English

सुख्खा छालामा मह प्रयोग गर्ने यी तीन तरिकाजाडो माैसमको आगमनसँगै तपाईँको छालामा पानीको मात्रा कम हुन थाल्छ र छालाका धेरै समस्याहरू बढ्न थाल्छन् । यस्तो अवस्थामा सबैभन्दा बढी सुख्खा छाला भएका व्यक्तिको छालाबाट कहिलेकाहीँ रगत बग्छ, चिलाउन थाल्छ र रातो हुन्छ। यसका साथै यो छाला पनि अलग देखि खराब देखिन थाल्छ । यस्तो अवस्थामा महले तपाईँको लागि प्रभावकारी काम गर्छ । तपाईँ आफ्नो छाला हाइड्रेट गर्न र यसलाई निको पार्न मह प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

जाडोमा सुख्खा छालाको लागि मह एक औषधि हो

जाडो मौसममा छाला सुख्खा हुने समस्यालाई हटाउन र अवस्था नियन्त्रणमा राख्न चाहनुहुन्छ भने महको प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । महमा एकै पटक धेरै गुणहरू हुन्छन्। महले छालाको कोशिकाहरूलाई निको पार्ने गति बढाउँछ। यसले पहिले छालालाई मोइस्चराइज गर्छ र त्यसपछि छाला भित्रका छिद्रहरूलाई शान्त पार्न मद्दत गर्दछ। साथै, मह एक प्राकृतिक एक्सफोलिएटर हो, जसको मतलब यो हो कि यसलाई आफ्नो अनुहारमा लगाउनाले सुख्खा, नीरस छाला हटाउँछ र छाला मुनिका नयाँ कोशिकाहरूलाई बढ्ने मौका दिन्छ। यसले छालालाई निको पार्छ र छालालाई पोषण दिन्छ।

सुख्खा छालाको लागि मह कसरी प्रयोग गर्ने ?

मह र ग्लिसरिन मिसाएर बिहान उठ्ने बित्तिकै लगाउनुहोस्

ग्लिसरिन एक Humectant हो जसले तपाईँको छालालाई ओसिलो राख्छ। महमा एन्टी–इन्फ्लेमेटरी र इमोलियन्ट प्रभावहरू छन् र तपाईँको छालालाई निको पार्न मद्दत गर्दछ। त्यसैले यदि तपाईँको छाला सुख्खा छ भने बिहान उठेर १ चम्चा मह र ग्लिसरिन मिसाएर अनुहारमा लगाउनुहोस् । यसरी २० मिनेटसम्म छोड्नुहोस् र त्यसपछि चिसो पानीले अनुहार धुनुहोस्। तपाईँले दिनभर फरक महसुस गर्नुहुनेछ।

मह–बेसनको पिठोको फेस प्याक प्रयोग गर्नुहोस्

सुख्खा छालाको एउटा समस्या भनेको फेस वासले अनुहार धुने बित्तिकै छाला फुट्नु हो । साथै, यसले तपाईँको छालालाई दिनभर प्रभावित राख्छ। यस्तो अवस्थामा मह र बेसनबाट बनेको फेस प्याकले तपाईँको छालालाई काम गर्न सक्छ। यसले छालालाई सफा गर्छ, साथसाथै छालामा नमी पनि रहन्छ। यसका लागि मह लिनुहोस्, त्यसमा बेसनको पीठो मिसाएर फेस प्याक बनाएर अनुहारमा लगाउनुहोस्। त्यसपछि १० मिनेट पछि सफा गर्नुहोस्।

मह र एलोभेरा लगाउनुहोस्

मह र एलोभेरा दुवैले छालालाई निको पार्न मद्दत गर्दछ। महले छालालाई पोषण दिन्छ भने यसले छालालाई मोइस्चराइज गर्न पनि मद्दत गर्छ। यी दुईलाई मिसाएर तपाईँ आफ्नो छालालाई भित्रबाट मोइस्चराइज गर्न सक्नुहुन्छ। त्यसैले मह र एलोभेरा मिसाएर अनुहारमा लगाउनुहोस्।

यो पनि…
कपाल झर्न रोक्ने पाँच प्राकृतिक उपाय जसले नयाँ कपाल उमार्न पनि सहयोग गर्छ
मोटोपना घटाउन के खाने के नखाने ?Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम