अमेरिकामा गर्मीको १११ वर्षे रेकर्ड ब्रेकअमेरिकामा १२२ वर्षको रेकर्ड बर्फबारीको ५५ दिनपछि गर्मीले १११ वर्षको रेकर्ड तोडेको छ । त्यहाँको तापक्रम ३३ डिग्री सेल्सियससम्म पुगेको छ । तीव्र गतिले बढेको यो गर्मीको कारण मानिसहरु समुन्द्रको तटमा जान थालेका छन् ।

मौसम विभागका अनुसार अमेरिकामा मार्च अप्रिलमा तापक्रम २२ देखि २५ डिग्रीको बीचमा रहन्छ । तर यस वर्ष यो ३३ डिग्रीसम्म पुगेको छ ।

यो गत वर्षको तुलनामा ७ ८ डिग्रीले धेरै हो । स्यान डिएगोस्थित वेदर सर्भिसका मौसम विज्ञानी मार्क मीडेले यस वर्षको गर्मीमा बर्फबारी भएको तर छिटै सकिएको बताए । जसका कारण नै अमेरिका र यूरोपमा हिटवेब चल्न थालेको हो । मीडका अनुसार बुधवार स्यान डिएगोको तापक्रम ३२.७ डिग्री रहेको थियो । यो भन्दा पहिला त्यहाँ १९१० मा ३१ डिग्री तापक्रम दर्ता भएको थियो । ५ फेब्रुअरीमा अमेरिकामा ५ फीटसम्मको बफैबारी भएको थियो ।

जर्मनी नेदरल्याण्ड्स, फ्रान्स र बेलायतमा मार्चमा सबैभन्दा गर्मी

जर्मनी नेदरल्याण्ड्स, फ्रान्स र बेलायतमा यस वर्ष समय भन्दा पहिल्यै गर्मी लागेको थियो । बुधवार नेदरल्याण्ड्समा २७.२, जर्मनीमा २६, बेलायतमा २५ र फ्रान्समा २६ डिग्री तापक्रम रहेको थियो ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

जब वर्षामास सुरु हुन्छ । तब, राजमार्गमा यात्रा गर्नेहरुको मन अतालिन्छ । अझै सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तर्गत पर्ने सिद्धबाबाको फेदी छिचोल्न

कोरोनाको दोस्रो लहरको निषेधाज्ञा अहिले जारी छ । केही खुकुलो गरिएपनि पूर्ण रुपमा सबै कुरा सञ्चालनमा आउन सकेका छैनन् ।

आकर्षण केवल मेनिकेयर, पेडिक्योरहरू, मोइस्चराइजरहरू प्रयोग गर्ने, महँगो लुगा लगाउनु होइन । व्यक्तिगत सौन्दर्यता पनि आकर्षण हो । त्यहि व्यक्तिगत

काठमाडौं उपत्यकामा थप एक हप्ताका लागि निषेधाज्ञा बढाइएको छ । उपत्यकाका तीन जिल्ला, काठमाडौं, भक्तपुर र ललितपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुको