यस्ता छन् निर्वस्त्र सुत्नुको फाइदासुत्ने सबैको आ–आफ्नै तरिका हुन्छ । कोही कपडा लगाएर सुत्छन भने कोही कपडा नलगाई । एक अनुसन्धानअनुसार १० प्रतिशत मानिसहरू निर्वस्त्र सुत्छन् । वास्तवमा विनाकपडा सुत्नु स्वास्थ्यका लागि फाइदाजनक छ ।

यौनांग स्वस्थ रहन्छ

दिनभरी भित्री वस्त्र लगाउँदा तातो अवस्थाका कारण गुप्त अंगमा ढुसी बढ्ने र यौनाङग गन्हाउने गर्दछ । नाङगै सुत्दा ढुसीको संक्रमण घट्दछ । विशेष गरी यौनांगमा हावाको प्रवेशले संक्रमण हुन दिँदैंन र यौनांग क्षेत्र सुख्खा हुने गर्दछ र यौनाङग गन्हाउने समस्याबाट पनि छुट्कारा मिल्दछ ।

तौल काम गर्न सहयोग

सुत्दा कपडा लगाउनुको अर्थ हो, शरीरलाई तातो बनाइराख्नु । तर यसले ग्रोथ हर्मोनलाई अवरुद्ध पार्दछ । ग्रोथ हर्मोनले बोन डेन्सिटीलाई बढाउँदछ जसका कारण मुटु रोग र मधुमेह लाग्ने खतरा कम हुन्छ भने कोषलाई समेत मर्मत गर्दछ । यसका साथै मांसपेशीको निर्माण गर्नुका अतिरिक्त आन्तरिक अंगहरूलाई वृद्धि गर्न मद्दत गर्दछ । विना कपडा सुत्नाले रोगप्रतिरोधी क्षमतामा वृद्धि हुनुुका साथै यसले शरीरमा कार्टिसोल हर्मोन कम हुन्छ, जसले तौल कम गर्नमा सहायता प्रदान गर्दछ ।

गहिरो निद्रा

स्वस्थ व्यक्तिलाई दिनमा कम्तीमा आठ घण्टाको निद्रा आवश्यक पर्दछ । र, विना कपडा सुत्दा शरीर ठन्डा रहनुका साथै शरीरको तापमान नियन्त्रित रहने गर्दछ । परिणाम स्वरुप शरीर तात्नबाट जोगिन्छ, र गहिरो निद्रा पर्ने गर्दछ । अष्ट्रेलियामा गरिएको एक अनुसन्धानका अनुसार बिना कपडा सुत्दा अनिन्द्राको समस्याबाट छुटकारा पाइने पत्ता लागेको छ । जसमा भनिएको छ राती पटक–पटक निन्द्रा खुल्ने समस्याबाट समेत छुटकारा पाइन्छ ।

छालाको रोग लाग्ने सम्भावनालाई घटाउँछ

निर्वस्त्र सुत्नाले छाला प्रत्यक्ष रुपमा हावासँग सम्पर्कमा रहने गर्दछ । दिउँसोको समयमा छाला कपडाले छोपिएको हुन्छ । तर, राति निर्वस्त्र सुत्नाले छालामार्फत् शरीरमा हावा प्रवेश गर्दछ जसले छालाको रोग लाग्ने सम्भावनालाई घटाउँदा छ । यसका साथै विना कपडा सुत्नु महिला र पुरुष दुवैका लागि उत्तिकै फाइदाजक हुने गर्दछ । यसले पसिना आउनबाट रोक्नुका साथै जुन अंगमा बढी पसिना आउने गर्दछ, ती अंगहरुमा संक्रमण हुनबाट जोगाउँदछ । त्यसकारण छालाको रोग लाग्ने सम्भावनालाई कम हुन्छ ।

उच्च रक्तचापलाई सन्तुलित राख्न मद्दत पुग्छ

विना कपडा सुत्नु स्वास्थ्यका लागि वास्तबमै लाभदायक छ कि छैन रु भन्ने विषयमा बेलाबेलामा बहस समेत हुनेगर्दछ । विना कपडा सुतेमा शरीरमा रक्तसञ्चार प्रभावकारी रुपमा हुन्छ । जसका कारण शरीरको रक्तचाप नियन्त्रित हुने गर्दछ । त्यतिमात्र हैन, यसरी सुत्दा अक्सिटोसिन हर्मोनको मात्रा समेत बढ्दछ, यस हर्मोनले तनाव कम गर्नुका साथै स्वास्थ्यमा विभिन्न किसिमको फाइदा पुग्ने गर्दछ । यसका साथै यदि तपाई विवाहित हुनुहुन्छ भने पार्टनरसँग निर्वस्त्र सुत्दा छालाको प्रत्यक्ष सम्पर्कले अक्सिटोसिन हर्मोन निकै सक्रिय हुने गर्दछ । यसलाई बन्डिङ हर्मोन पनि भनिन्छ । यसले मानिसमा खुसीको मात्रा बढाइदिनुका साथै तनाव र उच्च रक्तचापलाई घटाउन मद्दत गर्दछ ।

यो पनि…
पहिलोपटक यौनसम्पर्क गर्दा यी कुरामा दिनुहोस् ध्यान
महिलाले सेक्सबारे दिनमा कतिपटक सोच्लान् ?Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

यदि तपाईं पार्टनरसँग कुनै तनाव बिना पहिलो पटक यौन सन्तुष्टि लिन चाहनुहुन्छ भने, कण्डम प्रयोग गर्न नबिर्सनुहोस्। यसले तपाईंलाई धेरै

सामान्यतया महिलाका ठुला स्तनलाई आकर्षक मानिन्छ । महिलाको सौन्दर्य स्तनको आकारसँग जोड्ने चलन पनि छ । स्तनको नाप वा आकारको

यौन सम्पर्क गर्ने तरिका धेरै छन्, धेरैजसो मानिसले यौन सम्पर्क गर्दा आँखा बन्द राख्छन् । के तपाईंलाई थाहा छ ऐनाको

यौन मानव जीवनमा अपरिहार्य छ । अविवाहित युवायुवतीमा यौन जिज्ञासाहरू धेरै हुन्छन् । पहिलो पटकको यौन सम्पर्कमा यी कुरा ध्यान

Suggested