जसले तीन मिनेटमा १० जनाको ज्यान लिन्छयस धर्तीमा धेरै किसिमका जीवजन्तु पाइन्छ । धेरै प्राणीहरू हेर्दा धेरै खतरनाक हुन्छन्। एकै साथ, धेरै प्राणीहरू पनि सुन्दर छन्, जसले मानिसहरूलाई तिनीहरूतर्फ आकर्षित गर्दछ। तर, यो आवश्यक छैन कि हरेक सुन्दर देखिने प्राणी राम्रो नै हुनुपर्छ। त्यहाँ धेरै प्राणीहरू छन् जुन हेर्दा सुन्दर छन् तर धेरै विषालु छन्। त्यस्तै एउटा यस्तो भ्यागुता छ जुन हेर्दा राम्रो देखिन्छ तर यो यति खतरनाक छ कि तपाईँलाई थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ। यो भ्यागुता यति विषालु छ कि यसले तीन मिनेटमा १० जनाको ज्यान लिन सक्छ ।

२ इन्चको भ्यागुता कोब्राभन्दा खतरनाक हुन्छ

सबै जना विषालु प्राणीसँग डराउँछन् र टाढा रहन प्रयास गर्छन्। कोब्रा सर्पको बारेमा तपाइले सुन्नु भएको होला । किंग कोब्रा धेरै खतरनाक र विषाक्त छ। यदि यसले कसैलाई टोक्यो भने केही समयमै मर्छ। यो भ्यागुताले तीन मिनेटमा १० जनालाई मार्न सक्छ । छुँदा पनि विष फैलिन्छ। यस विषालु भ्यागुताको नाम ‘गोल्डेन पोइजन फ्रग’ हो। यो भ्यागुता करिब दुई इन्च लामो हुन्छ।

यदि ग्लोब बिना समातियो भने, सेकेन्ड भित्र मृत्यु

कोलम्बियाका सिकारीहरूले सिकार गर्ने हतियार बनाउन यो भ्यागुताको विष प्रयोग गर्थे। तिनीहरू यति विषाक्त छन् कि तिनीहरूलाई ग्लोबहरू बिना समात्दा केही सेकेन्डमा कसैलाई मार्न सक्छ। वास्तवमा यो भ्यागुताले खतरा महसुस गर्ने बित्तिकै आफ्नो छालाबाट विष निकाल्न थाल्छ। यसको विषमा यति शक्ति हुन्छ कि यसले कसैको स्नायु प्रणालीलाई नष्ट गर्न सक्छ। यसको विषको प्रभाव सुरु हुने बित्तिकै धेरै समस्याहरू सुरु हुन्छन् जसका कारण हृदयाघात भएर मानिसको मृत्यु हुन्छ ।

विषाक्त रूपमा उज्यालो

यो भ्यागुता मात्र दुई इन्च लामो हुन्छ र यसको विषको दुई थोपाले कसैको ज्यान लिन सक्छ। यो भ्यागुताको रङ्ग उज्यालो र पहेँलो हुन्छ। यसबाहेक सुन्तला र फिक्का हरियो रङ्ग पनि पाइन्छ। यो भ्यागुता जति चम्किलो हुन्छ, त्यति नै विषाक्त हुने एक अनुसन्धानले देखाएको छ । यसको भित्र विष बिरुवा र विषालु कीराहरू सम्म पुग्ने विश्वास गरिन्छ । कोलम्बियाको प्रशान्त तटमा रहेको वर्षा वनको सानो भागमा यस भ्यागुता प्रजातिहरूमध्ये धेरैजसो बस्छन्।

यो पनि…
यस तालबाट बिहानै आउँछ डरलाग्दो आवाज
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमाना...
Siobhan

mba essay writing service best online essay editing service essays to buy best college essay writing service

...
Jamila

Excellent post. I was checking continuously this weblog and I am impressed! Very useful information particularly the ultimate phase :) I care for such info a lot. I used to be seeking this certain info for a long time. Thank you and good luck. My website: senang senang

...
Edmund

online dating site dating apps free best online dating site meet girls for free

...
अहिले पनि छ तीन हजार वर्ष पुरानो ल्वाङको रुख - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] यो पनि…एलियन जस्तै देखिने जङ्गलजसले तीन मिनेटमा १० जनाको ज्यान लिन्छ […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

स्वास्थ्यलाई राम्रो बनाउन सबैलाई स्वस्थ खानपानसँगै नियमित व्यायाम गर्न सुझाव दिँदै आएको स्वास्थ्य विज्ञहरूले अब राम्रो निद्रालाई बानीमा समावेश गरेका

तपाईँले संसारका सबै तालहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। कोही धेरै ठुला छन् र कोही धेरै साना र गहिरो आकारका छन्।

धेरै जनालाई घर सजाउने मन हुन्छ, जसका कारण घरमा हरियो बिरुवा रोपेर घरको सौन्दर्य बढाउँछन् । यसबाहेक, घरको बाल्कोनी पनि

यदि तपाईँ छालाको हेरचाहमा प्राकृतिक उत्पादनहरू समावेश गर्न चाहनुहुन्छ भने, एलोभेरा उपयुक्त हुन्छ। एलोभेरामा धेरै यस्ता गुणहरू छन् जुन छालाको