सुत्नुअघि अपनाउनुहोस् यी ५ ब्युटी टिप्ससुत्नुअघि थकानका कारण धेरै मानिस आफ्नो छालाको हेरचाह गर्न सक्दैनन् तर यो बानीलाई थोरै परिवर्तन गरियो भने धेरै फाइदा हुन सक्छ । दिनभरको व्यस्तताका कारण छालाको दिनचर्यामा ध्यान नदिने भए पनि राति सुत्दा केही काम गरेमा धेरै हुन सक्छ ।

कतिपय महिला दिनभर आफ्नो छालाको राम्रोसँग हेरचाह गर्छन् तर राती शारीरिक थकानका कारण बेवास्ता गर्दै सुत्छन् तर राती सुत्दा पनि हाम्रो शरीरका अङ्गहरूले आफ्नो काम गरिरहेका हुन्छन् । यदि तपाईंले छाला सधैँ चम्किलो होस् र छालासँग सम्बन्धित सबै समस्याहरूबाट टाढा रहन चाहनुहुन्छ भने, सुत्नु अघि यसो गर्नुहोस् :

पानीले अनुहार धुन नबिर्सनुहोस्

छालाको उचित हेरचाहको लागि वा तिनीहरूको उचित आरामको लागि, हामीले धेरै चीजहरू गर्न आवश्यक छ। जसले गर्दा तपाईंको छाला सुन्दर नरम र चम्किलो बन्न सक्छ । छालाको स्याहारका लागि राति सुत्नुअघि केही कुराको पालना गर्न आवश्यक छ र त्यसमा सबैभन्दा पहिला सफा पानीले अनुहार धुनुपर्छ । राति सुत्नुअघि सफा पानीले अनुहार धुनुपर्छ ।

हर्बल फेस मास्क प्रयोग गर्नुहोस्

राति सुत्नुअघि अनुहारमा लगाइने हर्बल फेस मास्क छालालाई स्वस्थ र पोषणयुक्त राख्ने उत्तम उपाय हो। यसको प्रयोग गर्नाले छालामा हराएको पोषक तत्त्वको अलावा छाला सुन्दर हुन्छ। जुन तपाईंको छालाको लागि हरेक हिसाबले उपयुक्त हुन्छ। गर्मीमा मुलतानी, काकडी वा चन्दनको धुलो लगाउन सक्नुहुन्छ।

आँखाको विशेष ख्याल राख्नुहोस्

राति सुत्नुअघि आँखामा क्रिम र आइ ड्रप लगाउन नबिर्सनुहोस्। आँखाको सतह क्षेत्र सबैभन्दा संवेदनशील भाग हो, त्यसैले यसलाई थप हेरचाह चाहिन्छ। आँखा वरपरको छालाको कालो धब्बा हटाउनको साथसाथै चाउरी परेको दाग हटाउन आइ क्रिमको प्रयोग गर्नु धेरै जरुरी छ, त्यसैले राती सुत्नुअघि आँखाको मुनि क्रिम लगाउन नबिर्सनुहोस् ।

छालालाई मोइस्चराइज गर्न नबिर्सनुहोस्

सुख्खा छाला मुलायम बनाउन, तपाईं अनुहारमा मात्र नभई सम्पूर्ण शरीरको छालामा क्रिम, लोसन वा नरिवलको तेल प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। यसलाई लगाएर सुत्दा तपाईको छाला मुलायम हुन्छ र समयभन्दा पहिले देखिने चाउरीपना पनि निको हुन्छ ।

कपाल मालिश

छालासँगै राति सुत्नुअघि कपालमा पनि मालिस गर्न सकिन्छ । यसो गर्नाले तपाईको दिनभरको थकान हटेर गहिरो निन्द्रा लाग्न सक्छ । गहिरो निद्राको कारण, तपाईंको छाला चम्किलो हुन थाल्छ।

यो पनि…
जिन्सको साथमा लगाउनुहोस् यी स्टाइलिस टप
पुरुषका लागि ह्याडसम टिप्सLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

अहिले धेरैजसो मानिसहरू आफूलाई सुन्दर देखाउन विभिन्न कुराहरूको प्रयोग गर्छन् । धेरैले घरेलु उपाय अपनाउने गर्छन् भने धेरैले चलन अनुसार

हातमा थोरै मात्र तेल ग्रन्थि भएको कारणले हाम्रो औँला चाँडै सुख्खा हुन्छ । दिनहुँ धुलो र फोहोरको सम्पर्कमा आउने हाम्रा

केराको पोषण र हाम्रो आहारमा यसको महत्त्वपूर्ण भूमिकाबारे हामी सबैलाई राम्ररी थाहा छ । तर, यसको बोक्रा फालिन्छ किनभने हामीमध्ये

सारी पछि, कुर्ता सुरुवाल महिलाको एक यस्तो लुगा हो, जुन हरेक महिलालाई लगाउन मनपर्छ, चाहे त्यो उमेर जतिसुकै किन नहोस।