको

Suggested