सार्वजनिक यातायातमा पालना भएन स्वास्थ्य मापदण्डकोरोना महामारी उत्कर्षमा छ । ट्राफिक प्रहरी र नेपाल प्रहरीले सार्वजनिक स्थानमा अनिवार्य मास्क लगाउन लागि चेक जाँचमा कडाई गरेको छ । तैपनि सवारी चालक, सह–चालक र यात्रुले यसलाई गम्भिर रूपमा लिएको देखिँदैन ।

कतिपयले मास्क नलगाई हिँड्ने, मास्क खल्ती वा झोलामा बोक्ने, चिउँडोमा मास्क लगाउने, हातमा राख्ने गरेका छन् । शुक्रबार मेरोलाइफस्टाइल टिम छड्के जाँचमा निस्केको थियो । निकै भीडभाड हुने चाबहिल चोकमा सवारी साधनमा गरिएको जाँचमा सवारीका अधिकांश सह–चालकले मास्क चिउँडोमा लगाएका दृश्य देखिएको थियो ।

त्यसैगरी सवारी साधन भित्रको दृश्य पनि मास्क नलगाएको देखिएको थियो भने सवारी चालकहरुले पनि यसलाई प्रवाह गरेको देखिएको थिएन ।

मास्क लगाएका यात्रुलाई मात्र सवारीमा चढाउन र नलगाएका यात्रुलाई मास्क लगाउन दिएर सवारीमा चढाउन अनुरोध गरिएको महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका प्रमुख एसएसपी जनक भट्टराईले बताए ।

नेपालमा कोरोना महामारीको दोस्रो लहर बढेको छ । यसैलाई मध्यनजर गर्दै सरकारले १६ वैशाखदेखि निषेधाज्ञा जारी गरेको छ । यस बीचमा पनि अति आवश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्किन पनि आग्रह गरेको छ । काम विशेष बाहिर निस्किनेलाई र सार्वजनिक सवारी साधनमा यात्रा गर्नेलाई अनिवार्य मास्क प्रयोेग गर्न भनिएको छ । तर पालना भएको छैन ।

मास्क लगाएका यात्रुलाई मात्र सवारीमा चढाउन र नलगाएका यात्रुलाई मास्क लगाउन दिएर सवारीमा चढाउन अनुरोध गरिएको महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका प्रमुख एसएसपी जनक भट्टराईले बताए । यसका साथै सवारीमा क्षमताभन्दा बढी यात्रु राखेमा सो सवारीलाई कार्वाही गर्ने समेत उनले बताए । यातायातमा मास्क नलगाएका यात्रु आएमा चालक र सह–चालकले प्रति मास्क १० रुपैँयाको दरले मास्क लगाउन दिएर नै सवारीमा चढाउन दिने नियम रहेको उनले बताए ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

जल तथा मौसम विज्ञान विभागले मनसुनको आगमनसँगै यस वर्ष बाढी तथा पहिरोको जोखिममा बढोत्तरी हुने सम्भावना रहेको उल्लेख गर्दै सतर्कता

राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठानले निषेधाज्ञाका कारण प्रभावित भएका कलाकारलाई राहत वितरण जारी राखेको छ । कोरोना महामारीले दोहोरी

कोरोना भाइरसका कारण गत वर्ष नौ महिनासम्म लकडाउन भयो । सो समयमा शिक्षा, यातायात, व्यापार व्यवसाय, चलचित्र लगायत मानिसको दैनिकीलाई

दोस्रो लहरको कोरोना भाइरस अहिले तीव्र गतिमा फैलिएको छ । यसले आम मानिस त्रसित भएका छन् । यसका साथसाथै कोरोना