महिलाले सबैभन्दा धेरै पुरुषको के मन पराउँछन् ?पुरुष र महिलाको सेक्सुअल बिहेवियरलाई लिएर हालै मात्र एक स्टडी भएको छ । यो स्टडी अष्ट्रेलियाको क्वीसल्याण्ड यूनिभर्सिटीका शोधकर्ताहरुले गरेका हुन् । उनीहरुले पार्टनरलाई लिएर पुरुष र महिलाको प्राथमिकता फरक फरक हुने गरेको बताएका छन् । साथै यो उमेरको हिसावमा परिवर्तन हुनेछ ।

सेक्स सर्वे

अध्ययनका अनुसार, युवा पुरुष महिलासँग शारीरिक रुपमा आकर्षित हुन्छन् भने महिला भावनात्मकताको खोजीमा हुन्छिन् । डा. स्टीफन ह्वाइटले भनेका छन्, स्टडीमा केही पुरानो शोधलाई पनि समर्थन गरिएको छ । १८ देखि ४० वर्ष उमेर समूहमा पुरुष र महिला एकअर्काको अपीयरेन्सको आधारमा धेरै आकर्षित हुन्छन् । यो समयमा उनीहरुको फर्टीलिटी पीकमा हुन्छ, तर उमेरका साथसाथै यो कम हुँदै जान्छ । त्यसपछि व्यवहार र व्यक्तित्वलाई प्राथमिकता दिएको अध्ययनले बताएको छ ।

सेक्स सर्वे 5

त्यस्तै २० देखि ३० वर्ष उमेर समूहकाले लुक्सलाई धेरै मन पराउँछन् । यो अध्ययनका लागि शोधकर्ताहरुले १८ देखि ६५ उमेरका हजार बढी अष्ट्रेलियाली नागरिकको डेटा अध्ययन गरेको थियो । यी सबैले सेक्स सर्भेमा भाग लिएका थिए । शोधकर्ताहरुले भाग लिनेहरुलाई सेक्सुअल अट्रेक्शनसँग जोडिएका कुराको सल्लाह लिएका थिए । यी ९ कुरा उमेर, आकर्षण, शारीरिक बनावट, वुद्धि, शिक्षा, आय, विश्वास, स्वतन्त्रता र भावनात्मक सम्बन्ध थिए ।

सेक्स सर्वे

अध्ययनका अनुसार महिलाको तुलनामा पुरुषले शारीरिक बनावटमा महत्व दिएका थिए । आयलाई कम महत्व दिने कुरामा स्त्रीपुरुषको एउटै राय थियो । पुरुषको तुलनामा महिलाले शिक्षा र बुद्धिमतालाई धेरै महत्व दिएका थिए । त्यस्तै पुरुषले महिलाको खुल्ला विचारलाई महत्वपूर्ण मानेका थिए । एजेन्सीको सहयोगमाप्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

बर्खा सीजन सुरु भएको छ । यस सीजनमा झाडापखाला, फूड पोइजन जस्ता रोग खानापानको असन्तुलनलेका कारणले देखापर्छ । बर्खामा हुने

दोस्रो लहरको कोरोना महामारीमा फ्रन्टलाइनमा रहेर सेवा दिइरहेकाहरु उच्च जोखिममा छन् । विषम परिस्थितिमा सेवामा खटिरहेका पेट्रोलियम व्यवसायी पनि त्यसैमध्येमा

कोरोना भाइरसको महामारी अहिले सारा विश्वमा नै व्याप्त छ । नेपालमा पनि दोश्रो लहरको कोरोनाका कारण गत वैशाख १६ गतेदेखि

गृह मन्त्रालयका अनुसार ७७ मध्ये ७५ जिल्लामा एक महिना भन्दा बढी कोरोना भाइरस लक्षित निषेधाज्ञा छ । तर, पूर्वको खोटाङ