English

साधारण मेकअपले तपाईँको सम्पूर्ण लुक परिवर्तन गर्न सक्छयदि तपाईँ अफिसमा काम गर्नुहुन्छ वा कलेज जानुहुन्छ भने, तपाईँलाई थोरै मेकअप कसरी गर्ने थाहा हुनुपर्छ। मेकअप लगाउनु नराम्रो कुरा होइन किनकि यो आजको समयको आवश्यकता भइसकेको छ । यदि मेकअप सरल तरिकाले गरिन्छ भने, यसले तपाईँको लुकमा सुन्दरता थप्न सक्छ। यदि तपाईँले मेकअपको आधारभूत कुराहरू राम्ररी बुझ्नुभयो भने, धेरै समय बरबाद नगरी, तपाईँ घरबाट बाहिर निस्कँदा हरेक चोटि उत्तम मेकअप गर्न सक्षम हुनुहुनेछ।

मोइस्चराइजर र सनस्क्रिन

यदि तपाईँको अनुहार पूर्णतया मोइस्चराइज र घामबाट सुरक्षित छैन भने कुनै पनि मात्रामा मेकअपले तपाईँको अनुहारलाई उत्तम लुक दिन सक्दैन। त्यसैले मेकअप गर्नुअघि अनुहार राम्ररी सफा गर्नुहोस्, त्यसपछि टोन गर्नुहोस् र राम्रो मोइस्चराइजर लगाउनुहोस्। यसपछि, अनुहार र हातखुट्टामा सनस्क्रिन लगाउन नबिर्सनुहोस्।

सही आधार महत्त्वपूर्ण छ

मेकअपको आधार धेरै महत्त्वपूर्ण छ, त्यसैले बलियो आधारको लागि हल्का फाउन्डेसन वा बीबी क्रिम प्रयोग गर्नुहोस्। यसलाई ब्युटी ब्लेंडरको मद्दतले राम्रोसँग मिलाउनुहोस् र केही बेर पर्खनुहोस् ताकि तपाईँको छालाले यसलाई अवशोषित गर्न सकोस्। यदि तपाईँ तातो वा आर्द्र ठाउँमा बस्नुहुन्छ भने, भारी फाउन्डेसन प्रयोग नगर्नुहोस् अन्यथा तपाईँको अनुहार राम्रो देखिँदैन।

कन्सुलर प्रयोग गर्नुहोस्

यदि तपाईँको अनुहारमा कालो घेरा, पिम्पल वा दाग छ भने तपाईँको लागि कन्सुलर धेरै महत्त्वपूर्ण छ। सधैँ आफ्नो छालाभन्दा एक टोन हल्का हुने कन्सुलर किन्नुहोस् र आवश्यक भएमा मात्र प्रयोग गर्नुहोस्।

कम्प्याक्ट र ब्लस

मेकअप सेट गर्न, कम्प्याक्ट पाउडर अनुहारमा लगाउनुहोस् र त्यसपछि हल्का ब्लस प्रयोग गर्नुहोस्। अनुहारको एक छेउको गालाको हड्डीबाट अर्को छेउको गालाको हड्डीमा ब्लस लगाउनुहोस्। यसबाहेक, नाकको टुप्पोमा, निधारमा र घाँटीमा पनि थोरै लगाउनुहोस्।

आँखाको मेकअप र लिपस्टिक

अनुहारमा मेकअप लगाएपछि अब आँखा र ओठको पालो आयो । आँखामा आइलाइनर र मस्कारा लगाएपछि आफ्नो मनपर्ने रङको लिपस्टिक वा पोसाकसँग मिल्ने लिपस्टिक पनि लगाउन सक्नुहुन्छ। यदि तपाईँलाई लिपस्टिक मन पर्दैन भने, तपाईँ लिप ग्लोस वा लिप बाम पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

मेकअपसँगै हेयरस्टाइल पनि महत्त्वपूर्ण हुन्छ

आफ्नो लुक बढाउनको लागि राम्रो मेकअपको साथमा सुन्दर हेयरस्टाइल हुनु पनि महत्त्वपूर्ण छ। तपाईँको कपाल तपाईँको चरित्रसँग मिल्दो हुनुपर्छ।

यो पनि…
यी ५ फलफूल र तरकारी, जसले बुढ्यौली रोक्छ
जाडोमा फेसियल गर्दा यी कुरा ध्यान दिनुहोस्Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

ग्लोबल आइएमई बैंकको क्रेडिट कार्ड बाहकले ६ हजार रुपैयाँमै विदेश भ्रमण गर्न पाउने भएका छन् । ग्लोबल आइएमई बैंक लिमिटेडले

मानिसहरू यो सोच्छन् कि नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्नको लागि उनीहरूले केही मूर्खतापूर्ण कामहरू गर्नुपर्छ- मदिरा पिउनु, मुर्ख्याइँ गरेर सवारी हाँक्नु,

राइज मिडियाका प्रमोटर सुनिल गुरुङलाई पितृशोक परेको छ । उनका बुबा पोखरेली समाजसेवी बिल बहादुर गुरुङको उपचारकै क्रममा मंगलबार राती

उत्तरमा चुरेपहाड, दक्षिणमा तराईको समथर फाँट । पूर्वमा बबई नदी पश्चिममा बग्ने सङ्लो कर्णालीको चिसो पानी । र बीचमा हरियाली