कक्रोज भन्छन्– चिया पसलमा काम गर्दै कलेज पढेंसोलुखुम्बुको हिमाल दर्शन उच्च माध्यमिक विद्यालयबाट २०६२ मा एसएलसी दिएँ । दोस्रो श्रेणीमा उत्तिर्ण गरेँ । एसएलसीपछि मेरो पुरै परिवार सोलुखुम्बुबाट काठमाडौँ आयौँ । कक्षा ११ रत्नराज्यलक्ष्मी क्याम्पसमा भर्ना भएँ । मैले कक्षा ११ र १२ पढ्दा आइए थियो । जसमा विभिन्न विषयहरु थिए । मैले अर्थशास्त्र र नेपाली मुख्य विषय लिएर अध्ययन गरेँ ।

त्यतिबेला देशमा राजनीतिक उथल–पुथल हुँदा कलेजबाट नै थाहा हुन्थ्यो । दिउँसोको समयमा दिनैपिच्छे आन्दोलन हुने भएर पढाई काम हुन्थ्यो । जसकारण मैले रात्रिकालिनको कक्षा लिन्थेँ । साढे चार बजेदेखि सात–आठ बजेसम्म कक्षा संचालन हुन्थ्यो । पहिलो र अन्तिम कक्षामा प्राय बस्थें ।

पहिलो कक्षा सकिएपछि ५–६ बजेको समयमा साथीहरुसँग घुम्न छुट्टै रमाइलो हुन्थ्यो । साथीहरुसँग भृकुटीमण्डप तिर गइन्थ्यो । पढाईको लागि कक्षा कोठामा कम भेटिन्थें । कक्षामा पढेर भन्दा पनि सेल्फ स्टडी गरेर परीक्षा दिने बानी थियो । सानैदेखि सोझो स्वभावको छु । स्कुल, कलेज भनौं या अहिलेसम्म कोहिसँग झगडा परेको छैन ।

पहिलो कक्षा सकिएपछि ५–६ बजेको समयमा साथीहरुसँग घुम्न छुट्टै रमाइलो हुन्थ्यो । साथीहरुसँग भृकुटीमण्डप तिर गइन्थ्यो । पढाईको लागि कक्षा कोठामा कम भेटिन्थें । कक्षामा पढेर भन्दा पनि सेल्फ स्टडी गरेर परीक्षा दिने बानी थियो । सानैदेखि सोझो स्वभावको छु । स्कुल, कलेज भनौं या अहिलेसम्म कोहिसँग झगडा परेको छैन । साथीहरु जम्मा भएर उपत्यकाका भित्रै केही ठाउँहरु घुम्थें । तर, बाहिर तिर घुम्न गइएन । कलाकार भइसकेपछि भने धेरै ठाउँ घुमें ।

प्लसटु पढ्दा गौशालामा हाम्रो चिया पसल थियो । बाहिरको काम भन्दा पनि आफ्नै पसलको काम गर्दै कलेज पढें । यससँगसँगै नृत्य सिक्ने र केही म्युजिक भिडियोमा पनि अभिनय अवसर पाइसकेको थिएँ । आरआर कलेज यतिकै पनि रमाइलो लाग्छ । यस कलेजमा देशभरका विद्यार्थी पाइन्छन् । आइए पढ्दा सुनेको, पुस्तकमा पढेको पाल्पा, गुल्मी, स्याङ्जा जिल्ला ।

यी जिल्ला लगायतका विभिन्न ठाउँका साथीहरु बने । ती साथीहरुले आफ्नो जिल्लाको कुरा गर्दा त्यहाँ घुमे जस्तो अनुभुति हुन्थ्यो । कलेजबाट घुम्न भन्दा पनि जिल्ला–जिल्लाका विद्यार्थी सामाज हुन्थ्यो त्यो बेला । साथीहरुसँग रमाइलो गर्नका लागि वनभोजमा सहभागी हुन्थें । तर, कुन पार्टी, कुन समाज त्यो मलाई चासो हुँदैन थियो । कुनै समाजमा पनि थिइन र अहिले पनि छैन ।

पहिलो कक्षा सकिएपछि ५–६ बजेको समयमा साथीहरुसँग घुम्न छुट्टै रमाइलो हुन्थ्यो । साथीहरुसँग भृकुटीमण्डप तिर गइन्थ्यो । पढाईको लागि कक्षा कोठामा कम भेटिन्थें । कक्षामा पढेर भन्दा पनि सेल्फ स्टडी गरेर परीक्षा दिने बानी थियो । सानैदेखि सोझो स्वभावको छु । स्कुल, कलेज भनौं या अहिलेसम्म कोहिसँग झगडा परेको छैन ।

रात्रीकालिनको समयमा सुरक्षाका हिसाबले हामीसँग कोही पनि केटीहरु पढ्दैन थिए । केटाहरु मात्र हुन्थे । त्यसैले कलेजमा प्रेम गर्ने चान्स नै पाइएन । त्यसैले कहिलेकहिँ दिउँसो वा बिहानीको कक्षा पढ्न पाएको भए पनि हुन्थ्यो भन्ने लाग्थ्यो । कलेजमा दिनभरी आन्दोलन हुनु पनि रमाइलो कुरा थियो । कहिलेकाँही त्यो आन्दोलन हुँदा हेर्न जान्थें । टायर बालेको, इट्टा फालेको हेर्न मज्जा लाग्थ्यो । अर्को दिन फलानो साथी अस्पतालमा छ भन्ने सुनिन्थ्यो ।

स्नातक तह पनि आरआरमै पढें । पहिलो र दोस्रो वर्षको परीक्षा दिएँ । नतिजा राम्रो आएको थियो तर कलाकारिता क्षेत्रमा व्यस्त हुँदा पढाईलाई समय दिन सकिनँ । तेस्रो वर्षको परीक्षा छुट्यो । त्यसपछि परीक्षा नै दिइनँ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ।
यी हुन् उत्कृष्ट मावि, कुन कलेजमा कति छ शुल्क ?
मेलिना भन्छिन् – कलेज पढ्दा निकै सोझी थिएँ
दीपिका भन्छिन्– कलेज बंक गर्ने हिम्मत आएन
सलोन भन्छन् – कलेजमा ३ जना केटीले प्रेमप्रस्ताव राखे...
अभिनेता सबिन श्रेष्ठ भन्छन्– ‘स्कुलमा लभ पर्यो कलेज पढ्दा छुट्यो’ « Mero LifeStyle

[…] […]

...
काफ्ले भन्छन्– ‘साथी सोचेको केटीले प्रेम प्रस्ताव राखेपछि बोल्नै छोडिदिएँ’ « Mero LifeStyle

[…] […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

प्रदेश १ मुख्यमन्त्री राजेन्द्रकुमार राईले गायिका रचना रिमाललाई वान साइड लभ गरेको बताएर आफू नेपाली गीतसंगीतलाई माया गर्ने व्यक्ति रहेको

भनिन्छ,कूटनीतिमा खानपिन तथा पहिरनले धेरै कुराको संकेत गर्छ । कूटनीति यस्तो क्षेत्र हो जहाँ लुगा लगाउने र खाना खाने,बोल्ने शैलीले

पातारासी गाउँपालिका-२ का दुई जोडीलाई सम्मान गरिएको छ । महिनाबारी  तथा रजस्वला भएका बेला घरैमा बस्ने साउनी बोहोरा उनका पति कालु बोहोरा तथा वीरे

विश्वभर विभिन्न घटना घट्छन् । केही शब्दले समाचार बन्छन् त केही तस्वीरले । तिनै तस्वीरले विश्व चिनाउँछन् । भनिन्छ, हजार