महिलाले सबैभन्दा धेरै पुरुषको के मन पराउँछन् ?पुरुष र महिलाको सेक्सुअल बिहेवियरलाई लिएर हालै मात्र एक स्टडी भएको छ । यो स्टडी अष्ट्रेलियाको क्वीसल्याण्ड यूनिभर्सिटीका शोधकर्ताहरुले गरेका हुन् । उनीहरुले पार्टनरलाई लिएर पुरुष र महिलाको प्राथमिकता फरक फरक हुने गरेको बताएका छन् । साथै यो उमेरको हिसावमा परिवर्तन हुनेछ ।

सेक्स सर्वे

अध्ययनका अनुसार, युवा पुरुष महिलासँग शारीरिक रुपमा आकर्षित हुन्छन् भने महिला भावनात्मकताको खोजीमा हुन्छिन् । डा. स्टीफन ह्वाइटले भनेका छन्, स्टडीमा केही पुरानो शोधलाई पनि समर्थन गरिएको छ । १८ देखि ४० वर्ष उमेर समूहमा पुरुष र महिला एकअर्काको अपीयरेन्सको आधारमा धेरै आकर्षित हुन्छन् । यो समयमा उनीहरुको फर्टीलिटी पीकमा हुन्छ, तर उमेरका साथसाथै यो कम हुँदै जान्छ । त्यसपछि व्यवहार र व्यक्तित्वलाई प्राथमिकता दिएको अध्ययनले बताएको छ ।

सेक्स सर्वे 5

त्यस्तै २० देखि ३० वर्ष उमेर समूहकाले लुक्सलाई धेरै मन पराउँछन् । यो अध्ययनका लागि शोधकर्ताहरुले १८ देखि ६५ उमेरका हजार बढी अष्ट्रेलियाली नागरिकको डेटा अध्ययन गरेको थियो । यी सबैले सेक्स सर्भेमा भाग लिएका थिए । शोधकर्ताहरुले भाग लिनेहरुलाई सेक्सुअल अट्रेक्शनसँग जोडिएका कुराको सल्लाह लिएका थिए । यी ९ कुरा उमेर, आकर्षण, शारीरिक बनावट, वुद्धि, शिक्षा, आय, विश्वास, स्वतन्त्रता र भावनात्मक सम्बन्ध थिए ।

सेक्स सर्वे

अध्ययनका अनुसार महिलाको तुलनामा पुरुषले शारीरिक बनावटमा महत्व दिएका थिए । आयलाई कम महत्व दिने कुरामा स्त्रीपुरुषको एउटै राय थियो । पुरुषको तुलनामा महिलाले शिक्षा र बुद्धिमतालाई धेरै महत्व दिएका थिए । त्यस्तै पुरुषले महिलाको खुल्ला विचारलाई महत्वपूर्ण मानेका थिए । एजेन्सीको सहयोगमाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

शुक्रबार साँझ काठमाडौं दरबारमार्गस्थित दरबार सिनेप्लेक्समा चलचित्र ‘ह्यारी की प्यारी’ को विशेष प्रर्दशनका बखत खिचिएका तस्बिरहरु । कार्यक्रममा मनिषा कोइराला,

राजधानीको माइतीघरमा सोमबार निर्मला कुर्मीका न्यायका लागि बृहत नागरिक आन्दोलन अन्तर्गत विरोध प्रदर्शन गर्ने क्रममा शिल्पी थिएटरद्वारा सडक नाटक समेत

काठमाण्डौस्थित स्टुडियो थिएटरमा पौष २९ गते देखि नाटक देउराली डाँडीको मन्चन सुरु भएको छ । एक्टर्स स्टुडियोको सहकार्यमा वान वल्र्ड

भाषा, पर्व र संस्कृति समुदायको पहिचानसँग गाँसिएकाले राज्यबाटै यसको जर्गेना हुनुपर्ने बताउँदै बूढानिलकण्ठ नगरपालिका ले यसवर्षको सोनाम ल्होसार भव्यतापूर्वक मनाउने