वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार घडीको दिशाजीवनमा समय धेरै महत्त्वपूर्ण छ । जीवनमा समयले मात्र सही बाटो देखाउँछ तर यसका लागि समयको सही दिशा हुनु आवश्यक हुन्छ, सामान्यतया हामी आफ्नो सुविधा अनुसार जहाँसुकै भित्तामा घडी झुन्ड्याउँछौँ । जुन वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार उपयुक्त मानिएको छैन । वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार यदि घडीको दिशा ठिक छैन भने त्यहाँ नकारात्मक ऊर्जाको वास हुन्छ । यसले घरमा बस्ने मानिसहरूलाई असर गर्छ र जीवनमा धेरै समस्याहरू सामना गर्न सक्छ । वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार कुन दिशामा हेर्नु उपयुक्त हुन्छ जानौँ ।

वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार घडीको दिशा

वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार, कोठामा भित्ते घडीको लागि उत्तम दिशा पूर्व, पश्चिम र उत्तर हो । यस दिशामा घडी लगाउनु शुभ मानिन्छ । धनको देवता कुबेरले उत्तरमा शासन गरेको भनिन्छ । राजा इन्द्रले पूर्वमा शासन गर्छन् । यस्तो अवस्थामा यो दिशामा घडी राख्नु फलदायी हुन्छ । यसले जीवनमा समृद्धि र विकास ल्याउँछ । परिवारमा खुसीको वातावरण ल्याउँछ । कोठाको दक्षिण कुनामा भित्ते घडी राख्नु हुँदैन । वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार हरेक कोठामा घडी राख्नु हुँदैन, ओछ्यानको नजिक पनि राख्नु हुँदैन ।

पर्खाल घडी स्थिति

वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार पर्खालमा राखिएको घडी गोलो हुनुपर्छ । सुत्ने कोठामा पेन्डुलम भएको भित्ता घडी कहिल्यै राख्नु हुँदैन । भित्ता घडी सधैँ सक्रिय हुनुपर्छ । घडी सधैँ सफा र राम्रो अवस्थामा राख्नुपर्छ । भित्ते घडी फुटेको सिसामा राख्नु हुँदैन । निलो, कालो जस्ता रंगको घडी अशुभ मानिन्छ । यस्तो घडी कहिल्यै नलिनुहोस् । घडी मा समय सही हुनुपर्छ । यदि घडीले सही समय देखाउँदैन भने, यसलाई प्रतिस्थापन गर्नुपर्छ ।

बन्दले धेरै समस्या निम्त्याउन सक्छ

यदि सुत्ने कोठामा रोकिएको घडी छ भने यसलाई परिवर्तन गर्नुपर्छ, किनकि यसले सम्बन्धमा समस्या ल्याउन सक्छ । अर्कोतर्फ, यदि तपाईँको घरमा पैसाको आलमारी नजिक बन्द घडी छ भने, यसलाई तुरुन्तै हटाउनुहोस् । यस स्थानमा रोकिएको घडी राख्दा आर्थिक समस्या आउन सक्छ ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सोफाले हाम्रो बैठक कोठालाई आकर्षक बनाउने काम गर्छ। पाहुनाहरू घरभित्र पस्दा सबैभन्दा पहिले बैठक कोठाको सोफालाई ध्यान दिन्छन् । साथै,

सैनिक श्रीमती संघद्वारा शुक्रवार साँझ फरक क्षमता भएका बालबालिकाको सहयोगार्थ आर्मी अफिसर्स क्लब काठमाडौंमा एक बिशेष कार्यक्रम ‘वरदान सुर–सन्ध्या’को आयोजना

‘झट्ट हेर्दा न्याउरी मुसाजस्तै देखिने पानीमा बस्ने दुर्लभ प्राणी ‘ओत’ पहिले–पहिले चितवनमा पनि थियो भन्ने कुरा अङ्कलहरूबाट सुनेको थिए, योपटक

भदौ २६ गतेका लागि तय भएको बीपी साहित्य महोत्सवको स्थगित कार्यक्रम बुधबार भएको छ । ११०औँ बीपी जयन्तीका अवसरमा यही