English

जसले तीन मिनेटमा १० जनाको ज्यान लिन्छयस धर्तीमा धेरै किसिमका जीवजन्तु पाइन्छ । धेरै प्राणीहरू हेर्दा धेरै खतरनाक हुन्छन्। एकै साथ, धेरै प्राणीहरू पनि सुन्दर छन्, जसले मानिसहरूलाई तिनीहरूतर्फ आकर्षित गर्दछ। तर, यो आवश्यक छैन कि हरेक सुन्दर देखिने प्राणी राम्रो नै हुनुपर्छ। त्यहाँ धेरै प्राणीहरू छन् जुन हेर्दा सुन्दर छन् तर धेरै विषालु छन्। त्यस्तै एउटा यस्तो भ्यागुता छ जुन हेर्दा राम्रो देखिन्छ तर यो यति खतरनाक छ कि तपाईँलाई थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ। यो भ्यागुता यति विषालु छ कि यसले तीन मिनेटमा १० जनाको ज्यान लिन सक्छ ।

२ इन्चको भ्यागुता कोब्राभन्दा खतरनाक हुन्छ

सबै जना विषालु प्राणीसँग डराउँछन् र टाढा रहन प्रयास गर्छन्। कोब्रा सर्पको बारेमा तपाइले सुन्नु भएको होला । किंग कोब्रा धेरै खतरनाक र विषाक्त छ। यदि यसले कसैलाई टोक्यो भने केही समयमै मर्छ। यो भ्यागुताले तीन मिनेटमा १० जनालाई मार्न सक्छ । छुँदा पनि विष फैलिन्छ। यस विषालु भ्यागुताको नाम ‘गोल्डेन पोइजन फ्रग’ हो। यो भ्यागुता करिब दुई इन्च लामो हुन्छ।

यदि ग्लोब बिना समातियो भने, सेकेन्ड भित्र मृत्यु

कोलम्बियाका सिकारीहरूले सिकार गर्ने हतियार बनाउन यो भ्यागुताको विष प्रयोग गर्थे। तिनीहरू यति विषाक्त छन् कि तिनीहरूलाई ग्लोबहरू बिना समात्दा केही सेकेन्डमा कसैलाई मार्न सक्छ। वास्तवमा यो भ्यागुताले खतरा महसुस गर्ने बित्तिकै आफ्नो छालाबाट विष निकाल्न थाल्छ। यसको विषमा यति शक्ति हुन्छ कि यसले कसैको स्नायु प्रणालीलाई नष्ट गर्न सक्छ। यसको विषको प्रभाव सुरु हुने बित्तिकै धेरै समस्याहरू सुरु हुन्छन् जसका कारण हृदयाघात भएर मानिसको मृत्यु हुन्छ ।

विषाक्त रूपमा उज्यालो

यो भ्यागुता मात्र दुई इन्च लामो हुन्छ र यसको विषको दुई थोपाले कसैको ज्यान लिन सक्छ। यो भ्यागुताको रङ्ग उज्यालो र पहेँलो हुन्छ। यसबाहेक सुन्तला र फिक्का हरियो रङ्ग पनि पाइन्छ। यो भ्यागुता जति चम्किलो हुन्छ, त्यति नै विषाक्त हुने एक अनुसन्धानले देखाएको छ । यसको भित्र विष बिरुवा र विषालु कीराहरू सम्म पुग्ने विश्वास गरिन्छ । कोलम्बियाको प्रशान्त तटमा रहेको वर्षा वनको सानो भागमा यस भ्यागुता प्रजातिहरूमध्ये धेरैजसो बस्छन्।

यो पनि…
यस तालबाट बिहानै आउँछ डरलाग्दो आवाज
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमाना...
Seo-Ul-tub

Мы служба специалистов по поисковой оптимизации, занимающихся увеличением посещаемости и рейтинга вашего сайта в поисковых системах. Мы получили заметные достижения и желаем поделиться с вами нашими знаниями и навыками. Что мы можем вам предложить: • [url=https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/]раскрутка и оптимизация сайта[/url] • Анализ всех аспектов вашего сайта и разработка уникальной стратегии продвижения. • Усовершенствование контента и технических особенностей вашего сайта для достижения максимальной производительности. • Ежемесячный мониторинг и анализ данных для постоянного совершенствования вашего онлайн-присутствия. Подробнее [url=https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/]https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/[/url] Уже сейчас наши клиенты получают результаты: рост посещаемости, улучшение позиций в поисковых системах и, конечно, рост бизнеса. У нас вы можете получить бесплатную консультацию, для того чтобы обсудить ваши потребности и разработать стратегию продвижения, соответствующую вашим целям и финансовым возможностям. Не упустите возможность повысить эффективность вашего бизнеса в интернете. Свяжитесь с нами немедленно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

हिमाली जिल्ला डोल्पामा १ सय २० हिउँचितुवा भेटिएको छ । डिभिजन वन कार्यालय डोल्पाले शे–फोक्सुण्डो राष्ट्रिय निकुञ्ज क्षेत्रमा ९० र

ग्लोबल आइएमई बैंकको क्रेडिट कार्ड बाहकले ६ हजार रुपैयाँमै विदेश भ्रमण गर्न पाउने भएका छन् । ग्लोबल आइएमई बैंक लिमिटेडले

मानिसहरू यो सोच्छन् कि नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्नको लागि उनीहरूले केही मूर्खतापूर्ण कामहरू गर्नुपर्छ- मदिरा पिउनु, मुर्ख्याइँ गरेर सवारी हाँक्नु,

राइज मिडियाका प्रमोटर सुनिल गुरुङलाई पितृशोक परेको छ । उनका बुबा पोखरेली समाजसेवी बिल बहादुर गुरुङको उपचारकै क्रममा मंगलबार राती