प्रकाशकीयप्रिय पाठकबृन्द ! जीवन, बाँच्ने एउटा कला हो ।

जीवन पद्धति पनि हो ।

राईज मिडियाद्वारा प्रकाशित मेरो लाइफस्टाइल डटकम (merolifestyle.com) मानिसलाई सचेत भएर जीवन गुजार्न प्रेरित गर्ने उद्वेश्यले डिजिटल प्लेटफर्ममार्फत तपाईंहरु माँझ आएको छ ।

कुनैपनि देशको समृद्धिको मापन त्यहाँका नागरिकको जीवनशैंलीले निर्धारण गर्छ ।
सन् २०२६ अर्थात् आगामी पाँच बर्षपछि नेपाल अतिकम विकसित मुलुकबाट विकासशील मुलुकमा फड्को मार्दैछ । संयुक्त राष्ट्रसंघको कमिटी फर डेभलपमेन्ट (सीडीसी)ले नेपाललाई विकासशील राष्ट्रमा स्तरउन्नति गर्न सिफारिस गरेको हो । यसका लागि राष्ट्रसंघले नेपाललाई पाँच वर्षको समय-सीमा दिएको छ ।

यो अवधिमा मुलुकले तोकिएका मापदण्ड पूरा गर्नुपर्ने हुन्छ । मुलुकले फड्को मार्न ‘होस्टे’ गर्ने यो अवधिमा ‘हैंसे’ थप्नु हाम्रो दायित्व हो । मेरो लाइफस्टाइल डटकमले यो दायित्व पूरा गराउन आफ्नो भूमीका निर्वाह गर्नेछ । नागरिकको जीवन शैली सुधारको वकालत गर्दैगर्दा यससँग सम्बन्धीत अधिकारका आधारभूत पक्षहरु तथा अवरोधका विरुद्ध खबरदारी गर्ने पत्रकारिताको सिद्धान्तबाट हामी किञ्चित विचलित हुने छैनौँ ।

अबको मुलधार पत्रकारिता जेलिएको राजनीति होईन, विकास र सम्भावनाको खोजी हुनुपर्छ भन्ने हाम्रो मुल मर्म हो । एउटा उन्नत समाजको स्थापनापछि जनताको लाइफस्टाइलको कोणबाट राजनीति र अर्थतन्त्र हाँकिनेछन् । त्यसबेला लाइफस्टाइल नै ‘मूलधार’ बन्ने छ भन्ने हाम्रो विश्वास हो ।

हाम्रो यही विश्वासलाई मूर्तरूप दिन तपाईंले पाठक र दर्शकका साथै आलोचक, समीक्षक र विज्ञापन दाताको भूमिका समेत निर्वाह गरिदिनु भयो भने हामी सँग–सँगै गन्तब्यमा पुग्नसक्ने छौं । यहाँहरुबाट प्राप्त हुने सल्लाह सुझाव हाम्रा लागि अमुल्य मार्ग निर्देशन बन्नेछ ।

तुलसी कुमार गुरुङ
अध्यक्ष, राइज मिडिया नेटवर्कLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो शरीरको ६० प्रतिशतभन्दा बढी भाग पानीले बनेको हुन्छ । पानी बिना जीवन छैन। शरीरमा पर्याप्त मात्रामा पानी भएको कारणले

आज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो अदालतको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जहाँ मानिस होइन भूतलाई सजाय हुन्छ । तपाईँले संसारका यस्ता

लगातार चार कारोबार दिन घटेपनि बुधबार सेयर बजार ४.९७ अंकले बढेको छ। आज नेप्से परिसूचक ४.९७ प्रतिशतले बढेर २११६.६५ बिन्दुमा

नङको सौन्दर्य बढाउन महिलाहरूले विभिन्न प्रकारका नेल पेन्टको प्रयोग गर्छन् । यसले हातको सौन्दर्य मात्र बढाउँदैन, तपाईँको समग्र लुक सुधार्न

Suggested