अझै रोकिएन नेप्सेको ओरालो यात्रा, परिसूचक १९९६.२६ बिन्दुमानेपाल स्टक एक्सचेन्ज (नेप्से)को ओरालो यात्रा कायमै रहेको छ । मंगलबार कारोबार सुरुवाती कारोबारबाटै घट्न थालेको नेप्से परिसूचक अन्तिम समयसम्म ३६ दशमलव ०७ अंकको गिरावटसहित १९९६ दशमलव २६ बिन्दुमा आएर रोकिएको हो ।

यसैक्रममा आज नेप्सेमा १ अर्ब १८ करोड ५५ लाख ४६ हजार १ सय ७९ रुपैयाँ बराबरको ४१ लाख ४७ हजार कित्ता सेयर किनबेच भएको छ ।
परिसूचक उच्च अंकले घटेको बजारमा आज कारोबार भएका सबै उपसमूहमा गिरावट आएको छ । जसमध्ये सबैभन्दा धेरै निर्जिवन बीमा, वित्त र विकास बैंक समूहका लगानीकर्ताले गुमाएका छन् ।

जसमा निर्जीवन बीमा समूहमा २४२ अंकको गिरावट आउँदा जीवन बीमा समूहमा १ सय ८६ अंकको गिरावट आएको छ । त्यस्तै, लघुवित्त समूहमा ७७ अंकको गिरावट आएको छ भने विकास बैंक समूहमा ७६ अंकको गिरावट आएको छ । त्यसैगरी, उत्पादनमूलक समूहमा ६७ अंक र जलविद्युत समूहमा ६६ अंकले पहिरो गएको छ ।

त्यस्तै, व्यापार समूहमा ५२ अंकले गिरावट आउँदा अन्य समूहमा ५१ अंकले घटेको छ । होटल र टुरिज्म समूह ४६ अंकले घट्दा वित्त समूहमा ३२ अंकको पहिरो गएको छ । आज घटेको मध्ये सबैभन्दा धेरै हिमालयन पावर पार्टनरको सेयर मूल्य ९ दशमलव ९९ प्रतिशत घटेको छ ।

परिसूचकमा भारी गिरावट हुँदा केही कम्पनीको भने मूल्य बढेको छ । जसमध्ये आँधिखोला लघुवित्त वित्तिय संस्थाको ८ दशमलव १८ प्रतिशतले बढेर ४४८.४० रुपैयाँ पुगेको छ । त्यस्तै, एनएमबीको ४ दशमलव १० प्रतिशतले बढ्दा माउण्टेन हाइड्रोको मूल्य ३ दशमलव ७२ प्रतिशतले बढेको छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

स्थानीय तह निर्वाचनमा भाग लिएका स्वतन्त्र उम्मेदवारदेखि संघीय संसद निर्वाचनमा उम्मेदवारी दिएकाहरूको शनिवार विशेष भेला जारी छ । ललितपुरको हेरिटेज

बर्खाको समय । अनकन्टार भिर र जङ्गलको बाटो हुँदै ६०० बढी भेडाका बथान चरनका लागि म्याग्दीको धौलागिरि गाउँपालिकामा पर्ने धौलागिरि

नेपाल कसरी परनिर्भर बन्दै गएका छन् भन्ने एउटा सामान्य उदाहरणका रूपमा लिन सकिन्छ नेपालमा भइरहेको कटुसको आयात । नेपालका वनजङ्गलमा

सरकारले लगातार दश वर्षदेखि सार्वजनिक गर्दै आएको तथ्य र तथ्याङ्कले चामलको परनिर्भरता अकासिएको पुष्टि हुन्छ । आर्थिक वर्ष २०६९/७० मा

Suggested