वेन्टवर्थ गाउँको अनौठो नियम : हरियो ढोका नीतिविश्वका हरेक देशका आ–आफ्नै नियम र नियम हुन्छन् । धेरै क्षेत्रहरूमा मानिसहरूले देशबाट आफ्नै फरक नियमहरू पालना गर्छन् । यस्ता धेरै अनौठा परम्परा पनि छन् । संसारका धेरै देशहरूले धेरै अनौठा परम्पराहरूलाई प्रतिबन्ध लगाएका छन्, तर आज पनि धेरै क्षेत्रका मानिसहरूले आफ्नो पुरानो परम्परालाई पछ्याउँछन् । यस्ता परम्पराको बारेमा थाहा पाउँदा अचम्म लाग्छ ।

बेलायतको एउटा गाउँमा एउटा अनौठो नियम पालन गरिएको छ, जसलाई निकै कडा मानिन्छ । कसैले गल्तीले पनि यो नियम पालना गर्न बिर्सँदैन । यो बेलायती गाउँको शासन पनि निकै अनौठो मानिन्छ । यो कुरा थाहा पाउँदा तपाईँलाई छक्क पर्नुहुनेछ । यो सँगै तपाईँको मनमा प्रश्न उठ्नेछ कि किन मानिसहरू यो अनौठो नियम मान्छन् ? त्यसो भए आज हामी तपाईँलाई बताउँछौँ कि बेलायती गाउँको नियम के हो र मानिसहरूले किन पालन गर्छन् ?

एक मिडिया रिपोर्टका अनुसार यो बेलायती गाउँको नाम वेन्टवर्थ हो । यो गाउँमा मानिसहरूले धेरै अनौठो नियम पालन गर्छन् । तर, यसको पछाडिको कारण भनेको गाउँको संस्कृति जोगाएर परम्परालाई निरन्तरता दिनु हो ।

वेन्टवर्थ गाउँमा एउटा मात्र पसल छ । थप रूपमा त्यहाँ दुई पब र एक रेस्टुरेन्ट छन् । यहाँका मानिसहरू कुनै पनि काम सहज रूपमा गर्छन् । यो एक धेरै सुन्दर गाउँ हो र मानिसहरू यहाँ कुनै पनि परिवर्तन मन पराउँदैनन् ।

ट्रस्टले गाउँको हेरचाह गर्छ

वेन्टवर्थ गाउँमा वर्षेनी सयौँ पर्यटक आउँछन् । यस गाउँमा हरियो ढोका नीति अवलम्बन गरिएको छ र यहाँ कुनै परिवर्तन गर्न सकिँदैन । यहाँ हरेक घरको ढोकाको रङ्ग हरियो हुन्छ । ट्रस्ट (फिट्जविलियम वेन्टवर्थ एमेनिटी ट्रस्ट) ले गाउँको मर्मत गर्दछ । ट्रस्ट यस गाउँमा कुनै परिवर्तन चाहँदैन ।

यो पनि…
यो देशको अनौठो प्रचलन
यो हो संसार कै डरलाग्दो पुलLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन