तरकारी हरियो र ताजा राख्न यसो गर्नुहोस्अक्सर, धेरै मानिसहरू खाना पकाउन सजिलो बनाउन र समय बचत गर्न तरकारीहरू पहिले नै काट्छन् र फ्रिजमा भण्डार गर्छन्। तरकारी भण्डारण गर्ने केही तरिकाहरू छन्, जसलाई अपनाएमा तरकारी लामो समयसम्म ताजा रहन्छ।

बिहानै तरकारी काटेर समय खेर फाल्न नपरोस् भनेर धेरैले बिहान सबेरै काम पूरा गर्न राती नै तरकारी काटेर राख्छन् । बिहानको समय भनेको अफिसको समय हो, यस्तो अवस्थामा सबै जना समयमै अफिस पुग्ने प्रतिस्पर्धा गर्छन् र यस्तो अवस्थामा आधा काम रातमा नै गरिदिन्छन् । यदि तपाईँको परिवार ठूलो छ र श्रीमान् श्रीमती दुवै काम गरिरहेका छन् भने समय बचाउन एक दिन अगावै तरकारी काटेर फ्रिजमा राख्नुहोस् । तरकारी खराब नहोस् भनेर कयौँ पटक चिन्ता हुन्छ, तर केही टिप्स अपनाएमा तरकारी ताजा रहन्छ ।

हरियो तरकारी यसरी काटेर राख्नुहोस्

हरियो सागसब्जी स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ र यस्तो अवस्थामा हरियो सागसब्जी काटेर फ्रिजमा राख्दै हुनुहुन्छ भने पातलाई काटेर सफा गर्नमा ध्यान दिनुपर्छ । पातहरूमा वा डाँठ हुनु हुँदैन। यसबाहेक, सफा पातहरूमा सडेको पातहरू मिसाउनु हुँदैन। जसका कारण बाँकी तरकारी पनि बिग्रिन सक्छ । हरियो तरकारी काटेर रातभर भण्डारण गर्न सकिन्छ, तर बिहानै पानीले धुनुहोस्। हरियो तरकारीलाई राती पानीले धोएर राख्नु हुँदैन। यो रातभर पग्लिन्छ र बिग्रने डर हुन्छ। तिनीहरूलाई काट्नुहोस् र कागजमा बेर्नुहोस् । यसो गर्दा हरियो तरकारी काटेर दुईदेखि तीन दिनसम्म राख्न सकिन्छ।

सिमीहरू प्लास्टिकको झोलामा काटेर राख्नुहोस्

सिमी एक द्रुत तरकारी हो, तर त्यसलाई काट्न समय लाग्छ। यस अवस्थामा, यसलाई पहिले नै काटेर फ्रिजमा राख्नुपर्छ। पहिले सिमी धुनुहोस्, त्यसपछि काट्नुहोस् र पानी सुकाउन दिनुहोस्। त्यसपछि यसलाई प्लास्टिकको झोलामा राख्नुहोस् र फ्रिजमा राख्नुहोस्।

अन्य तरकारीहरू यसरी राख्नुहोस्

बन्दा र ब्रोकाउली काट्नुहोस् र हल्का भिजेको कागज वा तौलियामा बेर्नुहोस् र फ्रिजमा राख्नुहोस्। यसले तिनीहरूको नमी र आवश्यक पोषक तत्त्वहरू कायम राख्नेछ। यसबाहेक, फर्सी पनि धुनुहोस् र काट्नुहोस्। यसपछि, यसलाई हावा बन्द कन्टेनरमा भर्नुहोस् र फ्रिजमा राख्नुहोस्।

यो पनि…
भान्सामा जलेका भाँडाहरू चम्काउन अपनाउनुहोस् यी टिप्स
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरूLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन