कोरोना अपडेट: नेपालमा एकैदिन १,७५६ मा संक्रमण, २,२७४ जना निकोनेपालमा थप १ हजार ७ सय ५६ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । १४ हजार ३ सय ३४ वटा नमूना परीक्षण गरिएको मध्ये सो संख्यामा संक्रमण देखिएको हो । यो सँगै नेपालमा कोरोना संक्रमण पुष्टि हुनेको संख्या ८ लाख ५१ हजार ९ सय ६४ पुगेको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार पछिल्लो २४ घन्टामा थप २ हजार २ सय ७४ जना कोरोना संक्रमणमुक्त भएर डिस्चार्ज भएका छन् । नेपालमा कोरोना निको हुनेको संख्या ७ लाख २३ हजार ४ सय ५६ पुगेको छ । यो कुल संक्रमितको ९९.३ प्रतिशत हो ।

नेपालमा हाल ३३ हजार ६ जना सक्रिय संक्रमित छन् । जसमध्ये ३० हजार ६ सय ६२ जना होम आइसोलेसन, २ हजार ३ सय ४४ जना संस्थागत आइसोलेसन र २ सय ७४ जना क्वारेन्टाइनमा रहेको मन्त्रालयले जनाएको छ । साथै, ५ सय ४० जनाको सघन उपचार कक्षा (आईसियू) र १ सय ५६ जनाको भेन्टिलेटरमा उपचार भइरहेको छ ।

नेपालमा पछिल्लो समय थप २३ जनाको मृत्यु भएको छ । यो सँगै नेपालमा १० हजार ८ सय ९ जना संक्रमितले ज्यान गुमाएका छन् । कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुने दर १ दशमलव ५ प्रतिशत छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सन् २०२० को एक तथ्यांक अनुसार करिब १६ लाख जनसंख्या भएको काठमाडौं उपत्यकामा प्रत्येक दिन झण्डै १२ लाख सवारी साधन

‘ब्लु डायरी’ नाम सुन्नासाथ हामीलाई ‘ब्लु’ शब्दले पक्कै झस्काउँछ । किन कि नेपाली समाजमा ब्लु शब्दले पारेको प्रभाव त्यस्तै छ

यातायात व्यवस्था विभागले सवारी चालक अनुमति पत्र (लाइसेन्स) आवेदन खुला गरेको छ । कोरोना महामारीका कारण विगत ६ महिनादेखि बन्द

कमेडी च्याम्पियन २ का विजेता भरतमणि पौडेलले पूर्वयुवराज पारस शाहसँग भेट गरेका छन् । दुवैबीच एक घन्टा कुराकानी भएको थियो