English

गर्मीमा अनुहार चम्किलो राख्न यसो गर्नुहोस्गर्मी मौसम नजिकिँदै गर्दा छाला सम्बन्धी समस्या पनि मानिसमा देखा पर्न थालेको छ । वास्तवमा, हामी सबैले जाडोमा चर्को घामबाट राहत पाउँछौँ। तर गर्मीको मौसम सुरु हुनासाथ हाम्रो शरीरमा पानीको कमी हुन थाल्छ । अनुहारमा पिम्पलको समस्या देखिन थाल्छ । जसका कारण अनुहार निकै अनौठो देखिन थाल्छ । यो समस्याबाट छुटकारा पाउन मानिसहरू पार्लरमा गएर हजारौँ रुपियाँ खर्च गर्छन् तर कहिलेकाहीँ यसबाट मुक्ति मिल्दैन ।

आज हामी तपाईँलाई केही यस्ता टिप्स बताउनेछौ जसलाई अपनाएमा तपाई यी समस्याहरूबाट छुटकारा पाउन सक्नुहुन्छ । यसका लागि तपाईँले आफ्नो दैनिकीमा केही परिवर्तन गर्नुपर्छ । त्यसपछि गर्मीमा पनि तपाईँको छाला निकै चम्किलो देखिनेछ । वास्तवमा गर्मीको मौसममा आफ्नो अनुहारको हेरचाह गर्नु धेरै महत्त्वपूर्ण छ ।

जाडोको फेसवास परिवर्तन गर्नुहोस्

जाडो मौसममा मानिसले जुन फेसवास प्रयोग गर्छन्, गर्मीमा त्यही अनुहारमा लगाउने गरेको देखिन्छ । जबकि यो गर्नु हुँदैन। मौसम परिवर्तनसँगै, तपाईँले सबैभन्दा पहिले आफ्नो अनुहार धुने फेसवास परिवर्तन गर्नुहोस् । गर्मीमा ती उत्पादनहरू प्रयोग गर्नुपर्छ, जसको प्रयोगले छालाको छिद्रहरू सजिलै सफा गर्न सकिन्छ।

सनस्क्रिनको प्रयोग

गर्मीमा अनुहारमा सनस्क्रिन लगाउन नबिर्सनुहोस्। यसलाई एक दिन लगभग तीन पटक प्रयोग गर्नुहोस्। घरबाट बाहिर निस्कँदा सधैँ सनस्क्रिन लगाउनुहोस्। अनुहारसँगै हात र घाँटीमा पनि सनस्क्रिन लगाउनुपर्छ । सनस्क्रिन लगाउँदा अनुहार सफा होस् भन्ने कुरामा ध्यान दिनुहोस्।

बारम्बार अनुहार धुनुहोस्

अनुहारमा प्रदूषणको प्रभाव नपरोस् भन्ने चाहनुहुन्छ भने बारम्बार अनुहार धुनुहोस् । यसो गर्दा पिम्पलको समस्या हुँदैन ।

बढीभन्दा बढी पानी पिउनुपर्छ

गर्मी मौसममा सकेसम्म पानी पिउनुपर्छ । यसका साथै शरीरलाई हाइड्रेटेड राख्ने फलफूलको सेवन गर्न सक्नुहुन्छ । यसो गर्दा तपाईँको शरीरमा पानीको कमी हुनेछैन र छालासँग सम्बन्धित समस्या पनि कम हुनेछन् ।

यो पनि…
यी ५ फलफूल र तरकारी, जसले बुढ्यौली रोक्छ
जाडोमा फेसियल गर्दा यी कुरा ध्यान दिनुहोस्Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

हालसालै सम्पन्न विश्व प्रसिद्द कान्स फिल्म फेस्टिभलको ७७ औँ श्रृङ्खलामा काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाह (बालेन) ले सहभागी जनाएको कुराले

गायक सुरेश लामाको सुमधुर स्वरमा सजिएको ‘माया बस्यो’ बोलको म्युजिक भिडियो सार्वजनिक भएको छ।  युवा प्रेम र आकर्षणको भावानालाई व्यक्त

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त