निषेधाज्ञामा निदाएको कन्याम (फोटो फिचर)बाह्रै महिना पर्यटकको घुँइचो लाग्ने पुर्वी नेपालको प्रमुख पर्यटकीय केन्द्र हो कन्याम । इलाम जिल्लामा पर्ने यो थलो प्राकृतिक सुन्दरताको अनुपम उपहार हो । चारैतर्फ चियाबगानले ढाँकिएको यो ठाउँ कुनै चित्रकारले कोरेको बेजोड कला झै लाग्छ । देशमा निशेधाज्ञा छ, यतिबेला कन्यामको अवस्था कस्तो होला ? सम्भवतः त्यहाँ पुग्नुहुने धेरैलाई यो कौंतुहलता हुनसक्छ । शुक्रबार हामी त्यहाँ पुग्दा कन्यामको सुन्दरता अझै निखारिएको पायौं । फरक थियो त सधैंको भीडभाड र त्यो कोलाहल । यतिबेला शान्त छ कन्याम । निषेधाज्ञामा निदाएको छ । लाग्थ्यो, यसले पनि लामो आराम खोजिरहेको थियो ।

यहाँको मौसमले छिनछिनमै लुकामारी खेलिरहन्छ । छिनमै घाम, छिनमै पानी, छिनमै कुहिरो । हामी केहीघण्टा त्यहाँ बस्दासमेत यही दृष्य दोहोरियो । कोही सवारीसाधन सिकिरहेका र कोही सडकमै खेलिरहेका देखिन्थे । यि सबै दृष्य चुपचाप हेरिरहेछ कन्याम, दिनहुँ सयौं मानिस यहाँको सुन्दरता हेर्न पुग्थे । यतिबेला कन्याम आफ्नै आँखाले आफ्नो सुन्दरता नियालिरहेको छ, चुपचाप…, चुपचाप… । बाँकी तस्बिर आफै बोल्छ ।

तस्बिरहरु : अशोक गुरुङ(कन्याम,इलाम)/मेरो लाइफस्टाइलLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

अमेरिकी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च भएको छ । नेपाल राष्ट्र बैङ्कका अनुसार आज अमेरिकी डलर एकको खरिदमूल्य १३० रुपैयाँ ३०

चुनाव नजिकिँदै गएसँगै नेताका पुराना रटानहरू पुनरावृत्ति भइरहेका छन् । उनीहरूको भाषणलाई मात्रै मान्ने हो भने त नेपाल स्वीटजरल्याण्ड बनिसक्यो

सरकारले डेंगु नियन्त्रण तथा रोकथाममा यथेष्ट ध्यान नदिंदा यो देशका ७७ मध्ये ७६ जिल्लामा फैलिसकेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौंको हनुमानढोकास्थित दसैंघरमा सोमबार शुभ साइतमा जमरा राखिएको छ । नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक समितिले तोकेको सोमबार बिहान १०ः२३ बजेको शुभ

Suggested