यो हो संसारको सबैभन्दा ठूलो फूलसंसारभरि सयौँ रूख र बोटबिरुवा र तिनीहरूका फूलहरू पाइन्छ। धेरै फूलहरू धेरै सुन्दर छन् र राम्रो सुगन्ध पनि छ। तर आज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो फूलको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ जसको बारेमा तपाईँले सायद नै सुन्नु भएको छैन, किनकि यो फूललाई ​​संसारको सबैभन्दा ठूलो फूल मानिन्छ तर यसलाई हेर्नको लागि तपाईँले पहिले नाक बन्द गर्नुपर्नेछ। नाक बन्द गर्ने कुरा थाहा पाउँदा तपाईँलाई पक्कै अचम्म लाग्न सक्छ, तर यो बिलकुल सत्य हो किनकि तपाईँले संसारको सबैभन्दा ठूलो फूल हेर्नको लागि आफ्नो नाक बन्द गर्नु पर्छ।

यो फूल ४० वर्षमा चार पटक मात्र फुल्छ

वास्तवमा, हामी Amorphophallus titanum नामक फूलको कुरा गर्दैछौं। जसको बारेमा भनिन्छ कि यो फूलले मानिसलाई आफूतर्फ आकर्षित गर्छ तर यसको नजिक पुग्नको लागि पटक पटक सोच्न आवश्यक छ । ‘अमोर्फोफेलस टाइटेनम’ नामको यो फूल धेरैजसो इन्डोनेसियाको सुमात्रा क्षेत्रमा पाइन्छ। जुन ४० वर्षको उमेरमा चार पटक मात्र फुल्छ ।

यो फूल दुई दिन मात्र फुल्छ

यो फूल ४८ घण्टा अर्थात् दुई दिन मात्र फुल्छ र त्यसपछि ओइलाउँछ । फूल फुल्दा यसको उचाइ करिब तीन मिटर हुन्छ, जुन मानिसको उचाइभन्दा बढी हुन्छ। यो प्रजातिको फूल हेडलाइनमा आएपछि विश्वका धेरै देशले यसलाई आ–आफ्नो देशमा स्थान दिएका छन् र यो फुल्ने बित्तिकै त्यहाँ मानिसको भीड जम्मा हुन्छ ।

यो फूलबाट सडेको मासुको गन्ध आउँछ

विश्वको सबैभन्दा ठूलो फूलको रूपमा दर्ता भएको यो फूलको गन्ध सडेको मासु जस्तै आउँछ । त्यसैले मानिसले यसलाई हेर्न पहिले नाक बन्द गर्नुपर्छ। त्यसैले यो फूललाई ​​संसारकै सबैभन्दा सुगन्धित फूल पनि भनिन्छ । जापानको टोकियोस्थित जिन्दाई बोटानिकल गार्डेनमा अन्तिम पटक यो फूल फुलेको थियो । टाइटेनमको यो प्रजाति विश्वको सबैभन्दा संवेदनशील प्रजातिको सूचीमा परेको छ।

यो पनि…
इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँ
जहाँ पुरुषत्व प्रमाणित गर्न पुरुषले गर्नुपर्छ यस्तो कामLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

लसुन हाम्रो स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । लसुन स्वस्थ शरीर र छालाको लागि धेरै उपयोगी हुन्छ । तपाईंले आफ्नो

सम्बन्धमा एक अर्कालाई समय दिइन्छ, तर व्यस्त जीवनमा मानिसहरूसँग समयको कमी हुन्छ। यस्तो अवस्थामा जब जोडीले एक अर्कालाई समय दिँदैनन्,

मानव सभ्यताको विकास करोडौँ वर्ष पुरानो हो। आज तपाईँ हामीले देखेको सभ्यता धेरै प्रगतिशील र उन्नत छ, तर करोडौँ वर्ष

हरेक महिलाले आफू सुन्दर देखिन रुचाउँछन् । लिपस्टिकले महिलाको सुन्दरतामा विशेष फरकपना देख्न सकिन्छ । तर धेरैलाई लगाउने तरीका थाहा

Suggested