यी ६ तरीकाले यौन सम्बन्धलाई सहज बनाउनुस्जोडीहरू एक अर्काबीच शारीरिक सम्बन्ध राखी खुशी पार्न खोज्छन्, तर उनीहरूले आफ्नो पार्टनरसँग राम्रो प्रदर्शन गर्न सक्दैनन् । उनीहरुलाई कसरी शारीरिक सम्बन्ध राख्दा उनीहरु सन्तुष्ट हुन्छन् ? पार्टनर सन्तुष्ट छ कि छैन भन्ने चिन्ता हुन्छ ।

यी विचारहरू प्रायः व्यक्तिहरूमा आउँदछन्, तर जब कसैले यौन सम्बन्धको समयमा उनीहरूको प्रदर्शनको बारेमा धेरै सोच्न थाल्छ, तब यसले नराम्रो रूप पनि लिन सक्दछ । यौन चिकित्सा समीक्षामा प्रकाशित अनुसन्धानका अनुसार ९ देखि २५ प्रतिशत पुरुषहरू शीघ्रपतनको चिन्ताबाट ग्रस्त हुन्छन्, जबकि ६ देखि १६ प्रतिशत महिलामा यौन सम्बन्ध राख्ने इच्छा ठूलो अवरोध हुन्छ ।

यौन र चिन्ताको अन्तरसम्बन्ध

तनाव र डिप्रेसनको प्रभाव दीर्घकालीन सेक्स र सेक्स सहनशक्तिमा बाधा पुग्दछ । त्यस्तै, यौन चिकित्सा समीक्षामा प्रकाशित अनुसन्धानका अनुसार, जब यौन उत्तेजनाको बेला चिन्ता वा तनाव हुन्छ, यसले शरीरको स्नायु प्रणालीलाई असर गर्छ । यसले यौन सम्बन्धलाई असर गर्छ । यौन सम्बन्धमा राम्रो गर्ने बारे चिन्ता गर्नु साँच्चै ठूलो समस्या हो । यदि यसलाई नियन्त्रण गर्न सके भने यौन जीवन स्वस्थ र रमाइलो हुनसक्छ ।

शरीरको चेकजाँच गर्नुपर्छ

सामान्यतया, शारीरिक सम्बन्धको बेला शरीरमा रक्त परिसंचरण प्रभावित हुन्छ । यस्तो अवस्थामा, यदि कोही मधुमेह, जोर्नी वा एन्डोमेट्रियोसिसको बिरामी छ भने ऊ छिटो तनावग्रस्त हुन सक्छ । तसर्थ, आफ्नो शारीरिक परिक्षण गर्नुपर्छ । यदि सही कारणहरू पत्ता लाग्यो भने , सेक्स गर्दा पनि कुनै समस्या हुनेछैन ।

आफ्नो शरीर राम्रो छ भनेर सोच्नु पर्छ

सामान्यतया शारीरिक सम्बन्धको समयमा शरीरको प्रदर्शनले पनि लाज लाग्न सक्छ । यदी शरीर मोटो वा दुब्लो छ, तब पनि हिनताबोध हुनसक्छ । सम्बन्धको बेला आफ्नो शरीरलाई स्वीकार गर्न सिक्नुपर्छ र त्यसतर्फ असहज महशुुस गर्नु हुँदैन ।

सेक्सको बारेमा शिक्षित हुनुपर्छ

यौन शिक्षाको अभाव पनि यसको एक मुख्य कारण हुन सक्छ । यस सम्बन्धमा डाक्टरसँग विस्तृत छलफल गर्नुपर्दछ । यो पनि हुन सक्छ कि यौन सम्बन्ध सामान्य र राम्रो स्थापित हुँदै गइरहेको छ, तर अज्ञानताको कारण, यसलाई राम्रोसँग विचार नगरी चिन्तित छन् । यौनजन्य रोगहरू जस्तै एसटीडीको बारेमा सचेत हुनु महत्वपूर्ण छ । यो जान्नुपर्दछ कि असुरक्षित तरीकाले यौन सम्पर्क राखे के के रोगहरू लाग्न सक्छ ।

आफ्नो पार्टनरसँग राम्रो कुराकानी

शारीरिक सम्बन्ध स्थापना गर्नु अघि पार्टनरसँग धेरै कुरा गर्नुपर्छ । यौन सम्बन्धको बारेमा कुनै हिचकिचाहट छैन । पार्टनरसँग तपाईले सोचेको वा सेक्सको बारेमा आशा गर्ने सबै कुराको बारेमा कुरा गर्नुपर्छ । यस बाहेक, पार्टनरलाई कुनै लाज मान्नु हुँदैन । एकै साथ आफ्नो पार्टनरलाई उसले के आशा गर्छ भन्ने बझ्ने प्रयास गर्नुपर्छ ।

दिमाग शान्त राख्न यी उपायहरू अपनाउनु पर्छ

यदि दिमाग यौन सम्बन्धमा प्रदर्शन चिन्ताको बारेमा चिन्तित छ, तब योग र ध्यानको पनि सहयोग लिन सकिन्छ । डाइटको पनि ख्याल गर्नुपर्छ । धेरै तेल र फ्याटयुक्त खाना नखानुहोस्, जसले शरीरमा फ्याट बढाउँदछ र मांसपेशीहरूलाई लचिलो राख्दैन, जसले यौन सम्बन्धको बेला शारीरिक प्रदर्शनमा असर गर्छ ।...
सेक्सको इच्छा नभए यसरी पार्टनरलाई खुशी बनाउनुस् ! « Mero LifeStyle

[…] […]

...
सम्बन्धमा शारीरिक सम्पर्क किन महत्वपूर्ण छ ? « Mero LifeStyle

[…] […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नेपाल साफ च्याम्पियनसिप फुटबलको इतिहासमा पहिलोपटक फाइनल प्रवेश गरेको छ । माल्दिभ्समा जारी १३ औं संस्करणको उपाधिका लागि आज (शनिबार)

पछिल्लो समय भिडियोमा खोजिनेमध्येकी एक मोडल हुन्, मलिका महत । फिल्म ’यात्रा ः द म्युजिकल भ्ल्ग’मार्फत रजतपटमा डेब्यु गरेकी मलिकाले

विजयादशमीको १०औँ दिनको अवसरमा एकैसाथ लंका दहन, रावण,मेघथान र कुम्भकरणको वध गरिएको छ । राजा जनकले मिथिला राज्यको राजधानी जनकपुरधामामा शुक्रबार

डा. विकास पौडेल, छाला, यौन रोग तथा सौन्दर्य विशेषज्ञ छाला सौन्दर्यसँग जोडिएको प्रमुख अंग हो । छालामा लाग्ने विभिन्न रोगका